Προς το περιεχόμενο

fender mustang I


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Ναι. Πολύ καλός για την κατηγορία (modeling) και καλή τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Πολύ καλός για την κατηγορία (modeling) και καλή τιμή.

 

Εχχχμμ... δεν θυμάμαι, review έκανες Λάκη?? Ε?? Ε??

 

;D

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εχχχμμ... δεν θυμάμαι, review έκανες Λάκη?? Ε?? Ε??

 

;D

 

Όχι , είμαι τεμπέλης! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχχχμμ... δεν θυμάμαι, review έκανες Λάκη?? Ε?? Ε??

 

;D

Όχι , είμαι τεμπέλης! ;D

Έλα ρε, γιατί?

Και ψάχνω να τον ακούσω απο κάποιον δικό μας γιατί τον χαλβαδιάζω απο τότε που βγήκε, για πες.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το λεπόν:

 

8" Fender Special Design Speaker (αρκετό για σπίτι και καλό στο recording και με δυναμικό και με πυκνωτικό mic). Το έχω δοκιμάσει με shure SM57 με Behringer XM 2000s και με T-Bone SC400

 

20 Watts , ένα κανάλι ( Αν μένεις σε οικοδομή πριν το ' 90, με κακή ηχομόνωση…οι γείτονες μαζεύουν υπογραφές αν τον βάλεις στο 5-6)

 

Controls: Gain, Volume, Treble, Bass, Master, Preset Select, Modulation Select, Delay/Reverb Select, Save Button, Exit Button,

 

8 amp simulations: Φυσικά fender (τον ΄57 deluxe, τον ‘ 59 Bassman (ο οποίος σπάει μούτρα) και τον ‘ 65 Twin Reverb), Έχει δύο τύπου vox και τρία τύπου Marshall – mesa.

Τι να σας πώ , ευχαριστημένος 100/100 . Αν σκεφτεί κανείς ότι το  ' 59 Bassman της Boss το pedal (το όποίο επίσης έχω - άλλη μέρα review γι΄αυτό ;D) είναι ακριβότερο από όλο τον ενισχυτή, τί άλλο να πω!

 

12 modulation effects (chorus, deep chorus, flanger, bias/sine tremolo, optical/vintage tremolo, optical vintage tremolo fast, vibratone slow, vibratone fast, octaver, phaser slow deep, phaser medium, step filter), Άριστα!

 

και 12 delay and reverb effects (tape delay

150ms/1 repeat, stereo tape delay 300ms/3 repeats, mono delay 700ms/4 repeats, small room reverb, plate reverb,large hall reverb, Fender ’63 spring reverb, Fender ’65 spring reverb, tape delay room, tape delay large hall, ducking delay small hall και echo filter). Επίσης Άριστα

 

16 presets για να κάνεις και δικούς σου ήχους!

 

Σχετικά καλό eq (Treble, Bass)

 

Παίρνει footswitch (εγώ συνδέω ως controller την baja και σπάω πλάκα!)

 

Μπορεί να συνδεθεί με usb και να τον δουλέψεις και ως κάρτα + με το software fender fuse κατεβάζεις νόμιμα bonus amp features καθώς και παραμετροποιείς πολύ καλλίτερα τα ήδη υπάρχοντα, ή κάνεις δικά σου.

Δεν το δοκίμασα να δω τι  response έχει με εξωτερικά effects , αλλά δεν υπάρχει λόγος.

Α! έχει και κουρδιστήρι. Σκίζει από μούρη.  Και κάνει 111,00 €!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Eισαι μεγαλος.

Έλα ρε συ 36 είμαι ακόμα! Δεν είμαι και τζόβενο...αλλα δεν με πήραν και τα χρόνια!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον εχω εγω αυτον τον ενισχυτη ρε παιδια....

 

img0467small.jpg

 

 

...αλλα δεν τον εχω στην αποθηκη μου που εχω τα αλλα μου οργανα (εξω απο την πολη) αλλα στο σπιτι για τα παιδια.

Ειναι ο 40/αρης μεν (mustang II)...αλλα πιστευω ιδια πραγματα ειναι.

Ειναι ακριβως οτι λεει ο φιλος ο LK, και κατι ακομα παραπανω μπορω να πω, αλλα δεν ξερω...κατι δεν μου παει στον ενισχυτη αυτον το οποιο ακριβως δεν εχω εντοπισει.

Θες οτι δεν τον εχω δουλεψει (εγω προσωπικα), θες το ενα...θες το αλλο σημασια εχει οτι δεν τον εχω παρει με καλο ματι απο την αρχη

Τον πηρα 190 ευρω... ξεφτυλα λεφτα δηλαδη, και με αυτη τη σκατουλα νομιζω οτι μπορεις να παιξεις παντου και τα παντα. Ειναι μικρος, υπερβολικα μικρος (κλεισμενος απο πισω) σε σημειο που αν βγαλεις το 12/αρη μεγαφωνο που εχει μεσα, δεν ξερω που εχει χωρο και χωραει τον υπολοιπο ενισχυτη που υποτιθεται οτι εχει μεσα (γιατι μονο του το μεγαφωνο δεν πρεπει να παιζει  ;D).

Τελος παντων εχω σκοπο καποια απο τουτες τις μερες να τον παρω εξω να τον δουλεψω και ισως τον συμπαθησω γιατι ειμαι σιγουρος οτι το αξιζει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου