Προς το περιεχόμενο

Eurovision. H αδικια του 2002 θα πληρωθει μονο με αιμα φετος.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιρνοντας αφορμη απο το βιντεο του ΤΡΙΣΜΕΓΙΣΤΟΥ Ρακιτζη και αφου διακριτικα σκουπισω το δακρυ που κυλησε,να προτεινω να πιεσουμε ολοι να ξαναγυρισει η Δημοκρατια στην επιλογη τραγουδιου  που θα εκπροσωπει τη χωρα μας στη Eurovision!Φτανει πια με τις απευθειας και διαπλεκομενες αναθεσεις!Να μιλησει ο Λαος!Να αφησουμε ολα τα λουλουδια να ανθισουν!Και τι λουλουδια... ;D ;D ;D

+100

 

Λάθος τραγούδι είχαμε στείλει τότε...

 

Όχι άλλο σόλο ρε παιδιά.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Kαλα φαγαμε και φετος. Η Σουηδια αξιζε παραπανω, η Ισλανδια παρακατω αλλα σε γενικες γραμμες μου φανηκε ο καθενας πηρε αυτο που αξιζε.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να ειμαι απο μια μερια και να βλεπω τι μπινελικια θα ριχνει ο suckης σ'αυτους που τον εψησαν να παει...

 

Ηθελα να ξερα δεν το καταλαβαινουν οτι ο νικητης ειναι ...προαποφασισμενος?

Τη στιγμη που νικη = αναθεση του επομενου show, δεν μπορει να ειναι και τοσο αθωα τα πραγματα...

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως, το κομματι που κερδισε ειναι ΜΑΚΡΑΝ η μεγαλυτερη πατατα που εχει κερδισει τα τελευταια χρονια.

 

Η σουηδεζα σε κατι φασεις οι μορφασμοι της μου θυμιζαν ζομπι

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+100

 

Λάθος τραγούδι είχαμε στείλει τότε...

 

 

 

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D για εμενα επρεπε να στειλουμε αυτο και να δυναμωσει πολυ εκει που λεει χικ και χικ στο 1.56

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως, το κομματι που κερδισε ειναι ΜΑΚΡΑΝ η μεγαλυτερη πατατα που εχει κερδισει τα τελευταια χρονια.

 

Η σουηδεζα σε κατι φασεις οι μορφασμοι της μου θυμιζαν ζομπι

 

Κι όμως, στην παρέα μας χτες υπήρχαν κάποιοι που υποστήριζαν ότι είναι ωραίο τραγούδι και εγώ τους κοίταζα σαν εξωγήϊνους και έψαχνα να βρω τα χάπια μου.

 

Άλλοι έλεγαν ότι το παλικάρι είχε στημένο μέχρι και το χαμόγελό του.

Πάντως και μένα πέρα από το κομμάτι που είναι καραβλαχιά του '80 δεν μου άρεσε ούτε η φάτσα του ούτε και η παρουσία τους γενικότερα.

 

Μα είναι δυνατόν να είναι ακόμη τόσο βλάχοι οι βορειοευρωπαίοι? Και μετά λέμε για τους Αμερικάνους..έχει και η Ευρώπη Τέξας τελικά.

 

(προσοχή δεν έχω τίποτα με κανενός είδους βλάχικα, αλλά αυτό ούτε καν ωραίο ήταν)

 

Αλλά και εμείς , ε, είχαμε κριτικό οίστρο χτες που βγάλαμε τον Antrew πρώτο. Όση ώρα το έβλεπα, τη μια με κοίμιζε η φάτσα του και μετά με ξύπναγε η άλλη με τις τσιρίδες της. ;D

 

Επειδή λοιπόν γούσταρε ποιότητα ο Κατσαρός, πήγανε στράφι όλα τα sms των πιτσιρικάδων. Θα συμφώνησε και ο Κωστάλας κάπου εκεί από την Αγγλική πρεσβεία οπότε λειτούργησαν και οι δημόσιες σχέσεις... Ά,ρε κατσαρόλα στο κεφάλι που θέλουμε όλοι μας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To κομμάτι ουτε εμένα μου ειπε κάτι. Γλυκανάλατο. Απο κει και πέρα όμως +100 σε αυτόν που παίζει τζαζ με βιολί παρακαλώ και έχει γνώσεις άπειρες στην μουσική και το συνθέτει μόνος του το πράγμα και ειναι 23 χρονών παρά σε όλους τους άλλους που κάνουν διαγωνισμό beat και show με σαφής έμφαση στο ποιανής θα είναι κοντότερο το μίνι μιας που μιλάμε για χωρό των κρεάτων.

 

Κατα τα άλλα σε αυτο το γελοίο πράγμα που λέγεται eurovision και το βλέπω για να έχω κάτι να μην σκέφτομαι όταν κατεβαίνουν τα σουβλάκια με την πατατούλα στο στομαχι μου μου άρεσε ΚΑΝΕΝΑ κομμάτι.

 

Πάντως aizerbaitzan δεν ξερω πως λεγεται ήταν καραχιτάκι τσιφτετελέ και πάει λέγοντας και είχε αν μέτρησα καλά 4 αλλαγές. Από την άλλη ο Σάκης τα σπασε προσπαθώντας να ολοκληρώσει 3+ λεπτά κομμάτι με μόνο κουπλέ ρεφραίν και τιποτα αλλο.

 

Tωρα που το σκέφτομαι ο Νορβηγός μου θύμισε τον δικό μας Μπουσουλόπουλο.. Τόσο γλυκανάλατο ήταν το κομμάτι.

;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηθελα να ξερα δεν το καταλαβαινουν οτι ο νικητης ειναι ...προαποφασισμενος?

Τη στιγμη που νικη = αναθεση του επομενου show, δεν μπορει να ειναι και τοσο αθωα τα πραγματα...

 

Έχεις κάποιες βάσεις για αυτά ή τα λες έτσι μεταξύ φραπέ και τσιγάρου? Εγώ δεν είμαι κατά των θεωριών συνομωσίας, αρκεί να στηρίζονται κάπου και να μην λέγονται για χαβαλέ πχ. την ώρα που παίζουμε πόρτες...

 

Κι εγώ τα είδα τα κομμάτια χτες με αρκετό κόσμο και το απαραίτητο θάψιμο. Της Νορβηγίας δεν μου είχε κάνει ιδιαίτερη εντύπωση αλλά μου άρεσε που είχαν το θάρρος να στείλουν ένα κομμάτι που δεν είναι του εμετικού στυλ "γκαραντί" για το τρόπαιο. Είχε ένα 70s poppy feeling και ωραίο σκοπό που μου έκαναν πολύ καλή εντύπωση (όπως και η ιδέα του βιολιού), και να σας πω την αλήθεια μάλλον αυτό ξεχώρισα από το σωρό, μαζί με ένα άλλο αρκετά φολκ από μια σλαβική χώρα που δεν θυμάμαι ποια ήταν. Yποπτεύομαι επίσης ότι θα υπάρχουν πολλοί που θα το χαρακτηρίζουν "πατάτα" γιατί το στυλάκι αυτό θα τους είναι εντελώς ξένο (όπως το ίδιο θα έλεγαν πχ. αν τους έβαζα να ακούσουν Amen Ra που πεθαίνω να ακούω). Επίσης, δεν μπορώ να το συγκρίνω με τραγούδια των άλλων ετών γιατί δεν θυμάμαι κανένα μιας και καταλήγουν εκεί που τους αξίζει (στην λήθη).

 

Ο Σάκης και η άλλη ψηλή "πάρε-με-τώρα-090" περιέργως και ευτυχώς αποτέλεσαν φέτος τη σπάνια απόδειξη ότι αν το τραγούδι δεν "τραβάει", δεν πα' να'χεις τα σούπερ εφφέ του Star Wars επί σκηνής, διακόσιες χορογραφίες και τριακόσια εξηνταεφτά διαφορετικά κοστούμια, πάλι τον π&(#$λο θα πάρει... αν και βεβαίως έγινε και πάλι το γνωστό πανηγύρι "ψήφισέ-με-να-σε-ψηφίσω" των γειτονικών χωρών. Αν είναι δυνατόν τώρα να βγει ένα τραγούδι της προκοπής από αυτό το τριτοκοσμικό θλιβερό αλισβερίσι...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου