Προς το περιεχόμενο

Aναβολή της εμφάνισης των Depeche Mode


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Μαλακασα ειναι τραγικος συναυλιακος χωρος. Οντως.

Μαλιστα εχω παρακολουθησει σκηνες που με το που φτανει ο κοσμος τον πιανουν οι καντινιερηδες και του βαζουν με το ζορι σωληνακια στο στομα απο τα οποια ρεει πανακριβη μπυρα. Υπαρχει ομως μυστικο υπογειο 7οροφο παρκινγκ και κυλιομενες σκαλες που ξεκινουν απο το Π. Φαληρο για να μην περπαταει κανεις μεχρι τη μαλακασα. Τελος εχουν ερθει εις γνωση μου πληροφοριες οτι το Ελληνικο Δημοσιο σκεφτεται να χορηγησει ειδικη αδεια και οδοιπορικα σε ολους τους υπαλληλους που ζουν στην επαρχια και συμμετεχουν σε ροκ εκδηλωσεις του λεκανοπεδιου, αναλογα με την χιλιομετρικη αποσταση. Οπως ακριβως συμβαινει και στις εκλογες.

 

Τωρα οσον αφορα στην ακυρωση της συναυλιας σε Ελλαδα και Τουρκια: που ειναι το κρατος????

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 112
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φαντάζομαι και οι Depeche έκαναν ενα μακρύ ταξίδι για να έρθουν στην Ελλάδα. Φαντάζομαι ότι περίμεναν πως και πως να παίξουν για τους Έλληνες fans τους. Φαντάζομαι ότι σε οτιδήποτε και να οφείλεται η αναβολή της συναυλίας, θα έχουν ξενερώσει και οι ίδιοι που έφτασαν τόσο κοντά στους fans τους, έστησαν τα μηχανήματα και ήταν ενα βήμα πριν το Live και τελικά έφυγαν και αυτοί και οι fans με το παράπονο, την ταλαιπωρία και τα έξοδα...

 

σιγουρα, αν και διατηρω καποιες επιφυλαξεις για το "να παιξουν πως και πως"...

 

πριν 20 χρονια θα το δεχομουν πιο ευκολα. Τωρα το σκεφτομαι λιγο...

 

Μακαρι και μπραβο τους, αν ειναι ετσι.

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε χωρίς να θέλω να φανώ κακός αλλά τέτοια μεγάλα ονόματα στο χώρο δε νομίζω ότι τα βλέπουν τόσο "αληθινά" τα πράγματα... Το ξενέρωμα είναι σχετικό (προσωπικά δε νομίζω ότι ίδρωσε και πολύ το αφτί τους!!). Όσο για το "στήσανε" μάλλον σου ξέφυγε γιατί όλοι τους ήταν κάπου αραχτοί και άλλοι έκαναν τη "μαύρη" δουλειά. Τέλος όσο αφορά τα έξοδα και τα χρήματα σιγά μη δεν το έχουν εξασφαλίσει στο deal τους αυτό. Αποκλείεται να έβαλαν και από την τσέπη τους. OK περί di-di τι να πω?????ΑΣΤΑ...

 

Επαναλαμβανόμενη λέξη-κλειδί στο ποστ μου: ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ.

 

Όταν αναφέρομαι στους Depeche Mode, αναφέρομαι και σε όλο το entourage που τους συνοδεύει και χωρίς αυτούς καμια μεγάλη συναυλία δεν είναι εφικτή.

 

Από την άλλη, όποιος έχει κάτι πιο χειροπιαστό από φαντασιώσεις και εικασίες, ας τα ποστάρει. Από κει και πέρα απλά ξεδίνουμε. Ο καθένας για το δικό του λόγο.

 

σιγουρα, αν και διατηρω καποιες επιφυλαξεις για το "να παιξουν πως και πως"...

 

πριν 20 χρονια θα το δεχομουν πιο ευκολα. Τωρα το σκεφτομαι λιγο...

 

Μακαρι και μπραβο τους, αν ειναι ετσι.

 

Δε λεω ότι περίμεναν "πως και πως". Που να ξέρω :P

Τυπικά όμως όταν κάποιος έχει κάνει ολόκληρο ταξίδι και έχει προετοιμαστεί να κάνει μια παράσταση, η ακύρωση είναι ενα άλφα ξενέρωμα. Τώρα πόσο μεγάλο, αυτοί μόνο ξέρουν.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαναλαμβανόμενη λέξη-κλειδί στο ποστ μου: ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ.

 

Όταν αναφέρομαι στους Depeche Mode, αναφέρομαι και σε όλο το entourage που τους συνοδεύει και χωρίς αυτούς καμια μεγάλη συναυλία δεν είναι εφικτή.

 

Από την άλλη, όποιος έχει κάτι πιο χειροπιαστό από φαντασιώσεις και εικασίες, ας τα ποστάρει. Από κει και πέρα απλά ξεδίνουμε. Ο καθένας για το δικό του λόγο.

 

Δε λεω ότι περίμεναν "πως και πως". Που να ξέρω :P

Τυπικά όμως όταν κάποιος έχει κάνει ολόκληρο ταξίδι και έχει προετοιμαστεί να κάνει μια παράσταση, η ακύρωση είναι ενα άλφα ξενέρωμα. Τώρα πόσο μεγάλο, αυτοί μόνο ξέρουν.

True συμφωνώ! Και ειλικρινά μακάρι να ήταν έτσι όπως τα λες...

Αλλά όντως στις εικασίες θα μείνουμε καλώς ή κακώς.....

OMEGA MONOLITH

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι και εγω αλλος ενας που καταφερε να παρει αδεια απο τη δουλεια του (με μαγικο τροπο), εχασε 6 ωρες απο τη μερα του, οδηγησε αυτα τα 40χλμ και χαλασε λεφτα σε μπυρες βενζινες κλπ... πραγματικα δεν θα με ενοιαζε αν πραγματικα αρρωσταινε για τον οποιοδηποτε λογο (φαι, ιωση κλπ)-αλλωστε περαν των αλλων και αυτος ανθρωπος ειναι. δεν με ενδιαφερει το αν η didi και η καθε διοργανωτρια βγαζει η δεν βγαζει.δεν με ενδιαφερει αν υπαρχουν η οχι χορηγοι (αν και μεταξυ μας μας συμφερει να υπαρχουν- καθηστε και σκεφτειτε το γιατι). δεν με νοιαζουν οι παγκοι με τις μπλουζες, τα σουβλακια η η αποσταση της μαλακασας (στην τελικη δεν υπαρχει χωρος εντος μεγαλου αστικου κεντρου που να εχει την καταλληλη υποδομη για συναυλιες τετοιου μεγεθους, εστω την υποδομη μαλακασας)... με χαλανε 2 πραγματα στην ολη κατασταση. αν ξαναγινει πολυ φοβαμαι οτι δεν θα μπορεσω (παλι) να τους δω γιατι θα δουλευω. και το κυριοτερο που με χαλαει ειναι οτι ο man αρρωστησε οχι απο φαι/ιωση κλπ... μαλλον επεσε κανενα ρουθουνι στο πατωμα και..την συνεχεια την ξερετε...(πιστευετε η οχι αυτη ειναι η αληθεια)... οσο για την διοργανωτρια εταιρια δεν ανυσηχω. ασφαλισμενη ειναι η συναυλια. ακομα και ολα τα εισητηρια να επιστρεψουν αυτοι το βγαλανε το μεροκαματο.

 

τελικα μειναμε με την χαρα...  ας ειμαστε πιο τυχεροι την επομενη φορα

 

ΥΓ οσοι χαλιεστε με τις συνθηκες της μαλακασας και γενικοτερα της Ελλαδας δεν εχετε δει συναυλια στο εξωτερικο. μην φανταζεσται οτι τα πραγματα ειναι πολυ καλυτερα (μαλιστα σε καποιες περιπτωσεις ειναι πολυ χειροτερα)

 

my 2 cents...

spiros

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Για τον χώρο:

 

Δεν είναι τυχαίο που ο χώρος είναι στην "ΜΑΛΑΚΑ-σα να ήρθαν οι καυμένοι..."

 

Για τη συναυλία:

 

Δε μπρούσα να παω και μπορώ με την ασφάλεια της οθόνης μου να πώ ότι με μεγάλη χαρά έμαθα ότι ακυρώθηκαν οι συναυλίες!  ;D ;D ;D ;D ;D ;D Αν δεν είναι να τους χαρώ εγώ ΚΑΝΕΙΣ να μην τους χαρεί! μπουαχαχαχαχαχαχα!

 

/πλάκα...

 

Κρίμα η ταλαιπωρία, αλλά ήταν (μάλλον) τυχαίο... Τώρα αρώστησε, τον αρωστήσανε, τρέχα γύρευε... Ωραίο θα ήταν να μάθουμε (έτσι για την περιέργεια) αλλά δε το βλέπω πιθανό... Με τις εικασίες θα μείνουμε τελικά μου φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος όσο αφορά τα έξοδα και τα χρήματα σιγά μη δεν το έχουν εξασφαλίσει στο deal τους αυτό. Αποκλείεται να έβαλαν και από την τσέπη τους. OK περί di-di τι να πω?????ΑΣΤΑ...

 

Καταλαβαίνετε ότι το live το ακύρωσε το group και ΟΧΙ η διοργανώτρια εταιρία ρε παιδιά; Το GROUP θα πληρώσει την didi και ΟΧΙ η didi το group για compensations (όπου προφανώς εννοώ τις ασφαλιστικές). Σε κάθε περίπτωση αυτός που ακυρώνει τη συναυλία και πληρώνει τα σπασμένα είναι οι DM και όχι η didi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια σοφή παροιμία λέει «το καλό το παληκάρι ξέρει...» κι άλλα 2 μονοπάτια...χεχεχε θα σας πω γιατί...

 

1ο μονοπάτι-> Μόλις μίλησα με τον αδερφό μου-ο οποίος ζει στα Σκόπια και είχα κανονίση αυτό το 3μερό να τον επισκεφτώ-και κανονίζει την ώρα που μιλάμε να βρεί εισητήρια στη Βουλγαρία για της 18 Μαίου (ελπίζω να έχω καλύτερη τύχη αυτή τη φορά... :P)

 

2o μονοπάτι-> Πρίν απο 3 ώρες αγόρασα το εισητήριό μου για ΝΙΝ στις 20 Ιουλίου και δεδομένου ότι θα κάνουν ένα break για κάποια χρόνια σύμφωνα με τον Trent το κάνει ακόμα πιο χορταστικό...-ελπίζω μόνο μη το ακυρώσουν κι αυτοί...χεχεχε ;D

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΥΓ οσοι χαλιεστε με τις συνθηκες της μαλακασας και γενικοτερα της Ελλαδας δεν εχετε δει συναυλια στο εξωτερικο. μην φανταζεσται οτι τα πραγματα ειναι πολυ καλυτερα (μαλιστα σε καποιες περιπτωσεις ειναι πολυ χειροτερα)

 

 

 

Ου... στη Γερμανία πχ, συναυλία Red Hot Chili Peppers, 60 χιλιάδες άνθρωποι στο Ολυμπιακό τους Στάδιο, άστα χάλια διοργάνωση. Καραταλαιπωρηθήκαμε. Να μη σου πω μετά απ αυτό καλύτερα συναυλία στο πανηγύρι του χωριού...

Είχε καλές συγκοινωνίες, είχε καθαρές τουαλέτες (ανα πάσα στιγμή), εκεί να δεις μπύρες, να περνάνε συνέχεια να μπορείς να πάρεις ότι γουστάρεις, μπήκαμε/ βγήκαμε έυκολα, κ από ήχο κ ποιότητα... άσε.

Χάλια σου λέω...

Ας μη λέμε κ ότι θέλουμε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λέει καθόλου ότι θέλει. Τα πράγματα δεν είναι (πάντα) ιδανικά στο εξωτερικό από οργανωτικής άποψης, και έχω άνετα την ανάλογη πείρα για να το υποστηρίξω μιας και έχω δει και πάει σε άπειρα ευρωπαϊκά φεστιβάλ (και σε ελληνικά επίσης, πολύ πριν ξεκινήσει καν αυτό που σήμερα ονομάζεται "Rockwave"). Το να περπατήσεις πενήντα χιλιόμετρα μακριά από το αμάξι σου? De facto. Καθαρές τουαλέτες? ΟΧΙ de facto. Καλές συγκοινωνίες? ΟΧΙ de facto. Kαλός ήχος? Συνήθως, όχι πάντα. Οργάνωση και τάξη? Όχι πάντα. Μόνο τα ονόματα είναι πάντα πιο ενδιαφέροντα, και πιο τίμια η τιμή του εισιτηρίου.

 

(Edited ως προς το απόλυτο των διαπιστώσεων γιατί έχω πάει και σε απίστευτα φεστιβάλ, να λέγεται...)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου