Προς το περιεχόμενο

βοηθήστε με στο cool edit pro,πρόβλημα!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα μπορούσε να μου πει κάποιος που ξέρει από cool edit pro τι κάνω λάθος?

λοιπόν ας πούμε ότι ηχογραφώ ένα τραγούδι..unplugged για παράδειγμα(κιθάρα+φωνή)..γράφω τα 2 κανάλια...και στο τέλος όταν κάνω mixdown..και πάω να ακούσω το κομμάτι..παρατηρώ..ότι σε όλη την διάρκεια του κομματιού το EQ των καναλιών μεταβάλλεται..και αλλάζει συνεχεια η χροιά του συνολικού ήχου..μπορείτε να μου πείτε τι κάνω λάθος..? ???

 

επισυνάπτω ένα κομμάτι που προσπάθησα να γράψω και ακούστε πως αλλάζει συνεχεια ο ήχος.. ???

through_the_glass.mp3

Rock..Dust..Light..Star

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, κατ' αρχας πως ηχογραφεις; Καποτε ειχα και 'γω το ιδιο προβλημα αλλα τελικα εφταιγε το app απ'τους drivers της onboard καρτας ηχου(realtek AC97), οπου ηταν ενεργοποιημενο το noise supression για το μικροφωνο...

-Cogito Ergo Sum-

-Abyssus Abyssum Invocat-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, κατ' αρχας πως ηχογραφεις; Καποτε ειχα και 'γω το ιδιο προβλημα αλλα τελικα εφταιγε το app απ'τους drivers της onboard καρτας ηχου(realtek AC97), οπου ηταν ενεργοποιημενο το noise supression για το μικροφωνο...

 

δεν έχω καθόλου εξοπλισμό για ηχογράφηση...έβαλα ένα φθηνό μικρόφωνο για υπολογιστή ..στην έξοδο μικροφώνου από το "λαποτοπ" μου... ???

Rock..Dust..Light..Star

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε καλα το καταλαβα. Ψαξε στο control panel για το application της καρτας ηχου, ονομαζεται sound effects manager η κατι παρομοιο, στις ρυθμισεις του μικροφωνου.

-Cogito Ergo Sum-

-Abyssus Abyssum Invocat-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου