Προς το περιεχόμενο

Παμε πακετο-συναντηση μετά δακρύων (blue-lakewood)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνηθως δεν ποσταρω καθε φορα που αγοραζω κατι καινουριο,αλλα αυτη τη φορα εχω χαρει απεριόριστα με τη νεα μου αγορά,τοσο που καταλαβα γιατι το κανουν πολλοι εδω, αναφεροντας τη φραση "να μοιραστω τη χαρα μου " . :)

 

Οι ακουστικές κιθάρες θέλουν χρόνο για να τις καταλάβεις,να τις ακουσεις σε διαφορετικούς χώρους,ήσυχα,με διαφορετικά όργανα,σε όλα τα παικτικά στυλ που διαθέτεις σαν κιθαρίστας κλπ.Εχω ξαναπαιξει με παρομοιας κατηγορίας όργανα αλλά ποτέ στις κατάλληλες συνθήκες.Μετα απο 3 μερες συγκατοίκησης με τη συγκεκριμένη,νιωθω πραγματικά "ευτυχής κάτοχός της".Εχει ολα οσα απαιτώ από μια dreadnought ακουστική : ποιότητα ,χαρακτήρα, απλότητα στην ομορφιά της. Για τον ήχο δεν θα μιλήσω , θα ακολουθησουν κλιπς οταν βρω λιγο χρόνο και καποιο αξιοπρεπες μικρόφωνο.

 

 

YΓ.το θεμα δεν εχει λογο υπαρξης,απλα ηθελα να τα πω καπου και εχω ξεχασει τον κωδικο μου απο το forum του cosmopolitan

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΑΣΕΣ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΕΛΕΙΨΕΣ

 

Οσο για την κιθαρα, ευελπιστω οτι θα την ακουσω και χωρις μικροφωνο !

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

YΓ.το θεμα δεν εχει λογο υπαρξης,απλα ηθελα να τα πω καπου και εχω ξεχασει τον κωδικο μου απο το forum του cosmopolitan

;D Φαινεται ξεκαθαρα οτι σου εφτιαξε το κεφι το νεο σου αποκτημα, μεγειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Με... yes και από μένα! Ωραία φαίνεται φίλε μου Φαίδρε!

Υποθέτω ότι παίζεις και swing με αυτήν;

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθέτω ότι παίζεις και swing με αυτήν;

 

θα παιζω μεχρι να παρω μια γυφτικη.Δεν κανει ειναι η αληθεια (πιο πολυ επειδη φοβαμαι μην τραυματιστει),αλλα για chord solos κλπ μια χαρα μου καθεται παρα το χοντρο της μανίκη and all.Αμα εχει ωραιο ηχο το οργανο, κανει για ολα λεω εγω®.

 

(καπου εχει παρει το ματι μου,κανονικους γυφτους να παιζουν με dreadnought αλλα δε βρισκω τωρα.)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικη Πέτρο! Απλή και όμορφη. Στοιχηματίζω το ίδιο (και βάλε) και για τον ήχο... ;D

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ κυριοι.

Ο ηχος μονο απλός δεν ειναι. Θα πω κουρδίλα,αλλα δεν μπορω να εκφραστω καλυτερα.Αυτο που μ'αρεσει στις Lakewood είναι οτι καταλαβαινεις οτι παίζεις με πιάνο,αλλα δεν ειναι τόσο αναγνωρίσιμος ο ήχος (οπως οι Martin).Δηλαδη ο χαρακτήρας της (λέω εγω) εγκειται στο οτι δεν μοιάζει με τον ακουστικό ήχο (χροιά) που εχουμε συνηθισει απο το 99% της δισκογραφίας,αλλά ταυτόχρονα έχει την ποιότητα αυτού του ήχου.

 

(αντε συνεννοήσου τωρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου