Προς το περιεχόμενο

Keyboard amp ή αυτοενισχυόμενο monitor


db

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα.

 

Ψηνομαι και εγω να παρω ενισχuτη για synth γιατι ακουω απο κατι μετρια ηχεια. Λογω στερεοφωνιας ομως ελεγα να παρω δυο. Τελικα μετα την συζητηση εδω, καταλαβα οτι και με τον εναν βολευομαι και για να ακουω τα οργανα μου σαν ανθρωπος, αλλα και για monitor στα live, οποτε χρειαστει(επειδη θελω να συνδεσω δυο,θα προτιμουσα να εχει παραπανω απο μια εισοδους).

 

Πεστε μου την γνωμη σας για τα παραπανω. Μηπως οι δυο amps ειναι υπερβολη;

 

Θα τσεκαρω τα μοντελα που γραψατε. Διαθετω μεχρι 400-500 euro.

 

Απο peavey τιποτα ρε παιδια;

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το site της Behringer τσεκαρετε τους Ultratone. To μονο που δεν ξερω ειναι τα κιλα. Θα ερθουν σε 1-2 μηνες.

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Περασαν οι μερες και οι μηνες και ηρθε η ωρα μου να επαναφερω το θεμα, ωντας μεταξυ των 2 αυτων μοντελων:

 

 

http://www.musik-schmidt.de/osc-schmidt/catalog/behringer-eurolive-b215-p-18949.html

 

και

 

http://www.musik-schmidt.de/osc-schmidt/catalog/behringer-ultratone-k3000-p-9961.html

 

Το βαρος ΔΕΝ μου ειναι προβλημα, οπως επισης ΔΕΝ αποτελει πλεονεκτημα η δυνατοτητα να συνδεσω πολλα καναλια στον Κ3000 καθως εχω μια 16καναλη κονσολα. Απλα, αν καποιος ξερει, ποιες ειναι οι διαφορες των 2 τεχνολογιων (Μονιτορ με Ενισχυομενο) και για ποιους λογους να προτιμησω το ενα, εναντι του αλλου...

 

Η χρηση του θα ειναι, ειτε για Home-Live με 3-4 οργανα συνδεδεμενα πανω στη κονσολα μου και απο εκει ειτε στο Μονιτορ ειτε στο αυτοενισχυομενο, ειτε μια δευτερη χρηση, σε Live ως δικο μου αποκλειστικο μονιτορ...

 

Λοιπον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου