Προς το περιεχόμενο

Mesa Boogie Single Rectifier - Rect-O-Verb ή Solo Head;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά από όσα διάβασα μόνο Plug n' Play δεν μπορείς να τον πείς αυτόν τον ενισχυτή.....

Με το παραμικρό αλλάζουν όλα....

Διάβασα για καταπληκτικά καθαρά και τα άκουσα κιόλας στο youtube.

Με αγωνία περιμένω να τον παραλάβω...

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Plug n' play & Mesa Boogie ειναι σχημα οξυμωρον ;D ;D,οτι θα ειναι ενισχυταρα ομως ειναι σιγουρο.

 

διάβασα για καταπληκτικά καθαρά

 

γενικα οι 6L6 based Boogie εχουν τα καλυτερα useable καθαρα που υπαρχουν κατα την ....ταπεινη μου γνωμη (ειδικα αν τους ακους μεσα σε μπαντα/ηχογραφηση) 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω σταμπάρει λοιπόν έναν Koch, έναν Vox, κι έναν Rivera... από ενισχυτές*, γιατί από κιθάρες είμαι κομπλέ.

Α κι ένα Faser για να πηγαίνω για δουλειά....

 

 

*O koch είπαμε στην πρώτη ευκαιρία, για τους άλλους βλέπουμε....

 

Μου έκανε εντύπωση πάντως συνομιλία μεταξύ 2 ιδιοκτητών ο ένας ρωτούσε τον άλλον για τις ρυθμίσεις που είχε στο καθαρό κανάλι.....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τις ρυθμίσεις που είχε στο καθαρό κανάλι.....

 

εξαρταται & απο το ΜΕΓΑΦΩΝΟ που εχουν,δυστυχως η Boogie εχει σταματησει να χρησιμοποιει σοβαρα μεγαφωνα (δηλ.high power EV/ALTEC/EMINENCE) εδω και χρονια & το εχει ριξει στις μπουρδες (κατι Celestion της συμφορας),με σοβαρο μεγαφωνο (τουλαχιστον 300 βαττ δηλ) οποιοσδηποτε 6L6 Boogie ακουγεται ΘΕΪΚΑ στα καθαρα με τις εξης ρυθμισεις Τ:7,M:5,B:5 & το master valume & gain στο 3-4.Αν τωρα εχει Celestion πρεπει να ριξεις αρκετα τα μπασα (ευτυχως τα manual των Boogie ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ & δινουν καλες fixed ρυθμισεις για αρχη),παντως αν αλλαξεις το μεγαφωνο με ενα Delta Pro η EVM12L θα ακουσεις τεραστια διαφορα (προς το πολυ καλυτερο)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ξέρω κι εγώ τα AVM 12L..... αλλά.... ανοίγω μέτωπα....

Τα C90 που φοράει τα αναφέρουν σαν εξαιρετικά balanced μεγάφωνα (να τα φτιάχνει η celestion για την MESA? - πολύ πιθανό το βλέπω).

Πάντως μια καμπίνα με τέσσερα black label θα ήταν κούκλα.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Aγόρασα έναν τέτοιο σε Combo. Το μοντέλο είναι για την Αμερική και αυτός που μου τον έδωσε μου έδωσε και Down Corverter για να δουλέψει σε 220v.

Έχει δουλέψει κανείς σας τέτοιον ενισχυτή???

 

μμμ... μαλλον άργησα να απαντήσω, αλλά έχω το ίδιο combo με εσένα. Πολύ δύσκολος να γίνει σωστά dialed in (Δε φαντάζεστε πόσο δύσκολος), αλλά ο ήχος του είναι εξαιρετικός. Η καλύτερη καμπίνα που έχω ακούσει ποτέ σε combo...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ΔΕΝ τον αγόρασα (αν και τον πλήρωσα) διότι ο Γερμανός το έπαιζε.... Γερμανός.

Περιμένω να μου στείλει τα λ7 μου πίσω το Paypal και θα κλείσω έναν άλλον.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου