Προς το περιεχόμενο

Θέλω μια telecaster (όχι όμως Fender).


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα φασαριόζοι, τελευταία την έχω δει alternative...(που λεει ο λογος) και ψάχνομαι για tele στυλ κιθάρες αλλα εχω κόλλημα με τις fender και δεν γουστάρω να τους τα σκάσω και είμαι και κολλημένος ibanezakias αλλά η Ibanez δεν βγάζει παρά μόνο τις fr οι οποίες δεν βγαίνουν με maple fingerboard (άλλο κολημα μου). και ψάχνομαι για αλλες εταιρίες που βγάζουν tele.. πετυχα κατι φτηνές απο Τσεχία τις BaCH αλλα δεν ξερω κατα πόσο είναι καλές. anyway ψαχνω απο 1 - 1000 € πάνω κάτω. οποτε αν ξέρετε καμια καλή εταιρία που να βγάζει tele, προτείνετε μου. α.... επισης μου αρέσουν και οι σκαφάτες tele. thanks for your time!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 74
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

αλλα εχω κόλλημα με τις fender και δεν γουστάρω να τους τα σκάσω

 

αρα δεν θελεις telecaster αλλα κατι ΣΑΝ telecaster... ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορουσες να κοιταξεις G&L κορεατικες ή ισως και αμερικανικη μεταχειρισμενη μεσω e-bay.

 

Αν εισαι 100% σιγουρος για το τι θες, υπαρχει και η λυση της partcaster. Προσοχη ομως, μονο αν ΞΕΡΕΙΣ τι θες και ΞΕΡΕΙΣ τα συν και τα πλην αυτης της λυσης.

 

Θες κατι σε κλασσικη τελε ή ισως και κατι πιο διαφορετικο, οπως πχ Framus Renegade ή Schechter PT Fastback?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως δεν θα σε βλαψει να διαβασεις και αυτο

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=174372.0

 

 

:)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την fender δεν την γουστάρω γιατί είναι υπερτιμημένη εταιρία. με τα ιδια λεφτα παιρνεις καλυτερες κιθάρες. Αλλά θα κατσω να διαβάσω τον οδηγό σου. odis13 ποσο μουρατη ειναι αυτη η schecter????? τωρα δεν ξερω τι λέει από ήχο. Μου αρέσει η κλασσικη tele αλλα θελω να κοιταξω και διαφορες πιο modern με humbucker η αλλα κολπα. απλα θελω να δω ονόματα εταιριών για να ψαχτώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H συγκεκριμενη Schechter μου αρεσε παντως παρα πολυ οταν την δοκιμασα, αν σε ενδιαφερει κατι σε telecaster 70's custom στυλ. Ο ηχος της ηταν ωραιος, ειδικα ο neck, αν και seymour duncan designed, ηταν γλυκυτατος.

 

Και εμφανισιακα η κιθαρα μετραει ασχημα, ειδικα στο μαυρο με αυτα τα inlays και το binding. Το μονο να φανταστεις που δε μου αρεσε ηταν τα knobs γιατι δε με πολυβολευαν λογω σχηματος (βαλτε barrel βρε χαζα, να ειναι και πιο ευκολα στο τραβηγμα...)

 

bigPTFastbackBLK.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτιάξτη μόνος σου, πιο φτηνά θα σου έρθει και με τα specs που θέλεις...κοίτα τι μου ήρθε σήμερα το πρωϊ

Te.jpg.c614e245376544da7949ecce7f6480c3.jpg

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλεις δηλαδή μια SLK αλλά όχι Mercedes, γιατί είναι ακριβή  ;D

Πάρε μια Tele μεταχειρισμένη, υποτιμημένη και ορίτζιναλ, διαφορετικά πάρε κάτι ΣΑΝ Telecaster, και ένα κιβώτιο μπανάνες για το μαιμουδάκι  ;D

Πέρα απο την πλάκα τώρα, μπορείς να δείς καi τις Squier, οι οποίες είναι αξιολογότατες για την τιμή τους και είναι στο βάθος Fender.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου