Προς το περιεχόμενο

Ένας τόνος ροδάκινα, ηλεκτρονικό dance κομματάκι!


Παστίτσιός

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

αν και βρίσκομαι παρασάγγες out από το είδος, ξαφνικά μεταφέρθηκα νοητά με μια βότκα στο χέρι στην μπάρα καλοκαιρινού κλαμπ, να κόβω χαλαρά την ξανθιά απέναντι...

 

το περίεργο είναι, ότι ούτε σε τέτοια κλαμπ συχνάζω, συν το ότι σαν παντρεμένος και να βρισκόμουν, ξανθιά δεν θα παίζε λόγω παντόφλας (σανδαλιού καλύτερα) από το διπλανό σκαμπό...  8)  O0  ;D

 

εν κατακλείδι, με μια προσεγμένη παραγωγή, πιστεύω ότι καθίσταται εν δυνάμει χιτάκι και χωρίς εμένα θαμώνα στους χώρους που απευθύνεται...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ old school φαση.  O0

Και δεν μιλαω τοσο για το στυλ/ηχο οσο για το live παιξιμο. Ωρε Αχταρμα, πρεπει να εισαι ο μοναδικος πληκτρας στον πλανητη που παιζει live το βασικο θεμα ενος dance κομματιου. Μου θυμιζεις εποχες που οι arpeggiators μονο standard δεν ηταν στα synths/workstations και γραφαμε το βασικο θεμα στο sequencer απ'την αρχη ως το τελος. Κουραση...hot.gif

 

Συνεχισε με την ιδια τρελα...

Pitik_Disco_2.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και βρίσκομαι παρασάγγες out από το είδος, ξαφνικά μεταφέρθηκα νοητά με μια βότκα στο χέρι στην μπάρα καλοκαιρινού κλαμπ, να κόβω χαλαρά την ξανθιά απέναντι...

 

το περίεργο είναι, ότι ούτε σε τέτοια κλαμπ συχνάζω, συν το ότι σαν παντρεμένος και να βρισκόμουν, ξανθιά δεν θα παίζε λόγω παντόφλας (σανδαλιού καλύτερα) από το διπλανό σκαμπό...  8)  O0  ;D

 

εν κατακλείδι, με μια προσεγμένη παραγωγή, πιστεύω ότι καθίσταται εν δυνάμει χιτάκι και χωρίς εμένα θαμώνα στους χώρους που απευθύνεται...

 

Θαυμάσια, προσωπικά θα προτιμούσα μία μελαχρινή και κυρίως μαυρομαλλούσα αλλά και ξανθιά καλά είναι, η βότκα όμως επιβάλλεται ασυζητητί. Η αλήθεια όμως είναι ότι και εγώ δεν έχω καμμία σχέση με το είδος, με Alice Cooper και My dying bride μεγάλωσα και ζώ...

 

Πολυ old school φαση.  O0

Και δεν μιλαω τοσο για το στυλ/ηχο οσο για το live παιξιμο. Ωρε Αχταρμα, πρεπει να εισαι ο μοναδικος πληκτρας στον πλανητη που παιζει live το βασικο θεμα ενος dance κομματιου. Μου θυμιζεις εποχες που οι arpeggiators μονο standard δεν ηταν στα synths/workstations και γραφαμε το βασικο θεμα στο sequencer απ'την αρχη ως το τελος. Κουραση...hot.gif

 

Συνεχισε με την ιδια τρελα...

Pitik_Disco_2.gif

 

Είναι άλλη φάση να παίζεις τα αρπέτζιος ζωντανά δίχως αρπετζιέητορ και προφανώς είναι και πολύ δυσκολότερο ειδικά όταν πρόκειται για βαρυκεντρισμένο πλήκτρο όπως στην συγκεκριμένη περίπτωση με το GEM. Αλλά είναι άλλη απόλαυση*. Συνεχάω συνεχάω. ;D

 

εχει οντως προοπτικές αμα το δουλεψεις παραγωγικά καλύτερα.

Εχει καλή βάση.

 

Παραγωγικά προορίζεται να δουλευτεί όσο το δυνατόν καλύτερα, δεν σταματάει εδώ το ταξίδι των ροδάκινων. ;D

 

 

*ψιλομαζοχιστική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Θαυμάσια, προσωπικά θα προτιμούσα μία μελαχρινή και κυρίως μαυρομαλλούσα αλλά και ξανθιά καλά είναι, η βότκα όμως επιβάλλεται ασυζητητί. Η αλήθεια όμως είναι ότι και εγώ δεν έχω καμμία σχέση με το είδος, με Alice Cooper και My dying bride μεγάλωσα και ζώ...

 

???

 

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα μου άρεσε! Και ακόμη πιο πολύ το "χειροκίνητο / δακτυλοκίνητο arpeggiator" παίξιμο που το βρίσκω ό, τι πιο δημιουργικό...

Genius begins great works; labor alone finishes them... -- J. Joubert

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα μου άρεσε! Και ακόμη πιο πολύ το "χειροκίνητο / δακτυλοκίνητο arpeggiator" παίξιμο που το βρίσκω ό, τι πιο δημιουργικό...

 

Χαίρομαι που σου άρεσε. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μένα με άρεσε

Και εχει απήχηση και στους νέους ;D

Η  κόρη μου ήρθε δίπλα να τ ακούσει και έριξε και έναν dance χορό :D

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Θα μπορούσες να γράφεις θεματάκια για arpeggiators.

 

γραφαμε το βασικο θεμα στο sequencer απ'την αρχη ως το τελος. Κουραση...hot.gif

Τότε δεν υπήρχε η λειτουργία copy?

Εκτός κι αν μιλάς για προMIDI εποχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου