Προς το περιεχόμενο

ΜΑΓΝΗΤΕΣ για καλυτερο ηχο BLUES style ΣΕ STRAT ! ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι καλύτεροι Blues μαγνήτες που έχω ακούσει σε strat είναι οι Bill Lawrence.......... 

Τότε γιατί μας ρωτάς?...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στάλθηκε από: studio54GR 

Εισαγωγή παράθεσης

Οι καλύτεροι Blues μαγνήτες που έχω ακούσει σε strat είναι οι Bill Lawrence, Lindy Fralin, Tonerider Surfuri, Van Zandt, Custom Shop 54, Tonerider Vintage, και μετά οι υπόλοιποι, και με την σειρά που τους έγραψα....

Κι εγώ δεν αναφέρω τιμές αλλά αυτούς που μου άρεσαν (και αυτό είναι σχετικό -το γούστο).

 

 

Διαβασε οοοοολοοο το ποστ πριν βιαστεις σε συμπερασματα !!!!!

 

Φιλε μαραθον.....χεχεχεχεχε  το χει η μερα σημερα εγω σου εστειλα για αλλον λινκ στο ποστ σου και συ...βιαζεσαι να μου την πεις στο δικο μου....

 

και εις αλλα με υγεια !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

VAGTANPLAN, η παρεξήγηση προέκυψε από το ότι παρέθεσες τα λεγόμενα κάποιου χωρίς όμως αυτό να είναι εμφανές, με αποτέλεσμα να νομίζει κανείς (κι εγώ μαζί) ότι πρόκειται για δικά σου 'λόγια'. Είναι δύσκολο σε κάποιον τρίτο να θυμάται αυτολεξεί όλες τις απαντήσεις ώστε να θυμηθεί ότι μια φράση έχει γραφτεί από κάποιον άλλο και όχι από εσένα.

 

Προσπάθησε να χρησιμοποιείς το link "Παράθεση" που βρίσκεται στα δεξιά του post που θέλεις να χρησιμοποιήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω βάλει στη στρατ μου τους lindy fralin vintage hot, και μπορώ να πω ότι απλά σκοτώνουν... Σκάσιμο, μεστότητα, βιντατζιά, ποιότητα κατασκευής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mερικοι απο τους αγαπημενους μου:

 

Lindy Fralin VH (για ποιο διαυγη ηχο) ή blues special (για περισσοτερα μεσσαια και texas blues προσανατολισμο

 

Fender cs69 η cs54

 

Kαι φυσικα αν θελεις ακου και σχεδον τα παντα απο αυτη τη σελιδα

 

http://www.acmeguitarworks.com/Strat_Pickup_Sound_Clips_W1.cfm

 

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ακου και αυτους οι οποιοι σκαβουν με ενα μεγαλο αλλα στον bridge στα γκαζια οπου παιζουν πολλα πριμα...οι αλλοι ομως ειναι super...ΤΕΧ ΜΕΧ SPECIAL

 

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=167581.0

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις τωρα εχω αρκετο υλικο για μελετη...

Δεν εχω αποφασισει ακομα...και σε καμια περιπτωση δεν παρεξηγησα τιποτα και με κανενα αντιθετα το ειπα με πολυ καλη διαθεση...και δυστηχως ειχα κανει quotation αλλα για καποιο λογο δεν βγηκε ετσι...

ειμαστε εδω για να μαθαινουμε ο ενας απο τον αλλο και οχι να παρεξηγουμαστε...

 

ανιγουεη...πραγματικα ευχαριστω για τις απαντησεις σας και εννοειτε οτι κι αλλες αποψεις ειναι καλοδεχουμενες....

 

Παντος μου εκαναν πολυ καλη εντυπωση οι μαγνητες του κυρ Βασιλη !!! και περιμενα τουλαχιστον αλλα τοσα στην τιμη τους...αυτη ηταν ευχαριστη εκπληξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου