Προς το περιεχόμενο

ΜΑΓΝΗΤΕΣ για καλυτερο ηχο BLUES style ΣΕ STRAT ! ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια και παλι, εχω την συγκεκριμενη κιθαρα DSC00852.jpg

 

 

 

ειναι η 50 χρονη επετειακη  της Fender mecixo μερια...

 

και θελω να της αλλαξω τους μαγνητες δινοντας της καθαρο blues υφος.  Θα ηθελα αποψεις απο συνκιθαροτρελλαμενους που εχουν κανει παρομοια μετατροπη!!  Το κοστος δεν ειναι θεμα εαν βεβαια το αποτελεσμα ειναι αναλογο.

 

Θενξ

 

Βαγγελης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οι καλύτεροι Blues μαγνήτες που έχω ακούσει σε strat είναι οι Bill Lawrence, Lindy Fralin, Tonerider Surfuri, Van Zandt, Custom Shop 54, Tonerider Vintage, και μετά οι υπόλοιποι, και με την σειρά που τους έγραψα....

Κι εγώ δεν αναφέρω τιμές αλλά αυτούς που μου άρεσαν (και αυτό είναι σχετικό -το γούστο).

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.........Tonerider για πιο φτηνά.

 

Και GFS για πιό φθηνά ακόμα. Και αξιοπρεπέστατοι.......

 

Το blues feeling όμως είναι καθαρά τρόπος παιξίματος (δεξί και αριστερό χέρι) και λιγώτερο μαγνήτη.

Χώρια που τώρα τελευταία έχω φάει ένα κόλλημα με τους P90 που τους θεωρώ από τους πιο blues μαγνήτες.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το blues feeling όμως είναι καθαρά τρόπος παιξίματος (δεξί και αριστερό χέρι) και λιγώτερο μαγνήτη.

 

 

σωστοτατο !!! το φιλινκ και το χερι υπαρχει ... απλα θελω να βελτιωσω και την κιθαρα προς το υφος αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα θελω να βελτιωσω και την κιθαρα προς το υφος αυτο

όποιους από τους παραπάνω διαλέξεις, είναι αρκετές κλάσεις παραπάνω από τους μεξικάνικούς σου...οι δε Tonerider είναι η μεγάλη έκπληξη (για τα λεφτά τους)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι καλύτεροι Blues μαγνήτες που έχω ακούσει σε strat είναι οι Bill Lawrence..........  κορυφαια η σελιδα και ο ιδιος βεβαια

 

 

Τα χρηματα ειναι υπερ λογικα βαση της ιστοσελιδας του http://www.wildepickups.com/Wilde_Bill_s_NF_Singles.html

 

 

αλλα μονο παραγγελια απο εκει παιζει ?? υπαρχει κανεις που να τους φερνει Ελλαδα ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου