Προς το περιεχόμενο

ποιο πεταλι και γιατι??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όλα όσα αναφέρεις είναι εξαιρετικά πετάλια. Καλύτερα δοκίμασε και διάλεξε αυτό που σου αρέσει και στο παίξιμο και στις ρυθμίσεις.Έχω το pearl και είμαι 100% ικανοποιημένος αλλά θα βρείς και πολλούς που θα πουν το ίδιο και για τα DW και Tama αλλά και τα κορυφαία της yamaha. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για πετάλι gibraltar

 

 

ειτε παρεις το Intruder ειτε το 6611 θα εισαι ευχαριστιμενος.

 

κορυφαια πεταλια.

 

εχω το 6611 και δεν το αλλαζω με τιποτα ουτε με iron cobra ουτε με eliminator.

 

φυσικα τα γουστα ειναι υποκειμενικα απλα καταθετουμε την αποψη μας :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω τσεκαρει μονο το iron cobra κ μ φανηκε λιγο βαρυ αλλα απο ταχυτητα σουπερ. επειδη δν εχω την δυνατοτητα να δοκιμασω αλλα πεταλια μπορειτε αν γνωριζεται να μου συγκρινετε τα αντιστοιχα πεταλια των αλλων εταιριων με το κομπρα?? πιο πολυ για το dw 5000 με ενδιαφερει, αλλα δν ξερω αν θα πρεπει να προτιμισω το turbo η το accelarator

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το cobra και το 5000 είναι πάνω κάτω τα ίδια σε βάρος και αίσθηση. Το eliminator είναι πιο ελαφρύ. Τα βασικά που πρέπει να κοιτάξεις είναι αν σε βολεύει η ''φτέρνα'' τους αν το πετάλι είναι άνετο στο πόδι σου με τον τρόπο που παίζεις [αν ας πούμε στο footboard το πόδι δεν γλυστράει με τπτ και παίζεις heel-toe δεν βολεύει] και επίσης τα ελατήρια στην πιο σφιχτή και πιό χαλαρη θέση αν σε καλύπτει το βάρος [αν είναι τσίτα και σου φαίνεται ελαφρύ τοτε μάλλον δν σου κάνει]. Πρέπει να το ψάξεις ο ίδιος όσο γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Κοιτα ,εμενα το cobra μου φαινεται πολυ βαρυ οπως ειπες.Το eliminator ειναι κορυφαιο πεταλι,εχει πολλα μπλιμπλικια που θελουν ψαξιμο αλλα σιγουρα θα βρεις αυτο που σε βολευει...!Αν κ εχω Gibraltar αλλα φθηνης σειρας μου φαινεται καπως το intruder κ γενικα τα Gibraltar...Mετα απο οσα εχω δοκιμασει παντως κλεινω στο dw 5000 turbo κ θα το παραγγειλω απο thomann.Τωρα οπως ειπωθηκε κ παραπανω αυτες ειναι υποκειμενικες αποψεις...

Παρε Black Panther ταμπουρο κ θα νιωσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποτιθεται οτι το Accelerator εχει πιο γρηγορο χτυπημα κ ειναι για πιο γρηγορες ταχυτητες...Το Turbo ειναι πιο κλασσικο,αυτα βεβαια μπορεις να τα διαβασεις κ στην σελιδα της DW.Αλλα το Eliminator εχει 4 διαφορετικα cams που τα παιρνεις με το πεταλι κανονικα,δεν δινεις κατι εξτρα κ βρισκεις αυτο που σε βολευει...

Παρε Black Panther ταμπουρο κ θα νιωσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου