Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα. Η θήκη μου βρωμάει τσιγαρίλα!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η λυση ειναι μια...παιρνεις ενα σακουλακι με ανθρακα (καρβουνο)το βαζεις μεσα στη θηκη και την κρατας κλειστη για 1-2 μερες .Μετα ανοιγεις και πετας το σακουλακι.Οποιαδηποτε οσμη εχει εξαφανιστει.Τετοια σακουλακια πουλουν στα μαγαζια με ενυδρεια τα χρησιμοποιουν στα φιλτρα τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 90
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Οι απαντησεις πολλες,οι αποψεις η μια πιο διαφορετικη απο την αλλη........Αρα αυτον τον μυθο καποια στιγμη πρεπει να τον καταριψουμε  ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω αυτο σκεφτομουν,το συγκεκριμενο δηλαδη να ριξω,αλλα απο μεσα εχει αφρολεξ..εχει επενδυση απ'εξω..δεν μπορεις να την τριψεις ετσι οπως θα ετριβες το χαλι..μπορει να παθεις αλλη ζημια,να σου φυγει  η επενδυση και να τρεχεις μετα να σου βαλουν συραπτικα στο ξυλο για τους καναπεδες!

 

αλλα απ'οτι ξερω,αυτο ειναι για να εξαφανιζει λεκεδες,δεν ξερω αν κανει για τη χρηση που το θελω εγω

 

Αν ριξει και αρχισεις να τριβεις διχως αυριο ναι μπορει να ξεκολησει "εαν" δεν ειναι κολλημενη καλα μπορεις να παρεις μια πιο μαλακη βουρτσα και να το τριψεις. Το υλικο ειναι αφρος δεν ειναι υγρο 100% οποτε δεν νομιζω να εχεις θεμα. τουλαχιστον εγω που καθαριζω τις θηκες μου ετσι ακομα δεν μου εχει ξεκολησει καμια.

Το καθαριστικο κρανους ειναι μια ιδεα αλλα

1ον ειναι πανακριβο (ή απατεωνες αυτη που τα πουλανε τοσο ακριβα).

2ον μου εχει τυχει να παρω καθαριστικο κρανους σε σπρευ και να βρωμαει χειροτερα μετα (μιλαμε για τραγιλα οχι λαλακιες) και να μην ξεβρωμαει!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

a) Τρίβεις με ξύδι γερά και το αφήνεις.

b) Μετά απλώνεις καμπόση baking soda κι άστην ένα βράδυ κλειστή. την περνάς καλά με ηλεκτρική σκούπα την επόμενη.

c) Και μόλις τελειώσεις, ειδικά τώρα που καλοκαιριάζει, άστην στον ντάλα ήλιο (όχι σκιά και όχι μετά τη δύση).

 

Δεν πιστεύω ότι δεν θα λυθεί το πρόβλημα.

Εφόσον το θεωρείς πρόβλημα.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδικά τώρα που καλοκαιριάζει, άστην στον ντάλα ήλιο (όχι σκιά και όχι μετά τη δύση).

Τι δείκτη προστασίας στο αντηλιακό;

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχη δε θα βαλω ουτε ξιδια ουτε τιποτα...Σημερα ρωτησα ενα τυπο,ο οποιος εχει ενα "μαγαζι" να το πω? (τελος παντων) που καθαριζει με ατμο αυτοκινητα..Σημερα κιολας εντελως τυχαια ειδα να καθαριζει τις καρεκλες μιας καφετεριας που απο μεσα εχουν μαξιλαρι κανονικο και απ'εξω  επενδυση..τον ρωτησα και μου ειπε οτι πρεπει να την παω,να την περασει,να ποτισει το φαρμακο,να τραβηξει τις οσμες και θα φυγει..Μου ειπε δεν ειναι τιποτα..Υποθεση 5-10 λεπτων ισχυριζεται.. Σημερα ή αυριο θα την παω..και αναμενουμε!!!  ::) ::)

 

Σιγα σιγα,θα βρεθει ο πιο αποτελεσματικος τροπος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον..εχω τη θηκη μετα απο καθαρισμα με ατμο..Προς το παρον δεν μπορω να κρινω το τελικο αποτελεσμα αφου ειναι ακομη λιγο νωπη απο τον ατμο..Θα την αφησω 1-2 μερες να στεγνωσει καλα,θα βαλω τα μπαλακια για την υγρασια και μετα θα ξερω ολοκληρωτικα το αποτελεσμα..

 

Τωρα: Μετα το καθαρισμα οταν τη μυρισα,απο μεσα μυριζε πολυ ωραια το αρωματικο που περιειχε ο ατμος..απ'εξω ομως το δερμα εχει ποτισει μαλλον γιατι ακομη και μετα απο αυτο εχει μια μικρη μυρωδια..δεν ξερω αν επηρεαζει σε ενα δωματιο,αλλα η αρχικη της οσμη εχει μειωθει κατα πολυ! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου