Προς το περιεχόμενο

Aπορια για Suhr V60, HS-3, HOT. Παρακαλω βοηθεια.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εβαλα τον Suhr V60 σε μια Highway-one Strat σε θεση Neck.

Σε Bridge ειχα τον HS-3 και τωρα εβαλα τον SSL-3 HOT που θεωρειται παρα πολυ δυνατος.

 

Το περιεργο ειναι οτι ο Suhr ειναι πολυ πιο δυνατος, και θελω να ρωτησω αν αυτο ειναι οκ η παιζει τπτ με την θεση Bridge.

Γενικα ο HS-3 ηταν παρα πολυ αδυναμος, ψοφιος και δεν ειχε ιχνος απο μπασα. Αυτο ειναι σωστο η τον εβαλα λαθος? (Αν και διαβασα 100 φορες τις οδηγιες)

Τον ειχα κολητα στις χορδες, ενω ο Suhr ηταν στην μεση και παλι εβγαζε τριπλασια ενταση.

 

Τωρα εβαλα τον Hot, τoν οποιο τον εβαλα πιο κοντα στις χορδες απο τον Suhr για να βγαλει ιδιο output!!!!! Τρελο?

 

Eιναι λογικο αυτο????

 

Ειναι τοσο δυνατος το Suhr???

 

Eιμαι μαλακας εγω μηπως????

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω παίξει με τον Suhr, αλλά αυτό που μπορώ να πω με βεβαιότητα είναι ότι ο ΗS-3 είναι ένας από τους χαμηλότερους σε output μαγνήτες που έχω παίξει ποτέ.

 

Ενδεικτικά αναφέρω ότι σε US Standard έπρεπε να χαμηλώσω τον stock μεσσαίο μαγνήτη όσο πάει και πάλι ήταν δυνατότερος από τον HS-3. (Eίχα HS-3 bridge, stock middle, YJM neck). Γενικά, η φιλοσοφία αυτού του μαγνήτη (και του YJM) είναι διαφορετική γιαυτό και είναι καλύτερα να τους βάζεις σετάκι σε όλες τις θέσεις (όπως δηλαδή στις σχετικά πιο πρόσφατες Malmsteen signature).

 

Επίσης, όπως σωστά υποπτεύθηκες, η θέση παίζει πολύ μεγάλο ρόλο καθώς η θέση bridge είναι η πιο αδύναμη από όλες λόγω της μικρότερης ταλάντωσης των χορδών στο σημείο αυτό. Αυτό εξηγεί και γιατί τα βρίσκει σκούρα ο SSL με τον Suhr..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου