Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα. Η θήκη μου βρωμάει τσιγαρίλα!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν λιγες μερες πηρα μια σκληρη θηκη μεταχειρισμενη..

Ολα ωραια,μεχρι το επομενο πρωι,που ξυπναω και μυριζε ολο το δωματιο τσιγαρο..

Οπως καταλαβαινετε η θηκη ειχε φαει ατελειωτες ωρες στα μπουζουκια,με αποτελεσμα να μυριζει αφθονο τσιγαρο..

 

Παρολο που την εχω βγαλει στο μπαλκονι 3 μερες απο το πρωι μεχρι το σουρουπο(αποφευγοντας τη βραδινη υγρασια),δεν εχει φυγει η μυρωδια.. :(

 

Υπαρχει καμια αλλη λυση να μου προτεινετε? Γιατι δυστυχως πλυντηριο δεν χωραει να μπει αλλιωςς! 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 90
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ασε ειχα και εγω τετοιο προβλημα.....Τι στο μπαλκονι την ειχα για 4 μερες.Τι αποσμητικα της εριξα....τι σπρευ για το δωματιο.....μεχρι και στην θαλασσα που ειχαμε all day party μια φορα την ειχα παρει μαζι και την αφησα στην καλυβα απο πανω μπας και γινει κατι.. ;D ;D ;D

 

Ολα τα παραπανω γιατροσοφια των δεξια και των αριστερα βεβαια ετσι........?  ;D

 

Το μονο που εκανα μετα απ'ολα αυτα που ΣΥΝΕΧΙΖΕ να μυριζει τσιγαριλα εβαλα μεσα στην θηκη αυτο το δεντρακι που εχουν για τα αμαξια που κρεμανε στους καθρευτες.... ;)

Ησυχασε το κεφαλι μου...................................................................για 3 μερες....γιατι μετα ξαναμυρισε  ;D ;D ;D ;D

 

Τωρα θελω να δοκιμασω και καθαριστικο τζαμιων να δουμε τι θα γινει  ;D

 

Οποιος εχει κατι ας μας πει.....με ενδιαφερει και εμενα και ειναι κριμα να την δωσω γιατι 1ον αυτος που θα την παρει θα ξανανοιξει το ιδιο θεμα εδω και 2ον ειναι SKB  ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λύση 1. άρχισε το κάπνισμα ,καιρός είναι  ;D ;D ;D

 

Λύση 2. η αντικαπνιστική  ;D Βρες έναν που καθαρίζει χαλιά ,ή ένα πλυντήριο αυτοκινήτων ,να σου κάνουν ένα βιολογικό καθαρισμό

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λυσεις μπορει να δουλεψουν:

 

 

-λιγος καφες ο οποιος ειναι αρκετα υγροσκοπικος και γενικα απορροφα μυρωδιες και υγρασια

 

-ισως τα μπαλακια :D που ειναι για την υγρασια να κανουν κατι....silica jel

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι πως δεν μυριζει μονο απο μεσα,αλλα και απ'εξω..με αποτελεσμα να μην μπορω να την εχω ουτε στο δωματιο!

 

Θα ρωτησω για τη μεθοδο ατμου πρωτα σε καθαριστηριο ρουχων και θα σκεφτω και πλυντηριο αυτοκινητων,που καθαριζουν τα παντα με ατμο..το δευτερο πιστευω πως ειναι καλυτερη λυση,λογω καταλληλων μηχανηματων..

 

Οσο για τα μπαλακια της υγρασιας(νομιζω felt τα λενε)δεν κανουν τιποτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://pilavakis.com.cy/index.php/detergents/washing-powder-liquids/omino-bianco-carpet-and-sofa-cle.html

 

το βρισκεις σχεδον σε ολα τα super market

 

2 φορες περασε την και τριψτην με την βουρτσα εσωτερικα και καθαρισες.

 

για την εξωτερικη επιφανεια ενα καθαριστικο για ταμπλο αυτοκινιτων Anti-odour, τριψιμο με μια βουρτσα με μαλακες τριχες σκουπισμα με βρεγμενο στιμενο καλα πανι και λογικα με 1-2 και αυτο θα εισαι οκ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω αυτο σκεφτομουν,το συγκεκριμενο δηλαδη να ριξω,αλλα απο μεσα εχει αφρολεξ..εχει επενδυση απ'εξω..δεν μπορεις να την τριψεις ετσι οπως θα ετριβες το χαλι..μπορει να παθεις αλλη ζημια,να σου φυγει  η επενδυση και να τρεχεις μετα να σου βαλουν συραπτικα στο ξυλο για τους καναπεδες!

 

αλλα απ'οτι ξερω,αυτο ειναι για να εξαφανιζει λεκεδες,δεν ξερω αν κανει για τη χρηση που το θελω εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω κρανος..αλλα δεν το ειχα ακουσει αυτο ποτε γιατι μερικα κομματια ειναι αποσπώμενα και πλενονται κανονικα..θελω να το δοκιμασω ομως..που μπορω να το βρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μαγαζι με ειδη μοτοσυκλετας... π.χ. http://www.motoraid.eu/rider/helmets/helmet-inner-cleaner

Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω χρησιμοποιησει ουτε εγω, αλλα ειναι για αυτη την δουλεια.

Η τιμη ειναι λιγο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου