Προς το περιεχόμενο

Διασκευή "Άντε σπάσε ρε μαλ..."


opethianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οριστε και μια διασκευη που μας ερχεται απο την δεκαετια των 80'z απο τους Trendy HooliGuns...

 

σε video clip

αλλα και το τραγουδι μπορει κανεις να το κατεβασει κανεις απο την σελιδα  Download

 

 

σχολια δεκτα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως και με τις περισσοτερες διασκευες, και αυτες ωχριουν μπροστα στο original ;D ;D ;D ;D ;D

 

καλά το πρώτο....συμφωνώ..

αλλά το δεύτερο;; :P 8)

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νταξ ρε φιλε τι συγκρινεις?? πραγματικα... δεν υποτιμω την διασκευη απο βορεια αστερια... αλλα οι τυπαδες απλ πηραν και εκαναν μια λουπα... δεν ειναι διασκευη αλλα χρηση της μουσικης τους...

ενω στο αλλο εγινε σοβαρη δουλεια ετσι ωστε να μην αλλοιωθει και το αρχικο κομματι...σε οτι εχει να κανει με τις συγχορδιες και οσο μπορουσε με την θεματολογια...

anyway δε σου αρεσε... η γνωμη σου δεκτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νταξ ρε φιλε τι συγκρινεις?? πραγματικα... δεν υποτιμω την διασκευη απο βορεια αστερια... αλλα οι τυπαδες απλ πηραν και εκαναν μια λουπα... δεν ειναι διασκευη αλλα χρηση της μουσικης τους...

ενω στο αλλο εγινε σοβαρη δουλεια ετσι ωστε να μην αλλοιωθει και το αρχικο κομματι...σε οτι εχει να κανει με τις συγχορδιες και οσο μπορουσε με την θεματολογια...

anyway δε σου αρεσε... η γνωμη σου δεκτη...

 

Χαλάρωσε......πλάκα κάνουμε... :)

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα χαλαρος ειμαι... απλα σε ειδα να επιμενεις γι αυτο και απαντησα καπως πιο "σοβαρα" ...

anyway.. peace

Gotta watch those smilies... αλλά ακόμα κι αν επέμενε, τι έγινε και πρέπει να σοβαρέψουμε ξαφνικά; ;)

 

BTW, αμφότερες οι εκδοχές μου φάνηκαν μέτριες έως κακές. Ειδικά αυτή των Trendy Hooliguns γιατί έκαναν το κομμάτι τελείως άχρωμο και έχασε αισθητικά (ναι, ακόμα και η επιτηδευμένη 80ίλα του original είχε μια ιδιαίτερη αισθητική αξία). Πάντα κατά την ταπεινή μου άποψη.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BTW, αμφότερες οι εκδοχές μου φάνηκαν μέτριες έως κακές. Ειδικά αυτή των Trendy Hooliguns γιατί έκαναν το κομμάτι τελείως άχρωμο και έχασε αισθητικά (ναι, ακόμα και η επιτηδευμένη 80ίλα του original είχε μια ιδιαίτερη αισθητική αξία). Πάντα κατά την ταπεινή μου άποψη.

 

ενώ το δικό μου είναι καλύτερο.... ε Αντρέα;; ;D :P

 

Πάντως νταξ, το βίντεο του αρχικού ποστ δε με χάλασε. Απλά κάτι διαφορετικό....δεν ξέρω δηλαδή, αν πρέπει ντε και καλά να διατηρηθεί η 80ίλα στο κομμάτι...

Το δεύτερο έχει απλά το main riff (yeah!!) για beat σε hiphop κομμάτι....θαρρώ πως δεν πρέπει να θεωρείται cover ή κάτι τέτοιο.

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, καλές οι διασκευές αλλά καποια πράγματα δεν τα πειράζουμε. Θα πέσει φωτια (από τα χέρια του Γαρδέλη) να μας κάψει. 'Η σαν τον Ιντιανα Τζοουνς που ανοιξανε οι ναζοι την κιβωτο παρ'ολο που τους προειδοποιησε και βγήκαν απο μέσα τα φαντάσματα και τους φάγανε.  ;)

 

 

Πάντως και στις δύο προσπάθειες μπράβο στα παιδια για τον κόπο που κάνανε και +1 για το ωραιο video.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου