Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ για combo ενισχυτη!


FaunO50

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια!Ψαχνω εναν combo ενισχυτη μεχρι 500 κατοσταρικα.Λογο του μπατζετ που διαθετω κανω αυτην την ερωτηση μιας και ενας combo που εχω δοκιμασει και θα τον ηθελα πολυ ξεφευγει στην τιμη.Απλα να εχετε στο μυαλο σας οτι τον θελω ΜΟΝΟ για CLEAN...http://www.thomann.de/gr/fender_pro_junior_iii_red_october.htm

Αυτος εδω που εχει γυαλισει αλλα δεν εχω ακουσει ποτε τα eminence redcoat και επειδη ειμαι και απο επαρχια καταλαβαινετε οτι μου ειναι δυσκολο να βγω στη γυρα.

Ευχαριστω για οποιαδηποτε απαντηση ;D

Took A Jump Through Mississippi...Well,Muddy Water Turned To Wine...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και καποιος αλλος ζηταγε το ιδιο πραγμα πριν 2 μερες και του συστησα να ακουσει τον καινουργιο buggera V55 τιμη στην Ελλαδα 389 ευρω.ο Τhomann einai λιγο πιο φθηνος .Τον εχουν οι dealers του Στολλα πολυ ωραιο μηχανημα ακουσε το .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ο V22 που εχω εγω έχει μαι χαρά καθαρα, απλά πρεπει να σου αρεσει το στυλ τους, οποιον ενισχυτη και να παρεις.

 

ενας φιλος μου εχει τον Kustom defender και τον εχω παιξει κ εγω πολλές ώρες, εχει φοβερά καθαρα, και καλή τιμη. Φερνει ο κουρμπης.

 

Και ο Laney VC30 μου αρεσε παρα πολύ στα καθαρά του, αλλά ξεφευγει λίγο στην τιμή, νομιζω 550 καινουριος. Φερνει ο νακας.

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια!Ψαχνω εναν combo ενισχυτη μεχρι 500 κατοσταρικα.

 

εχει πραμα το μαγαζι  ;D)

 

Με 500 κατοστάρικα αγοράζει ΟΛΟΚΛΗΡΟ το μαγαζί  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σωστός!

 

Εγώ στη θέση σου για καθαρά και μόνο θα πήγαινα στον Hot Rod Deluxe ή στον Blues Junior III. Αν θες να έχεις και καλό γκάζι από τον ενισχυτή ανετα στον ΗΤ40.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ειδα τον Cornford ενιωσα ενα φτερουγισμα στην καρδια ;D ;D

Και τα 5 κατοσταρικα με το ζορι τα δινω.

Σαν πρωτη επιλογη απο οσα εστειλε ο κ.Superfunk ειναι ο Marshall JCM900 γιατι θα μου χρησιμευσει καπου και το "γκαζι" του.

Σχετικα με τους Bugera που εστειλε ο φιλος πιο πανω ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ πει να μην εμπιστευομαι γτ βγαζουν προβληματα,αλλα ειναι αρκετα καλοι.

Βεβαια απ'τη στιγμη που τα παιδια στις αγγελιες ειναι μιλια μακρια απο μενα δεν ξερω αν μπορω να κανω αγορα.Εχω παθει ταρακουλο με αυτο θεμα μια φορα δεν θελω να ξαναπαθω. :-\

Took A Jump Through Mississippi...Well,Muddy Water Turned To Wine...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλοι οι ενισχυτές μπορουν να βγάλουν πρόβλημα, γιαυτό υπάρχει και η εγγύηση.

 

Για τον V22 ξερω οτι είχε ένα γνωστό πρόβλημα που άλλαζε μονος του καναλι, αλλά αυτό στις πρώτες παρτίδες τωρα πια δε νομιζω οτι πρεπει να σε απασχολει κατι τετοιο.

 

Αν θες ΜΟΝΟ καθαρά, νομίζω πως ο kustom defender ειναι μια πολύ καλή λύση. Ειναι 50άρης, 17 κιλά, έχει μια καμπινάρα που βγαζει φοβερό όγκο, footswitchable clean boost (δουλευει αναμεσα στην προενισχυση και την ενισχυση δηλαδη οποτε απλα ανεβαζει τη σταθμη και δεν παράγει distortion, εκτος και αμα τον εχεις υπερβολικά δυνατα οποτε παραμορφώνουν οι τελικές πια) το οποιο σημαινει πως θα σου χρησιμευει σαν boost και στα καθαρα σου και στα βρώμικα που φαντάζομαι παιρνεις απο πετάλι.

 

Παιρνει και 2 είδη τελικών, el34 και 6L6, δε ξερω πόσο μετράει αυτο, αλλά ακουγεται ψαρωτικό :P

 

ακουσέ τον

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου