Προς το περιεχόμενο

Internet explorer 8 δεν ανταποκρίνεται μετά από ώρα.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω για το ίντερνετ, ένα λάπτοπ με γνήσια win 7. Ιntel cuore Duo T8100 @ 2.1 GHz  με 2 GB RAM.

Δουλεύω σε open office, έχω εγκαταστήσει μια Αudio Kontrol 1 με τα software της και ένα Arturia Analog Factory.

Το μηχάνημα τρέχει κανονικά, μετά το πέρας όμως κάποιων ωρών (2-3) πέφτει η απόδοσή του και κρεμάει.

Το έχω πάνω σε board με 3 ανεμιστήρες.

Ειδικά στον Ιντερνετ Explorer,δεν μου λειτουργουν οι επιλογές να γυρίσω μια σελίδα πίσω( μόνο με backspace το κάνω),δεν μου ενεργοποιούνται οι επιλογές ίντερνετ, δεν κλείνει τα παράθυρα, δεν αδείαζει το ιστορικό.

Τις αναβαθμίσεις τις έχω ενεργοποιημένες.

Από πίσω τρέχει το AVG για ιους.

 

Τι συμβαίνει?

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

 

(ίσως ο explorer να είναι το κερασάκι στο ερώτημά μου..και να έχω άλλο σοβαρότερο θέμα που μέχρι στιγμής δεν το έχω ανακαλύψει).

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι.ότι έχω γράψει παραπάνω.

Και ακόμα δεν έχω λειτουργήσει κάρτα και software. Απλά τα εγκατέστησα και τα έχω αναβαθμίσει μέσω των σειραϊκών τους αριθμων.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δουλεύεις με μπαταρία ή ρεύμα; Σε κάθε περίπτωση, τα win 7 έχουν κάτι πολύπλοκα profiles για εξοικονόμηση ενέργειας τα οποία μπορεί να επηρεάσουν την απόδοση του υπολογιστή κάποιες φορές. Τα έχεις πειράξει καθόλου αυτά;

 

Επίσης, όταν έχει πέσει η απόδοση όπως λες και παρ' όλους τους ανεμιστήρες, μήπως το μηχάνημα είναι υπερβολικά ζεστό όταν το πιάσεις από κάτω;

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To έχω στην πρίζα,χωρίς μπαταρία, και έχω ενεργοποιημένες τις ρυθμίσεις για μέγιστη απόδοση.

Πέταξα μόλις το avg και βάζω ad-aware....για να δουμε..

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ad-aware είναι anti-spyware και δεν θα αντικαταστήσει το AVG, αν μιλάμε για το AVG Antivirus. Αλλά μιας και το έβγαλες δοκίμασε ως antivirus το Avast! - θέλει registration αλλά είναι free. Αλλά μη μείνεις χωρίς antivirus.

Βάλε και ένα Mozilla που λέει και ο JazzJoker.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ..θα δείξει ο χρόνος.

Η παρουσία των antivirus,θα μου προξενίσει θέματα στο να δουλέψω μουσικά σε αυτό το λάπτοπ midi και audio?

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου