Προς το περιεχόμενο

Fabricaudio - Νέο Studio ηχογράφησης / πρόβας


FABRICAUDIO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η εταιρεια FABRICAUDIO ανακοινωνει την εναρξη λειτουργιας του studio

 

Πληροφοριες για τιμες, διευθυνση, επικοινωνια καθως και φωτογραφιες του studio στο

 

 

http://www.fabricaudio.com/

 

και

 

http://www.myspace.com/fabricaudio

 

 

Με εκτιμηση

 

Νικος-Ιορδανης Παμουκτσογλου

[email protected]

www.fabricaudio.com

210-4314533 / 6937159028

 

Recording and Rehearsal Studio

www.fabricaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Σορρυ για το double post. Δε θα το ξανακάνω.

 

Πήγα λοιπόν στο FabricAudio (είναι και κοντά μου.. 30 km και 1 ώρα δρόμος  :P) και γνωρίστηκα με τον Ιορδάνη (ο Νίκος είναι στην Αγγλία ακόμη, τελειώνει το διδακτορικό του.)

 

Λοιπόν, όσο μπορώ να κρίνω ο χώρος είναι καταπληκτικός με ένα control room που θα ζήλευε ο καθένας (γιατί είναι πολύ φροντισμένο, τεράστιο με προδιαγραφές για Dobly Surround (ISO και τέτοια απαιτούνται, κλπ). Ο live χώρος είναι ότι μπορεί να περιμένει κανείς απο έναν χώρο που σέβεται τους πελάτες και απο τους ιδιοκτήτες που κάνουν το ίδιο. Τιμες ούτε που ξέρω, αλλά αν κρατήσουν τους Marshal που έχουν μέσα (λαμπάτοι απ'ότι μου είπαν γιατι.. εεε άσχετος είμαι), μάλλον καλό είναι (καλοί δεν είναι οι λαμπάτοι;  ???).

 

Για ήχο και τέτοια, το μόνο που μπορώ να πω είναι πως το control room είναι πραγματικά "στεγνό", όσο πρέπει, χωρίς να νομίζεις ότι είσαι σε νοσοκομείο ένα πράγμα, ενώ το live με κλειστά παράθυρα και την πόρτα έχει την πλέον ησυχία, ΑΛΛΑ δεν είναι ξερός ο ήχος. Δεν έπαιξα τίποτα εκτός απο λίγα ντράμς (σιγά τα ντράμς που ξέρω), και απο τις ομιλίες που είχαμε με τον Ιορδάνη εκεί μέσα. Άρα σοβαρή κρίση μην περιμένετε. ;)

 

(Σημείωση: Κάποιοι εδω μέσα το ξέρουν, αλλά φτιάχνω και τον δικό μου (κυρίως ιδιωτικό, όχι για το γενικό κοινό) project studio, και τα παιδιά υπήρξαν παραπάνω απο βοηθητικά! Το οποίο τους τιμάει, κατα τη γνώμη μου.)

 

ψιλορεβιού τέλος! ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλη επιτυχια παιδια!!!

θα τα πουμε απο κοντα.

...και ελπιζω αυτη τη φορα με το thunderbird!!!

 

 

 

σ.σ. ο γνωστος Ηλιας...

κεραυνοπουλο εν δραση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου