Προς το περιεχόμενο

Ozzy’s “favorite” guitarist



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εν τω μεταξύ ο Ozzy αν θυμάμαι καλά δεν τους συμπαθεί ιδιαίτερα τους 2 δίσκους του με τον Jake (είχαν και κάποιους τσακωμούς) με αποτέλεσμα στο live set-up σε μετά Jake era να παίζει μόνο κάνα δυο κομμάτια…  :'( :'( :'(

...When i got the music i gotta place to go...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εδώ έχει κάνει μεγαλύτερες καραγκιοζιές ο Ozzy, στις επανεκδόσεις κάποιων album [δεν θυμάμαι τώρα] είχε βάλει να ξαναγράψουν μπάσο - τύμπανα για να μην παίρνουν δικαιώματα ο Bob Daisley και ο Randy Castillo.

Ιστορία ο Randy Rhoads και μουσικάρα, αλλά για τα γούστα μου παραήταν "μαύρος" / neoclassical στον Ozzy - πάντα σε σχέση με τον Jake E Lee, βέβαια το Tribute είναι μια τελείως διαφορετική υπόθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rhoads. Ανεπανάληπτος. Ο μόνος του οποίου τα σόλα πραγματικά σου μένουν λόγω σύνθεσης και όχι, τόσο, λόγω flash. Θυμάμαι όταν κατάφερα και έβγαλα το Crazy Train, πιτσιρικάς, χαμογελούσα μια εβδομάδα...

Για το double tracking που λέει και ο plld, τι να πούμε... Αλλά και Jake παιχταράς μεγάλος. Δυστυχώς έπεσε στην ποπ περίοδο του Ozzy.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι 7 στους 10 παγκοσμιως θα πουν RR,κ οχι αδικα.

 

Δεν υπαρχει αμφιβολια πως οχι απλα ειναι ο μπεστ κιθαριστας του Οz αλλα βρισκεται κ στο τοπ 5 της δεκαετιας.

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΝΕΝΑΣ.

 

Iommi δαγκωτο. Οι υπολοιποι αναξιοι λογου.

Απλα γουστο μου και γνωμη μου, no offense...

-.OLD SCHOOL BROTHERS, OLD SCHOOL SISTERS, unite.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΝΕΝΑΣ.

 

Iommi δαγκωτο. Οι υπολοιποι αναξιοι λογου.

Απλα γουστο μου και γνωμη μου, no offense...

 

Ο Iommi δεν ήταν ο κιθαρίστας του Ozzy. Ο Ozzy ήταν ο τραγουδιστής του Iommi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Iommi δεν ήταν ο κιθαρίστας του Ozzy. Ο Ozzy ήταν ο τραγουδιστής του Iommi.

 

"μου αρεσει να ειμαι σε συγκροτημα, και το επιδιωξα συνειδητα αυτο. Δεν θελω να ειμαι ο σταρ τραγουδιστης και κιθαριστας. Το να εισαι σε ενα συγκροτημα, σημαινει το να προσπαθεις συνειδητα να εξαλειψεις την εικονα καποιου σαν ειδωλο." Tom Verlaine (η David Βyrne, δεν θυμαμαι).

 

Τα συγκροτηματα θα γραφουν παντα κατα κανονα καλυτερη μουσικη απο τις μοναδες. Γιατι? Αλλοι το λενε χημεια κλπ, εγω το λεω μαγεια. Παρε τον Ozzy... Τους 7 πρωτους δισκους των Black Sabbath, και αυτα που παιζει μονος του, που ειναι εντελως για γελια σε συγκριση με αυτους τους δισκους.

 

Γνωμη μου, παλι...

-.OLD SCHOOL BROTHERS, OLD SCHOOL SISTERS, unite.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι υπολοιποι αναξιοι λογου.

Τους 7 πρωτους δισκους των Black Sabbath, και αυτα που παιζει μονος του, που ειναι εντελως για γελια σε συγκριση με αυτους τους δισκους.

 

Νομίζω πιάσαμε το νόημα στο πρώτο ποστ. Σου αρέσει να προκαλείς ε;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου