Προς το περιεχόμενο

warwick blue cab 60-προβλημα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

σημερα μετα απο κανα δυο ωρα παιξηματος σε σχετικα χαμηλες εντασεις ο ενησχητης σταματησε να ακουγετε. οταν τον ανοιγω ακουγετε ενα "ντουπ" απο μο μεγαφωνω(το ιδιο και οταν τον κλεινω) οσο ειναι ανιχτος ακουγετε ενας περιεργος θορυβοσ, οπως οταν προσπατηει καποιος να συντονιση ενα ραδ.σταθμο στο ραδιοφωνω, ενασ ψιλος ηχος που γινετε πολη ψιλος και μετα πιο μπασσος. μηπως ξερει καποιος τι μπορει να επαθε? καηκε το μεγαφονω? ο ενησχητης ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χτεσ το βραδυ συνδεσα την πεταλιερα κατευθιαν στο power amp και δουλεψε κανονικα αρα το μεγαφονω δεν εχει προβλημα, οποτε μαλλον η προενησχητη  χαλασε. τι μπορω να κανω σε αυτη την περιπτοση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε έναν άλλον warwick(σε προβάδικο-άρα ταλαιπωρημένος) είχα παρατηρήσει οτι έβγαζε τρελό θόρυβο αν δεν είχα το eq flat...δηλαδή με το που μείωνα λίγα μεσαία έβγαζε ένα τζζζζζζζ....για δοκίμασε και πές μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε έναν άλλον warwick(σε προβάδικο-άρα ταλαιπωρημένος) είχα παρατηρήσει οτι έβγαζε τρελό θόρυβο αν δεν είχα το eq flat...δηλαδή με το που μείωνα λίγα μεσαία έβγαζε ένα τζζζζζζζ....για δοκίμασε και πές μας

το εκανα αλλα τιποτα, η προενησχηση εχει χαλασει. επισκευαζετε αυτο η παω για καινουριο amp??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκευαζεται... αν σου αρεσει ο ενισχυτης και θελεις να τον κρατησεις μπορεις να τον πας σε εναν τεχνικο. Ισως να μην ειναι κατι τραγικο και την γλυτωσεις φτηνα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκευαζεται... αν σου αρεσει ο ενισχυτης και θελεις να τον κρατησεις μπορεις να τον πας σε εναν τεχνικο. Ισως να μην ειναι κατι τραγικο και την γλυτωσεις φτηνα....

ok ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Παιδες εμένα αυτον τον ηχο σαν να ψαχνεις σταθμο

στο ραδιοφωνο, μου τον έκανε με το που τον άνοιγα,

και συγκεκριμενα όταν πήγαινα το volume απο 1,8 1,9

εως την ενδειξη 2 και λιγο πιο κατω.

 

Αυτό μόνο οταν ανεβαζα την ενταση, μετα π.χ.

αμα το χαμηλωνα για να ξαναπεράσω απ αυτη την περιοχη

του 1,8 - 2 μου το κανε λιγότερο, και αν θυμαμαι καλα

μετά δεν το κανε καθολου αμα δούλευε γι αρκετή ωρα ο ενισχυτης

 

τώρα αυτο εχει κοπεί, δεν μου το κανει καθολου,

καλυτερα βεβαια, αλλα ξερει κανεις που οφειλόταν?

 

κατα τ'αλλα ΟΚ μεχρι τώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου