Προς το περιεχόμενο

Ποιος ειναι ο καλυτερος Ηumbucker σε Single coil format?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια χαρα θα ηθελα να δω αποψεις οσον αφορα το θεμα για το ποιος ειναι ο καλυτερος Ηumbager se Single coil σχημα!προοριζεται για tele custom 62

οτι και να κανεις,εγω το κανω καλυτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

δεν υπάρχει καλύτερος..εξαρτάται τί θες να πετύχεις..γενικά άχουν ξανασυζητηθεί οι διπλοί σε μέγεθος μονού..αν μας κατατόπιζες στο τί ήχο θέλεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχηγέ, HUMBUCKER λέγεται  ;)

 

Αναλαμβάνω έστω και αντι-τέλε να σου πω ότι ΔΕΝ βάζουν humbucker σε τέλε  ;D

 

Πέρα απ'την πλάκα, ενδιαφέρεσαι να αλλάξεις τον bridge ή τον neck (ή και τους δυο)?

 

Για δες και αυτούς εδώ:

Little '59 for tele

Hot rails for tele

 

(τον hot rails τον εγκρίνει ΣΤΑΝΤΑΡ ο Superfunk  :D )

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hamburger kai cheese λεγεται κανονικα!λοιπον μου αρεσουν οι μονοι ,αλλα επειδη εμενα στην τελε με φτιαχνουν οι neck,προτιμω στo bridge να χωσω εναν καλο humbucker σε single coil  σχημα,ο ηχος που θελω ειναι κατι ζεστο στρογυλο,και οσο γινετε γεματο και ογκοδες,τους 2 που μου παρεθεσες τουσ εχω υποψην εδω και καιρο

οτι και να κανεις,εγω το κανω καλυτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hamburger kai cheese λεγεται κανονικα!λοιπον μου αρεσουν οι μονοι ,αλλα επειδη εμενα στην τελε με φτιαχνουν οι neck,προτιμω στo bridge να χωσω εναν καλο humbucker σε single coil  σχημα,ο ηχος που θελω ειναι κατι ζεστο στρογυλο,και οσο γινετε γεματο και ογκοδες,τους 2 που μου παρεθεσες τουσ εχω υποψην εδω και καιρο

 

Θέλετε πατάτες και αναψυκτικό με το χάμπουργκέρ σας; Μεγάλο μέγεθος; Θα καθίσετε εδώ ή να σας τα τυλίξω σε λαδόκολλα;  ;D

 

Ναι, το βρίσκω μια χαρά να βάλεις διπλό κάτω για αυτό που ψάχνεις, πάντως πρέπει να υπάρχουν και beefed up μονοί που μπορεί να σου δώσουν αυτό που ψάχνεις πολύ καλύτερα απ'ότι ενας...μαμάκερ  :P :)

 

Τι άλλους μαγνήτες έχεις υπόψη σου λοιπόν εκτός από αυτούς που αναφέραμε;

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω τον hot rails  σε μια strat μου και ειμαι πολυ ευχαριστημενος μεχρι αποδειξεως του εναντιου ;D καλο  output  χωρις να ξυνει

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, για δες και αυτό:

http://www.dimarzio.com/media/content/pdfs/tech_data-quick_guide.pdf

 

σελίδα 4 Virtual Vintage Solo. Ο μόνος single sized humbucker με output στα 200mV, alnico 5 και πολύ ισοροπημένο ήχο σε όλα. Ο συνδιασμός με τον Neck δίνει ένα πολύ wide-fat ήχο.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, για δες και αυτό:

http://www.dimarzio.com/media/content/pdfs/tech_data-quick_guide.pdf

 

σελίδα 4 Virtual Vintage Solo. Ο μόνος single sized humbucker με output στα 200mV, alnico 5 και πολύ ισοροπημένο ήχο σε όλα. Ο συνδιασμός με τον Neck δίνει ένα πολύ wide-fat ήχο.

 

τα σπασε το διαγραμμα!thnx man!

οτι και να κανεις,εγω το κανω καλυτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου