Προς το περιεχόμενο

Γνώμη για BEHRINGER V-Tone GM-108 (15W)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ όλους!Ήθελα να κάνω μια ερώτηση και να ακούσω κάποιες γνώμες για αυτόν τον ενισχυτή της Behringer!Σε λίγες μέρες παίρνω την κιθάρα μου (Fender 50s Classic Series) μαζί με το V-AMP Series 2 και έπεσε το μάτι μου σε αυτόν τον ενισχυτή..

http://www.artsound.gr/catalog/product_info.php?manufacturers_id=18=Behringer&products_id=5550

 

Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής:

1)Επειδή κυριώς η χρήση της κιθάρας είναι προσωπική(για σπίτι) αξίζουν τα όσα λεφτά του ενισχυτή ή καλύτερα το V-AMP καρφί στο pc?

2)Αν τελικά αγοράσω ενισχυτή υπάρχει κάποιος που τον έχει ή τον έχει δοκιμάσει τον συγκεκριμένο για να μάθω κάποια άποψη?

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Geia sou file mou kai sygnwmh gia ta greeklish.Exw afto to enisxytaki gia practise sto spiti gia ta vradia kai otan varieme na anoiksw tn labato:DBorw na pw oti gia ta lefta tou einai eksairetikos.Oti prepei gia spiti.To kyklwma tou einai apomimhsh tou sansamp triac ts tech 21 ousiastika kai borw na pw pws exoun kanei poly kalh douleia oi kinezoi.Sigoura kalyteros apo ta adistoixa marshallakia kai poly pio eueliktos.To 8ema  einai pws gia thn xrhsh pou les einai men oti prepei,8a exeis omws kai t v-amp,kati pou kata ti gnwmh mou to ka8ista perito.To kalytero pisteuw 8a htan na perimeneis na pareis sta xeria sou to v-amp na diapistwseis monos sou an se kalyptei karfi sto pc.An tyxei kai se ferei o dromos sou kata marousi meria,perna an 8es gia kafedaki na ton akouseis ;) :)Elpizw na voh8hsa.O,ti allo 8es rwta :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση η οποία μπορώ να πω οτι με κάλυψε αρκετά!Η ερώτηση μου είναι η εξής.Εγώ έχω ένα laptop από τα σχετικά καινούρια της Hewlett Packard με κάρτα ήχου Realtek.Το πρόβλημα μου είναι το latency.Έχεις δοκιμάσει το V-AMP σε pc?Το δικό μου ο laptop δεν έχει line-in οπότε υποθέτω πως αν δεν έχει usb θα μπαίνει από την υποδοχή του mic.Δεν θέλω lαtency δηλαδή να έχει..Σε περίπτωση που δούλευε ok και έβγαζα από τα ηχεία μου κανονικά τον ήχο νομίζω οτι ο ενισχυτής θα ήταν περιττός!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

den nomizw na exeis provlhma me to latency ef'oson opws les einai apo ta kainourgia.afto pou 8a kaneis einai ousiastika direct monitoring,opote logika kai na exei ena apeiroelaxisto latency 8a einai toso pou oute kan 8a to adilhf8eis.Exw dokimasei to v-amp 2 karfi se karta hxou alla egw exw kai mia tascam tou xiliarikou opote no latency.na sou pw thn alh8eia mou arese pio poly apo ts boss petalieres o hxos tou(eixa kai tn gt10) alla den htan kai san pod:)Psiloasxeto alla ti mousikh paizeis?:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Classic Rock κυρίως (Floyd,Deep Purple,Zeppellin κλπ) αλλά και ελληνική σκηνή (Μαχαιρίτσα,Παπακωνσταντίνου κλπ).Αν είναι και δεν βγάζει latency,εφόσον το V-AMP είναι και προενισχυτής νομίζω δεν χρειάζεται καν κανονικός.Όσο για ανταπτοράκι έχω ένα γιατί κάνω ηχογραφήσεις στο pc συνέχεια και είναι απαραίτητο!Απλά ξεκίνησα να πάρω τον Frontman τον 15αρη της Fender αλλά 'επεσε το μάτι μου και στον Behringer αυτόν και λέω κάτσε να κάνω μια ερώτηση,μήπως αξίζει καλύτερα ;)Εσύ είσαι ευχαριστημένος με τον V-AMP?Αξίζει η αγορά του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wraios:DE...8a se kalypsei xalara to v-amp kai arketa ikanopoihtika ;)Sigoura aksizei kalytera apo ton fender(kai den to lew epeidh sixainomai otidhpote leei fender:D)an kai se edash xanei ligo.Padws an melodika 8es enisxytaki pare afto kai vale tou kai ena tetoio megafwno

http://www.tubeampdoctor.com/product_info.php?cPath=37_39_65&products_id=406

kai 8a eisai o kalyteros tou xwriou ;)Me poly kalytera apotelesmata apo fender xalara :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου