Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με ΕΛΤΑ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα...

πρεπει να ναι το 1ο μου ποστ στο φορουμ σας.....αλλα ειμαι πραγματικα αγανακτησμενος με αυτο το ****** που ονομαζεται ΕΛΤΑ.....εχω παραγγειλει μια Charvel model 2 1987 εδω και λιγες βδομαδες απο Αγγλια......η σχεσεις μου με τον πωλητη μια χαρα,μου εδωσε κανονικα tracking number ,σταλθηκε με parcelforce,και την παρακολουθουσα οσο μου επετρεπαν απτο site της parcelforce μεχρι που πατησε ελληνικο εδαφος και απο κει και μετα το αγγλικο site δεν μ δινει περεταιρω πληροφοριεσς...επειτα μπορεσα και πληροφορηθκα απτο site της ΕΛΤΑ για το δεμα μου που τελευτεα φορα εντοπισθηκε 16/4 στο κεντρο διαλογης του αεροδρομιου ......εκ τοτε εχω τηλεφωνησει 1 φορα την προηγουμενη παρασκευη στα ελτα,μου ειπαν οτι δεν εχει φτασει ακομα σε αυτους το δεμα,και 6 φορες σημερα....πηρα πρωτα στα κεντρικα κ απο κει ακολουθησε ενα τρενο τηλεφωνων μεχρι να φτασω στα κεντρικα ταχυμεταφορων Θεσσαλονικης....ΤΙΠΟΤΑ!!!!....ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ????ΣΥΣΤΗΜΕΝΟ ΔΕΜΑ ΕΝ ΕΤΗ 2009 ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΟΥΝ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ????πραγματικα εχω μεινει αφονος και εξαλος με το φαινομενο ποθ ονομαζεται ελτα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα...

πρεπει να ναι το 1ο μου ποστ στο φορουμ σας.....αλλα ειμαι πραγματικα αγανακτησμενος με αυτο το ****** που ονομαζεται ΕΛΤΑ.....

Πρώτα από όλα, καλωςήρθες...αλλά δεν κατάλαβα καλά, μας αναφέρεις ένα γεγονός που ζούμε από τότε που γεννηθήκαμε...(για ρώτα και τον Audiokostas για το μπασάκι που περιμένει...αλήθεια ήρθε?) ή θέλεις βοήθεια να πάμε να τους πλακώσουμε?

Άσε που ξέρουν που βρίσκεται...είναι κάπου εκεί!!!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος μην ανησυχείς!!!

Υπομονή!!!

Πέρσυ τέτοιο καιρό ΑΚΡΙΒΩΣ περίμενα απο Thomann την fender μου και είτε το πιστεύεις είτε όχι απο Γερμανία έκανε 2(!!!!) μέρες και Ελλάδα 2 εβδομάδες. Γιατί; τι να σου πω είναι και οι μέρες. Πάντως είμαι 99% σίγουρος οτι είναι σε κοντέινερ στην λάρισα..ακόμη, αφού εκεί είναι το κέντρο διαλογής.

Μην ανησυχείς πάντως!! Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πας με τον κωδικό του δέματος και ταυτότητα στα ΕΛΤΑ (ΚΑΙ τα 2!!! γιατί μεταξύ τους δεν υπάρχει απικοινωνία!!) και να σου πουν σε πιο Τ.Κ. βρίσκεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος μην ανησυχείς!!!

Υπομονή!!!

Πέρσυ τέτοιο καιρό ΑΚΡΙΒΩΣ περίμενα απο Thomann την fender μου και είτε το πιστεύεις είτε όχι απο Γερμανία έκανε 2(!!!!) μέρες και Ελλάδα 2 εβδομάδες. Γιατί; τι να σου πω είναι και οι μέρες. Πάντως είμαι 99% σίγουρος οτι είναι σε κοντέινερ στην λάρισα..ακόμη, αφού εκεί είναι το κέντρο διαλογής.

Μην ανησυχείς πάντως!! Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πας με τον κωδικό του δέματος και ταυτότητα στα ΕΛΤΑ (ΚΑΙ τα 2!!! γιατί μεταξύ τους δεν υπάρχει απικοινωνία!!) και να σου πουν σε πιο Τ.Κ. βρίσκεται..

 

εχω παρει τηλ και εχω δωσει τον κωδικο δεματος σε 6 διαφορετικα τμηματα......μαζι νομιζω και κεντρο αναζητησης εξωτερικων δεματων και σε μια EMG η κατι τετοιο.....οκ θα κανω υπομονη.....αλλα εχω τρελαθει!....ευχαριστω παντως......

 

εαν βρω το τηλεφωνο απτο κεντρο διαλογης αεροδρομιου και παρω εκει,μπορω με τον κωδικο δεματος να παρω καποια πληροφορια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εαν βρω το τηλεφωνο απτο κεντρο διαλογης αεροδρομιου και παρω εκει,μπορω με τον κωδικο δεματος να παρω καποια πληροφορια?

 

πληροφορια δεν θα παρεις αλλα σιγουρα θα τους φτιαξεις τη μερα μια και θα σκασουν στα γελια με την απαιτηση σου... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

πληροφορια δεν θα παρεις αλλα σιγουρα θα τους φτιαξεις τη μερα μια και θα σκασουν στα γελια με την απαιτηση σου... ;D ;D

μπορεί να στείλει mail όμως. Εμένα μου απάντησαν σε 6 ώρες (το θυμάστε το θεματάκι με τα 3 ευρά;)

 

Ας έχουμε λίγη πίστη (ακόμη και στα ΕΛΤΑ). :)

 

Καλή τύχη φίλε μου, με το καλό να σου έρθει το δέμα (τελικά) και με το καλό να το χαρείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πληροφορια δεν θα παρεις αλλα σιγουρα θα τους φτιαξεις τη μερα μια και θα σκασουν στα γελια με την απαιτηση σου... ;D ;D

 

Όσο εμείς οι ίδιοι αναμένουμε αυτή την αντιμετώπιση, δυστυχώς αυτή θα λαμβάνουμε...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα από όλα, καλωςήρθες...αλλά δεν κατάλαβα καλά, μας αναφέρεις ένα γεγονός που ζούμε από τότε που γεννηθήκαμε...(για ρώτα και τον Audiokostas για το μπασάκι που περιμένει...αλήθεια ήρθε?) ή θέλεις βοήθεια να πάμε να τους πλακώσουμε?

Άσε που ξέρουν που βρίσκεται...είναι κάπου εκεί!!!!!

 

Ελα βρε σεις όλο υπερβολές. Επειδή πέρασαν 42 μέρες; Σιγά. Θα το παραλάβω έτοιμο vintage.......

Ται τσι και γιόγκα φίλε.

Τα όπλα δεν είναι λύση........... πάντα.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο εμείς οι ίδιοι αναμένουμε αυτή την αντιμετώπιση, δυστυχώς αυτή θα λαμβάνουμε...

 

Προφανως δεν εχετε καταλαβει ΠΟΙΟΣ εχει το προβλημα.Ε,λοιπον ΔΕΝ το εχουν τα ΕΛΤΑ (ουτε οι ΤΑΧΥΜΕΤΑΦΟΡΕΣ ΕΛΤΑ που ειναι και υπευθυνες για τα express δεματα απο parcelforce).

 

Το προβλημα υπαρχει στις σοβαρές καθυστερήσεις και δυσλειτουργίες της τελωνειακής υπηρεσίας του Αερολιμένα «Ελευθέριος Βενιζέλος»,απο οτι εχω διαβασει εχει φυγει το 1/2 των εργαζομενων για να 'ενισχυσει" αλλα τελωνεια μια και πολλοι τελωνιακοι "την κανουν" για συνταξιοδοτηση εδω και ενα χρονο και φυσικα το δημοσιο αποκλειεται να προσλαβει νεους μια και δεν υπαρχει μια.

 

Αρα,οσο και να χτυπιομαστε ΤΙΠΟΤΑ δεν προκειται να γινει..(εκτος και αν καποιος  νομιζει οτι μπορει να τα βαλει με το τελωνειο,ε,τον πληροφορω οτι δεν γινεται (εχω εμπειρια απο πρωτο χερι οντας ...18 χρονια στα..δικαστηρια με δαυτους και με αποφαση του Αρειου Παγου υπερ μου την οποια απλα ΑΡΝΟΥΝΤΑΙ να εκτελεσουν....)

 

Οποτε αν εισαι και παππας με την αραδα σου θα πας,ο μεσος χρονος εκτελωνισμου δεματων στην Αττικη ειναι απο 20-50 ημερες αναλογα με την περιοδο και βεβαια με τεραστια επιβαρυνση στις περιοδους εορτων,end of story.... :P

 

Α,btw και τα δεματα απο ΕΕ περνανε απο τελωνειακη διαλογη απλα δεν δασμολογουνται.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου