Προς το περιεχόμενο

Aναβολή της εμφάνισης των Depeche Mode


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα δε συγκρίνουμε το rockwave με το wacken πχ (ή πιάσε κ πιο μικρού βεληνεκούς φεστιβάλ)

Συγκρίσιμο είναι μια χαρά οι RHCP με DM, διότι κ στις 2 περιπτώσεις μόνοι τους παίζαν, η τιμή εισιτηρίου ήταν η ίδια, απλά η οργάνωση ήταν ξεφτιλιστικά καλύτερη στην πρώτη.

Καλώς ή κακώς η Μαλακάσα, φτιάχτηκε για αρπαχτές φεστιβάλ. Μεγάλες συναυλίες ε δε μπορεί να στηρίξει.

Η μόνη φορά που πήγα κ δε με ταλαιπώρησε ήταν στους Muse, που ήμασταν δεν ήμασταν 5 χιλιάδες, με λεωφορείο πήγα κ ήρθα κ ήμουν άνετα συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 112
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν λέει καθόλου ότι θέλει. Τα πράγματα δεν είναι ιδανικά στο εξωτερικό από οργανωτικής άποψης, και έχω άνετα την ανάλογη πείρα για να το υποστηρίξω μιας και έχω δει και πάει σε άπειρα ευρωπαϊκά φεστιβάλ (και σε ελληνικά επίσης, πολύ πριν ξεκινήσει καν αυτό που σήμερα ονομάζεται "Rockwave"). Το να περπατήσεις πενήντα χιλιόμετρα μακριά από το αμάξι σου? De facto. Καθαρές τουαλέτες? ΟΧΙ de facto. Καλές συγκοινωνίες? ΟΧΙ de facto. Kαλός ήχος? Συνήθως, όχι πάντα. Οργάνωση και τάξη? Όχι πάντα. Μόνο τα ονόματα είναι πιο ενδιαφέροντα, και πιο τίμια η τιμή του εισιτηρίου.

 

αμ επιμενεις με τους μπιχλες τριτοκοσμικους Αγγλους... ;D ελα Berlin αγορι μου!Μονο λιμουζινα και Ουκρανη δεν τσιμπας μαζι με το εισητηριο!!! ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν με νοιαζουν οι παγκοι με τις μπλουζες, τα σουβλακια η η αποσταση της μαλακασας (στην τελικη δεν υπαρχει χωρος εντος μεγαλου αστικου κεντρου που να εχει την καταλληλη υποδομη για συναυλιες τετοιου μεγεθους, εστω την υποδομη μαλακασας)...

 

Εδώ θα διαφωνήσω. Υπάρχει το καλλιμάρμαρο όπου έχω δει μια από τις καλύτερες συναυλίες (ο νοών νοείτω). Αλήθεια, γιατί δεν διοργανώνουν περισσότερες εκει?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια, γιατί δεν διοργανώνουν περισσότερες εκει?

Γιατί είμαστε κάφροι και τα σπάμε...άσε που βαριούνται να το καθαρίζουν

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έρχομαι Εσφούλη!!!!!  ;D ;D ;D  Αλλά πού χρόνος...

 

Την έχω κάνει άπειρες φορές αυτή τη συζήτηση της ελληνικής πραγματικότητας εναντίον της ξένης από πλευράς φεστιβάλ (τα γιατί, πώς, τιμές εισιτηρίων, ονόματα, γεωγραφικές θέσεις, λόγος διαθέσιμου κοινού ανά πληθυσμό, μέσοι μισθοί χωρών, σπόνσορες και υπερκέρδη, αεροπορικά εισιτήρια, διοργανωτές, αρπακόλλες, τζαμπατζήδες, συναυλιακά φιάσκο και ακυρώσεις, την σχεδόν πάντα στάνταρ επιτυχία των καλοκαιρινών μέταλφεστ στην Ελλάδα κλπ κλπ)... Κι εγώ έχω δει τέρατα και σημεία κι έχω βρίσει... Βασικά όμως εξαρτάται περισσότερο από τον διοργανωτή και όχι από την χώρα, έτσι όπως το έχω αντιληφθεί μέχρι σήμερα.

 

 

Άσχετο: ήθελα εδώ και καιρό να ανοίξω ένα τόπικ για το Rock In Athens του '85 (όχι, δεν ήμουν κι εκεί ;D ;D δεν με παίρνανε οι μεγάλοι  :'( ) γιατί ανακάλυψα σωρεία από τηλεοπτικά αφιερώματα της εποχής στο YouTube... αν δεν βαριέστε κοιτάξτε και μαζέψτε τα, αξίζει ΠΑΡΑ πολύ τον κόπο...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο: ήθελα εδώ και καιρό να ανοίξω ένα τόπικ για το Rock In Athens του '85 (όχι, δεν ήμουν κι εκεί ;D ;D δεν με παίρνανε οι μεγάλοι  :'( ) γιατί ανακάλυψα σωρεία από τηλεοπτικά αφιερώματα της εποχής στο YouTube... αν δεν βαριέστε κοιτάξτε και μαζέψτε τα, αξίζει ΠΑΡΑ πολύ τον κόπο...

 

Παρ ολο που ΔΕΝ ηταν ολες οι μπαντες το καλλιτερο μου, ηταν και οι 2 μερες ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ εως ΤΕΛΕΙΕΣ. Ειδαμε και ογκολιθους της μουσικης αλλα και ΠΟΛΥ καλες εκπληξεις (βλ. μπαντα του Boy George, Nina Hagen)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω γιατί έχουμε μπλέξει διαφορετικά πράγματα!!

Εγώ αυτα που κατάλαβα απο το blog είναι τα εξής:

1. Το live ακυρώθηκε! Πακέτο κρίμα τον άνθρωπο αρρώστησε μεταφορικά ("") ή κυριολεκτικά!!

2. Ο χώρος θέλει δουλειά και περισσότερη υποδομή η απόσταση είναι μεγάλη για μας τους Αθηναίους!τι να πουν οι Θεσσαλονικείς  και οι λοιποί απο επαρχεία (άσχετο με το 1.)

3. Δεν υπάρχει πάρκινγκ (άσχετο με το 1.) σχετικο με το 2.

4. Η Didi είναι για τα μπάζα (άσχετο με το 1.σχετικο με το 2. , 3.)

Αλλά καλά μας λέει ο menelaos οτι δεν έχουμε την στοιχειώδη λογική! Είμαστε "Ελληνάρες" και ως γνώστο θα κάνουμε φασαρία μόνο άμα κάτι μας ενοχλήσει σε προσωπικό επίπεδο!!

Το Τερα είναι εκεί τόσο καίρο αλλα έπρεπε να χάσουμε ένα live για να κάνουμε το σαματά για τα θέματα 2 ,3,4 ? Ειναι σαν να λες δεν ξέρεις να παίζεις κιθάρα και να βρίζεις τον ενισχυτή σου!!!

 Εμένα πιο λογική μου ακούγεται η ατάκα του φίλου μου του Μάνου σε ερώτηση που του έκανα αν θα πάμε AC/DC : " που θα γίνει στο τέρα? ασε δεν πάω εγώ σε αυτό το μ....έλο!!! και συμφωνώ ,ασπάζομαι και ακολουθώ την άποψή του!!

Οπότε δεν μπορούμε να τα βάζουμε όλα σε ένα τσουβάλι και να βρίζουμε την ακύρωση του live για το λόγο του 2,3,4!!! Είναι έλειψη συναισθηματικής νοημοσύνης... Σαν τον Ελληνα οδηγο που κορνάρει τους πάντες επειδή τον έψελνε η γυναίκα του χθές όλο το βράδυ!!

less is more!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ξέρουμε και το υπόλοιπο μέρος της υπόθεσης, ακυρώθηκε και η επόμενη συναυλία του tour των Depeche Mode που επρόκειτο να γίνει στην Κωνσταντινούπολη.

 

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=1013432&lngDtrID=253

 

Μάλλον κάτι σοβαρό παίζει λοιπόν, αυτά για όσους είπαν εξυπναδίτσες για "και καλά" ασθένεια.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα Berlin αγορι μου!Μονο λιμουζινα και Ουκρανη δεν τσιμπας μαζι με το εισητηριο!!! ;D ;D

 

εννοεις το γνωστο Bar στη Θεσσαλονικη?...  ;D ;D ;D

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου