Προς το περιεχόμενο

Behringer V-Amp II ή Behringer X V-Amp


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω να κανω μια ερωτηση...

Σκεφτομουν να παρω κατι που να προσομοιωνει ενισχυτες(οχι κατι πολυ ακριβο,αλλα χρησιμο) ετσι ωστε να μπορεσω να βελτιωσω τον ηχο που βγαζω απο τον υπαρχον ενισχυτη και επισης να μπορω να εχω μια ευρεια ηχων(και φυσικα παραμορφωσεων)οταν θα ειμαι στην πατριδα(που δεν εχω ενισχυτη..διοτι τον εχω εδω που σπουδαζω...)

ΕΙδα 2 προιοντα της Behringer που μου φανηκαν αρκετα ενδιαφεροντα...

Το ενα ειναι το V-Amp Series II και το αλλο ειναι το X V-Amp

Θα ηθελα να μ πει καποιος ποιες ειναι οι διαφορες αναμεσα στα 2 γτ εγω δεν γνωριζω και πολλα απο εφε και κτλ....

 

http://www.thomann.de/gr/behringer_vamp.htm

 

http://www.thomann.de/gr/behringer_xvamp_gitarrenmultieffekt.htm

 

Εσεις πιο θα διαλεγατε?

Αν εχετε να προτεινετε κατι...(σε αυτη τη κατηγορια τιμης)

Νιωστε ελευθεροι... :P

Ευχαριστω εκ των προτερων..

Στον κοσμο δεν υπαρχουν εξαιρεσεις(LP,strat... :))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Άν μπορείς απο οικονομικής άποψης πήγαινε εδώ: http://www.thomann.de/gr/behringer_vamp_pro_lx1.htm

Διαφορετικά θα σου πρότεινα το V-AMP II

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ το X V-Amp.Δεν ειναι της προκοπης..

 

bill το pro ειναι εκτος των επιλογων και λογω φορητοτητας...

Εγω το θελω πχ αν θα παω σε ενα φίλο να jammaroume να εχω μαζι μου μια απλη πεταλιερα να μπορω να εχω μια ευρεια ηχων...και οταν θα παω στο σπιτι μου να εχω κατι που να μπορω να το συνδεω με το pc και να ειναι σαν να εχω ενα ενισχυτη μαζι μ..

 

Το ξερω proedra..αλλα ειναι out of budget!!

Στον κοσμο δεν υπαρχουν εξαιρεσεις(LP,strat... :))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα, το pro θα σε βοηθήσει σε home recording καταστάσεις περισσότερο απ' ό,τι το 2 λόγω των περισσότερων εξόδων που διαθέτει και όσο νά ναι έχει μια πιο heavy duty κατασκευή. Τώρα για το 3 δεν ξέρω αν έχει τίποτα επιπλέον απο άποψη ενισχυτών και εφέ μόνο ότι λειτουργεί και σαν interface. Εγώ θα σου πρότεινα το 2 μιας και απ' ό,τι κατάλαβα θες να το πηγαινοφέρνεις, να κουμπώνεις και να παίζεις 8)

Hi!! I'm Paul from guitar world!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα δεν ενδιαφερομαι(ακομα τουλαιστον ::)) για home recording,οποτε το pro θα ειναι μια περιττη πολυτελεια...

 

Τωρα αναμεσα στα αλλα 2 οι διαφορες ειναι τοσο χαώδης??

Διοτι το X ειναι αρκετα πιο φορητο,και εμενα βασικα αυτο με ενδιαφερει....

Γτ ετσι κ αλλιως τα χριστουγεννα θα παρω το POD II μαζι με το footboard απο τον ξαδερφο,οποτε το κυριο κριτηριο μ ειναι το μικρο κοστος και η φορητοτητα...

Στον κοσμο δεν υπαρχουν εξαιρεσεις(LP,strat... :))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω φιλε εχω (και)το 2, αλλα δεν ειμαι ευχαριστημενος ουτε απο την ποιοτητα ουτε απο τις καμπινες που βγαζει, ασε που απο την 1η μερα χαλασε το βυσμα και το πηγα πισω......αντιθετα ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το rp 250 της digitech πιστευω ειναι οτι πρεπει για αυτο που το θες, για να το περνεις μαζι σου βεβαια, παρε και μια POLO και θα εισαι cool!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι ρε συ αλλα εκει ξεφευγει λιγο η τιμη...το πολυ κανα 70αρι να εδινα....

αλλιως την ειχα σκεφτει και αυτη,και επειδη την εχει ενασ φίλος αυτην μπορω να πω οτι ειναι πραγματικα παρα πολυ καλη...

Ειπες εχεις το Χ?

Στον κοσμο δεν υπαρχουν εξαιρεσεις(LP,strat... :))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι χαώδης οι διαφορές σε κανένα απο τα τρία v-amp απλά κατά τη γνώμη μου το 2 είναι το πιο συμφέρον για σένα μιας και συνοδεύεται και απο footswitch. Αλλά ρίξε μια ματιά στις αγγελίες γιατί νομίζω είδα το pod με footswich πακέτο και σε καλή τιμούλα. Πάντως εγώ που έχω το pro, με έχει καταβολέψει και σε εγγραφές και σε live. Μπορεί βέβαια να μη σε ικανοποιήσουν όλοι οι ήχοι του αλλά για τους 10-15 που θα σου κάτσουν τα αξίζει τα εβρά του ;)

Hi!! I'm Paul from guitar world!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eτσι και αλλιως εκει γυρω στα χριστουγεννα θα παρω το POD II του ξαδερφου μου με το Footswitch οποτε ετσι θα τα δωσω αμα το παρω τωρα...

Για αυτο σκεφτηκα ενα απο τα 2...και ειδικα το X γιατι ειναι και χαμηλης τιμης...και ετσι και αλλιως οτι behringer εχω δεν μ εχει βγαλει κανενα προβλημα....

Στον κοσμο δεν υπαρχουν εξαιρεσεις(LP,strat... :))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου