Προς το περιεχόμενο

Randall T2 και "θόρυβος".


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις έγινα κάτοχος μιας Randall T2 κεφαλής και μιας 4 χ 12 xc Randall καμπίνας. Στην δοκιμή στο μαγαζί ο ήχος ήταν καθαρός, ενώ τώρα σπίτι έχει γεμίσει με "βρωμιά" και θόρυβο, ιδίως όταν αφήνω "ελεύθερη" την κιθάρα. Αυτος θόρυβος -σα φύσημα- ελλατώνεται κατα πολύ όταν ακουμπήσω έστω και μια χορδή της κιθάρας ή ακόμη και το τρέμολο... Το κακό είναι οτι αυτός ο θόρυβος είναι ενοχλητικός ακόμη όταν και το gain είναι χαμηλωμένο. Μήπως φταίει ο χώρος τελικά? Μήπως η καμπίνα - γιατί μου δώσαν διαφορετική από αυτή που δοκίμασα, αν και μου διαβεβαίωσαν οτι είναι το ίδιου τύπου- δεν είναι κατάλληλη γι' αυτή την κεφαλή? Ή μήπως απλά είναι κάτι το φυσιολογικό, το οποίο δεν το πρόσεξα καλά στην δοκιμή? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιναι πολυ πιθανο να ειναι μαπα η γειωση του σπιτιου σου. Δοκιμασε διαφορες μπριζες και κυριως μην βαζεις τον ενισχυτη σε πολυπριζα μαζι με 2 υπολογιστης 3 ψυγεια και ενα ανεμιστηρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κιθάρα έχεις; Με τι κιθάρα δοκίμασες τον ενισχυτή στο μαγαζί;

 

Μπαρδόν, λάθος.

 

Ό,τι είπε ο συνάδελφος από πάνω.

 

 

Επίσης, παίζεις με κάποιο πετάλι; Ο ενισχυτής έχει ground lift διακόπτη από πίσω;

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις άλλαξα μπρίζα και μειώθηκε σημαντικά ο θόρυβος ;D ;D ;D... Εντάξει, δεν εξαλείφθηκε βέβαια αλλα οκ.... Δεν χρησιμοποιώ πεταλάκι, η κιθάρα μου είναι μια Dean Razorback (made in america) και με αυτή δοκίμασα την κεφαλή και την καμπίνα στο μαγαζί!!! Και κάτι άλλο κουφό που διαπίστωσα τώρα που γράφω. Εχω την κιθάρα κανονικά περασμένη πάνω μου ('φυσάει" χαμηλά από πίσω ο ενισχυτής) και μόλις ακούμπώ ένα μεταλλικό ανεμιστηράκι που έχω δίπλα μου ( και που είναι και στην μπρίζα) κατ' ευθειαν βουίζει με πολύ ένταση ο ενισχυτής!!! Θέμα γείωσης λοιπόν???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου