Προς το περιεχόμενο

Προχειρο Mastering για Hiphop cd..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα..ειναι το πρωτο θεμα που κανω..διαβασα τα υπολοιπα λυμενα για το μαστερινγκ αλλα ισως επειδη δεν εχω σχεδον καθολου γνωσεις γινεται χαμος καθε φορα που το προσπαθω..εχω τελειωσει τις ηχογραφησεισ κ τις μιξεις απο τον δισκο που τα εχω κανει μονος..ο ηχος βεβαια ειναι ικανοποιητικος αλλα αν μπορει καποιος να δωσει καπως αναλυτικες πληροφοριες..θα τον ευνομωνουσα...ευχαριστω προκαταβολικα... 8) 8) 8) 8)

Τελος να ξαναπω..οτι ο δισκος ειναι Ραπ..αν κ εχει κ καποιες επιροες απο πιο φανκι, βαλκανικο κ αλλα στυλ ηχου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ακριβως θες να κανεις με το δισκο? τι δεν σου αρεσει στον ηχο? για να κανεις mastering θες σαφη επιγνωση του πως θες να ακουγεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δικιο εχετε..θελω να γινει πιο ομοιορφο σαν συνολο..σε συχνοτητες κτλ..ωστε να μην ακουγεται σαν να βρηκα 10 κομματια κ τα πεταξα σε εναν δισκο..επεισης να τον γυαλισω λιγο τον ηχο,αν τα καταφερω..δεν ξερω αν με καταλαβατε..δεν εχω γνωσεις ουτε να το εξηγησω..  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν κανουμε μια υποθεση εργασιας οτι αυτα που εχεις ηχογραφησει ειναι σωστα και εχουν μιξαριστει και οσο το δυνατον κοντα σε αυτο που θελεις τοτε θα σου προτεινα να κατεβασεις το izotope ozone 4 και να διαβασεις το manul....πιστευω οτι δουλευοντας το θα βελτιωσεις το αποτελεσμα συνολικα....παντως επειδη εγω θελω να αρχισω φασεις με παραγωγες και εχω και μια καλη σχεση με το hip hop αν θες στειλε pm να τα πουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου