Προς το περιεχόμενο

καινουρια κιθαραααα!!!!


ESP1982

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας και παλι...μολις απεκτησα ακομη μια κιθαρα... :P ηθελα μια κιθαρα σε σχεδιο les paul ωστε να μπορεσω να πειραματιστω με διαφορετικα κουρδισματα.η κιθαρα που πηρα ειναι μια Washburn WP 80 αντιγραφο απο les paul custom(οφειλω να παραδεχτω παρα πολυ καλο). ποια η γνωμη σας για αυτην την κιθαρα αν ξερετε?ειναι μοντελο του '89 και αποσυρθηκαν το '91. θα ηθελα και μια αλλη συμβουλη...επιβαλλεται αλλαγη ηλεκτρικων μιας και οι μαγνητες ειναι τραγικοι.αυτο που θα ηθελα να βγαλω ειναι εκεινη η αλητικη χρεια που ειχε ο Slash αρχες 90 στους guns οταν επαιζε τα lead.θελω να ερχεται μπροστα αυτο το καταραμενο "τσικι-τσικι" της πενας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.harmony-central.com/Guitar/Data4/Washburn/WP_80-1.html

&

Οπως διαβασα λοιπον, αντιλαμβανομαι οι τσιμπησες μια αξιοπρεπεστατη κιθαριτσα που θα σε βγαλει ασπροπροσωπο σε ολες τις φασεις που θελεις.. Διαβασε το link για περισσοτερα..Αληθεια για πες μας λεπτομερειες απο που την τσιμπησες ποσο κτλ...Καλοπαιχτη μαγκα μου!

f you don't want it you won't  do it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη δεν ειναι?

 

30078.jpg

 

οι μοναδικοι μαγνητες που χρησιμοποιει ο Slash εδω & χρονια ειναι ΑΥΤΟΙ

 

http://www.thomann.de/thoiw2_seymour_duncan_saph1b4c_black_alnicoiipro_humbucker_prodinfo.html

 

SEYMOUR DUNCAN ALNICO 2 PRO (neck & bridge)

 

www.seymourduncan.com

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ααααυτη ειναι superfunk......η μονη διαφορα ειναι πως εχει τον διακοπτη για τους μαγνητες κοντα στα ποτενσιομετρα...την τσιμπησα 250 ευρω και εχει οντως πολυ καλο feeling.το μονο μικρο αρνητικο ειναι πως ειναι λιγο βαρια.δεν πειραζει ομως...παρ'ολα αυτα εχω τρελαθει κομματακι.που βρηκες ΚΑΙ φωτο ωρε superfunk???εψαξα στο net αλλα δεν υπηρχε...................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε esp, κι εγω ηθελα μια κιθαρα σε αυτο το στυλακι και τελικα πηρα μια PRS SE. το μπρατσο ειναι πολυ καλο για κορεατικη κιθαρα, ειναι και "πουπουλο"

εγω σκεφτομαι να της πεταξω 2 tom anderson σε κανα μηνα (Η1+ και ΗΝ3+)

&

Ε = mc^2 = Fb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι ειναι , ετσι.....οι επηροες του superfunk αρχιζουν και φαινονται.......

ακεφτομαι πως......ισως............να μωρε...........αυτο...............

εχει δικιοοοοοοοο.............(στο 92,7% βεβαια,ε? ) :P :P

 

εχω αρχισει να σκεφτομαι πως ειναι κινεζος πρακτωρας...χαχαχαχαχα

 

παντως σοβαρα τωρα superfunk,εχεις αρκετο δικιο σε αυτα που λες με το hype.ο λογος ομως που υπαρχουν οι αντιδρασεις ειναι πως πρεπει να εισαι λιιιιγο πιο συγκρατημενος.τι εννοω:οταν καποιος εχει σκασει 3000 για κιθαρα του ερχεται λιγο αποτομο να του λες πως μια κιθαρα των 400 ευρω παιζει ακριβως το ιδιο...ψαξιμο θελει και ορεξη.παντως να εισαι καλα για τις συμβουλες.μπραβο πραγματικα.να αρχισουν να ανοιγουν λιγο τα ματια μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου