Προς το περιεχόμενο

Παμε πακετο-συναντηση μετά δακρύων (blue-lakewood)


blue

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με γεια! Η τιμούλα με στρογγυλοποίηση χιλιάδας (οκ, κατοστάδας) ευρώ ποια ήταν, αν επιτρέπεται? Και τι σε τράβηξε σε αυτήν πριν την ακούσεις? Καλές γνώμες φίλων, παικτική εμπειρία, ευκαιρία πώλησης, μότζο, γκομενοπαγιδέισιον, ουάν νάιτ σταντ, όλα τα προηγούμενα, μερικά από τα προηγούμενα, τίποτα από τα προηγούμενα? ;D ;D

 

Αυτό με τον ήχο που λες ίσως αναφέρεται στο "σώμα" του, στην "επαγγελματική" του χροιά, στον πλούσιο παλμό του...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Με γεια! Η τιμούλα με στρογγυλοποίηση χιλιάδας (οκ, κατοστάδας) ευρώ ποια ήταν, αν επιτρέπεται? Και τι σε τράβηξε σε αυτήν πριν την ακούσεις? Καλές γνώμες φίλων, παικτική εμπειρία, ευκαιρία πώλησης, μότζο, γκομενοπαγιδέισιον, ουάν νάιτ σταντ, όλα τα προηγούμενα, μερικά από τα προηγούμενα, τίποτα από τα προηγούμενα? ;D ;D

 

Αυτό με τον ήχο που λες ίσως αναφέρεται στο "σώμα" του ήχου, στην "επαγγελματική" του χροιά, στον πλούσιο παλμό του...

 

Ευχαριστω!

Απο εδω απο τις αγγελιες την πηρα σε πολυ καλη τιμη :) (νομιζω η αγγελια υπαρχει ακομα)

με ανταλλαγες απο διαφορα πραγματα που μου ειχαν ξεμεινει απο ανακατανομη του gear μου (εδωσα και το jm4 τελικα).

 

Με τραβηξε στη μαρκα,αυτο που περιγραφω στο προηγουμενο μου ποστ.Το ειχα καημο να αποκτησω μια σοβαρη ακουστικη κιθαρα,αλλα ειχα διλημμα μεταξυ καλης γυφτικης ή καλης "κανονικης" (τελικα εν καιρω θα παρω απ' όλα :P).

 

Mα και η ΠΑΟΚάρα παίζει με Lakewood. :)

Koiνως ειχα στο μυαλο μου οτι θελω μια τετοια κιθαρα (εχω αναφερει οτι προτιμω τον κεδρο ε?) και η αγγελια μου ηρθε κουτι.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
αλλα ειχα διλημμα μεταξυ καλης γυφτικης ή καλης "κανονικης"

 

ουτως η αλλως οι gypsy εχουν αυτον τον χαρακτηρηστικο ηχο με τα εντονα υψηλομεσαια που δεν κανει για πολλα πραγματα εκτος απο gypsy παιξιμο  - ειδικα αν δεν παιζεις με τις τυπου dugain χοντρες (και μπασες) πενες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τετοιες πενες παιζω πλεον σε ολες τις κιθαρες μου. :)

Για αυτο που γραφεις ακριβώς,ειχα το δίλημμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

κλιπς, καλλιο αργά παρά ποτε.

 

Καλο μικροφωνο δε βρεθηκε, εγραψα με ενα behringer C-2 στην Tascam US122L.

Xoρδες D'Addario Phosphor bronze ολοκαινουριες,πενες wegen (2 διαφορετικα μεγεθη)

 

παιξιμο ό,τι νά ' ναι ως γνωστον. :)

 

android.mp3

AUTUMN.mp3

balia.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

My melancholy Lakewood!  :D

 

Πολύ καθαρός, "ξύλινος" ήχος! Με άρεσε πολύ!

 

Για dreadnought μου φάνηκαν λίγο μειονεκτικά τα μπάσα, αλλά μπορεί να φταίει κ η ηχογράφηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nice!

Λάτρεψα το Paranoid Android! Πολύ καλή δουλειά! Φαίνεται πως στο γρήγορο μετά δυσκολεύεσαι, αλλά συνέχισέ το οπωσδήποτε κ βγάλτο ολόκληρο! Το κάψιμο :)

(τ άκουσα ήδη 3 φορές... :ο )

κ There, very very good. (Εν τω μεταξύ ποιό είναι; Δεν το ξέρω, μη δαγκώνετε αν παρα είναι γνωστό :p)

Πολύ ωραίος ήχος πάντως! +1 για επιλογές Autumn Leaves κ Django (ειδικά στο Autumn Leaves έχω και μια αδυναμία! )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραδοξως εχει ενα γυφτικο ηχο!(Ιδιως στο autumn). Οντως οχι τοσο ογκωδη μπασα (ειδικα για lakewood. μια που ειχα δοκιμασει ηταν σα να την ακουγα απο εκατο ηχεια μαζι!) και πολλα μεσαια! μαλλον ομως χωρις μικροφωνο θα ειναι αλλιως τα πραγματα ε? Anyway,πολυ καλη!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου