Προς το περιεχόμενο

Είναι το Βάθος απαραίτητο για μπάσο?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεία σας...Ήμουνα χθές ένα live όπου ο μπασίστας έπαιζε με αρκετό βάθος τόσο στο άταστο όσο και στο κανονικό...

Είχα και παλιά παίξει ένα τέτοιο πεταλάκι και έμεινα με τις καλύτερες των εντυπώσεων...Τώρα τελευταία αρχίζω να το θεωρώ απαραίτητο και να θέλω να εντάξω ένα τέτοιο πετάλι στο pedalboard μού..

Απόψεις?

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως αν σολαρεις τακτικα,αν το υφος της μουσικης στο επιτρεπει και τελικα αν σε εκφραζει και σε ευχαριστει.

Προσωπικα δεν μου αρεσει στο μπασο,οτι κι αν παιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουτε εμενα μου αρεσει το reverb στο μπασο...σε καμια περιπτωση γιατι "θαμπωνει" τον ηχο...

φυσικα εξαρταται και απ το ειδος της μουσικης κλπ

 

(αποψη μου παντα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και λάτρης του reverb( στο pedalboard μου εχω δυο να φανταστείς)

στο μπάσο ποτέ δεν με έπεισε. Το ακούω σαν να χάνεται το μπάσο και ανοίγει πολύ και απο την στιγμή που είναι ένα ρυθμικό όργανο φοβάμαι πως με το reverb απροσανατολίζει και τους υπόλοιπους, ειδικά τον drummer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ακούω σαν να χάνεται το μπάσο και ανοίγει πολύ και απο την στιγμή που είναι ένα ρυθμικό όργανο

Σαν συνοδεία συμφωνώ κ εγώ ότι θαμπώνει...

Σε σόλο όμως και σλάπ νομίζω ότι δίνει αυτό το κάτι παραπάνω...και στο άταστο σκοτώνει ;D

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι μπορώ να πω πως ότι εφέ και να βάλεις στο μπάσο εξαρτάται τη ρύθμιση και το παίξιμο που θα κάνει κανείς..Και το Reverb είναι χρήσιμο,αρκεί να μην το τιγκάρεις γιατί θα γίνει όπως αναφέρουν οι παραπάνω...Θα λασπώσει!Είναι ωραίο,αλλά ίσα να πάρει το χρώμα...! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου