Προς το περιεχόμενο

Classic Player 50'S Strat with Tex Mex special


Προτεινόμενες αναρτήσεις

η καινουργια....κιθαριτσα  CLASSIC PLAYER STRAT 50'S......αλλαχτηκαν οι μαμα μαγνητες με του tex mex special....παραθετω ενα viedaki με αλλαγη της θεσης του πενταθεσιου ...και θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας για τον ηχο που ακουτε και οχι για αυτα που παιζω μια και το video το εκανα μονο για την κιθαρα ...οποιος εχει υπομονη ας ακουσει το video γιατι αλλαζω πολλους ηχους.....περιμενω εντυπωσεις και καλες και κακες...και καμια αλλη προταση για μαγνητη......εαν θελει καποιος!!!

http://www.thomann.de/gr/fender_50s_classic_player_strat_mn2sb.htm

 

 

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Kαι γαμώ τα bite έχουν τα μαγνητόνια... Θέλεις να τους αλλάξεις πάλι; Αν θες να πειραματιστείς σε vintage επίπεδα μπορείς να δοκιμάσεις τους tonerider, ή σε πιο ψηλή τιμή τους lindy fralin...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι γαμώ τα bite έχουν τα μαγνητόνια... Θέλεις να τους αλλάξεις πάλι; Αν θες να πειραματιστείς σε vintage επίπεδα μπορείς να δοκιμάσεις τους tonerider, ή σε πιο ψηλή τιμή τους lindy fralin...

 

 

 

οχι δεν θελω να τους αλλαξω ισα ισα ειμαι υπερ ευχαριστημενος....μου αρεσουν παρα πολυ ειδικα για αυτο το bite που λες...απλα ετσι να εχω και καμια εναλλακτικη λυση για το μελλον.......

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε πουλ ωραιος ο ηχος σου ειδικα στα πιο καθαρα!Μπραβο....ωραια και η κιθαρα και σε καλη τιμη!

 

 

να 'σαι καλα φιλε μου .....οντως η κιθαρα για τα λεφτα της σκοτωνει και οι μαγνητες ειδικοτερα.......οσο για το ΠΟΥΛ παει για το αλλο video? ;D

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως αυτο το βλεπω και ακουω ειναι ενας παικτης που γουσταρει με χιλια τον ηχο του και αυτα που παιζει.Τα υπολοιπα περιτα./

Στο ξαναειπα δεν εχουν τιποτα να ζηλεψουν απο τους texas special.

1.Για πες το set up σου τι εχει

2.Τιμη και κοστος εγκαταστασης

3.Το ποτηρι στην αρχη ειναι νερο ή βοτκα? ;D ;D

Υγ Ωραια lick ωραιο παιξιμο.Μπραβο σου ετσι γερα

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως αυτο το βλεπω και κουω ειναι ενας παικτης που γουσταρει με χιλι τον ηχο του και αυτα που παιζει.Τα υπολοιπα περιτα./

Στο ξαναειπα δεν εχουν τιποτα να ζηλεψουν απο τους texas special.

1.Για πες το set up σου τι εχει

2.Τιμη και κοστος εγκαταστασης

 

Υγ Ωραια lick ωραιο παιξιμο.Μπραβο σου ετσι γερα

 

 

 

 

   Καταρχην σταματα με κανεις και κοκκινιζω :-[    Κατα δευτερον σε ευχαριστω πολυ......

Θα ηθελα να τονισω κατι ...Εκτος απο την strat παιζω με εναν hot rod deluxe......και την ακατανομαστη tonelab le.....με λιγο reverb και ελαχιστο delay......θα ηθελα να πω οτι ο ενισχυτης ειναι πολυ χαμηλα για να μην εχουμε προβληματα με τους γειτονες....που σημαινει οτι οι λαμπες του δεν εχουν αρπαξει για να βγαλει και αλλο σκασιμο...πιστευω με τον hot rod deluxe sto 3-4 θα σκοτωνε κυριολεκτικα.......

Η αγορα εγινε απο εδω ΕΛΛΑΔΑ απο το guitar store ME διαφορα στην τιμη περιπου ενα 50αρικο....αλλα επειδη πηγα στα παιδια επαιξα με την συγκεκριμενη και μου αρεσε ....και επειδη η διαφορα ηταν αμελητεα ,,ειπα να ενισχυσω την πατριδα.Αυτο βεβαια δεν μου βγηκε σε κακο αφου ο ΜΙΧΑΛΗΣ μου εκανε settarisma και τοποθετηση μαγνητων......for free.......(να ειναι καλα) οι μαγνητες κοστισαν 100 euros περιπου και αλλαχθηκε και ο 5θεσιος με αλλον αμερικανικο δεν ξερω ποιον ξερεις ο ΜΙΧΑΛΗΣ ;D

Τελος πριν την αγοαρσω ειχα παιξει και με την 60's αλλα κατι με χαλασε και στον ηχο αλλα και στο μπρατσο οποτε κατεληξσα σε αυτην...

 

 

οι τιμες ....μπορει για καποιον αλλον να διαφερουν ειτε προς το καλυτερο ειτε προς το χειροτερο .......εγω δεν φερω καμια ευθυνη επ'αυτου ;D

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα που το ειπες,τα παιδια εκει ειναι απεχτα,εχω παρει ενισχυτη και πεταλακια απο εκει,ειναι super.Απαν ρε με κολας πουθενα,θελω κι αλλα βιντεο προσεχως δν θα την γλιτωσεις με 9 λεπτακια μονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία!.....και η κιθάρα και ο ήχος και το παίξιμο!!......Με γειές!!

 

(Άναψε όμως και κανένα φως γιατί θα πούνε οτι δεν παίζεις εσυ!... ::)  ;D ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου