Προς το περιεχόμενο

Μανίκι που "κολλάει"


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους !! Προσφατα αγόρασα μία κιθάρα Gibson studio και ενώ όλα είναι καλά το μανίκι μου δίνει την αίσθηση οτι κολλάει (ειδικά όταν ψιλοιδρώνουν τα χέρια ;D).

 

Υπάρχει κάποια λύση σε αυτό ? Πως μπορώ να βελτιώσω την αίσθηση αυτή?

 

Για δώστε καμιά ιδέα ρε παιδιά .......

Όλοι κάνουμε όνειρα........ (custom shoP & V.O.S)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αυτα πες στο στο αλλο thread με τους πωρωμενους !

Τωρα τι να κανεις φιλε μου ? δεν επαιξες πρωτου την αγορασεις ? ολες οι studio ετσι ειναι !

Να σου πω να την πουλησεις αμαρτια τω θεω .

Αν σκεφτεσαι να την κρατησεις για παντα μπορεις να την πας σε εναν μαστορα να τριψει το μανικι και να το περασει tungoil . Σιγουρα οι αλλοι θα βρουν καλυτερες ιδεες απο μενα !  ;D

Tone is in the ear of the beholder

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα φιλαράκι μου η κιθάρα ήρθε καρφί απο θωμαν... Ξέρω είναι ρίσκο αλλα ρε παιδιά δεν μπορούσα να δώσω +300 ευρώ για να την πάρω απο εδώ όσο και αν το ήθελα (θεσ/νικη)..

 

να την πουλήσω δεν θέλω μιας και είμαι και εγώ της gibson family of brands που έλεγε και η κούτα της... ;D  αλλά δεν μπορώ να πω είμαι αρκετα ανοιχτόμυαλος και θέλω να αποκτήσω και 1 fender κάποια στιγμή 8)

 

Το χρώμα της είναι alpine white, εννοείς φίλε μου να την τρίψει τόσο όσο να φυγει το βερνίκι ή και το χρώμα ? (να μου πεις θα μου πει ο μάστορας καλύτερα αλλά να έχω και εγώ μια ιδέα....)

Όλοι κάνουμε όνειρα........ (custom shoP & V.O.S)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσφατα αγόρασα μία κιθάρα ...

 

Ποσο προσφατα?Αν ειναι πολυ προσφατα κανε λιγο υπομονη.Με τον καιρο μπορει να μειωθει η sticky αισθηση(η να την συνηθισεις εσυ  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σκέφτηκα και εγώ αυτό αλλα την έχω ήδη 1 + μήνα ... Για να πω την αλήθεια η κατάσταση βελτιώνεται μόνο όταν πιάσει το μανίκι την γνωστή σε όλους μπίχλα... ;D

 

αλλα επειδή το χρώμα της είναι άσπρο γίνεται χάλια αν δεν την καθαρίσω.... :-\

Όλοι κάνουμε όνειρα........ (custom shoP & V.O.S)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αν δεν είσαι ιδιαίτερα "ευαίσθητος" σε θέματα εμφάνισης θα μπορύσες να "θαμπώσεις" λίγο το βερνίκι καθαρίζοντας το (πολύ απαλά) με πράσινο σφουγγάρι κουζίνας (ή καλύτερα γυαλόχαρτο #2000) για να του δώσεις μια "σατινέ" και όχι λεία εμφάνιση.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Από κοντά θα φαίνονται λίγο οι γραμμές (αν και πάνω από το άσπρο θα φαίνονται δύσκολα) και ενδεχομένως θα καθαρίζεις από τη μπίχλα λίγο πιο δύσκολα.

 

Μπορείς πάντα να κάνεις υπομονή και να περιμένεις να φθαρεί λίγο από μόνη της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς πάντα να κάνεις υπομονή και να περιμένεις να φθαρεί λίγο από μόνη της.

 

Μπα, εγώ έχω μια studio τέσσερα χρόνια, και έχει το ίδιο πρόβλημα... ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω ρε παιδιά, ήταν το μόνο πράγμα που με ψιλοξενέρωσε...

 

Η δουλειά με το γυαλόχαρτο ακούγεται καλη περίπτωση...  ;)

Όλοι κάνουμε όνειρα........ (custom shoP & V.O.S)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν ξερω ρε παιδιά, ήταν το μόνο πράγμα που με ψιλοξενέρωσε...

 

Η δουλειά με το γυαλόχαρτο ακούγεται καλη περίπτωση...  ;)

 

Διάβασε εμπειρίες άλλων στο internet, δες φωτογραφίες, δοκίμασε σε κάποιο σημείο που δεν φαίνεται και αποφάσισε.  :)

 

(Μπορείς να δοκιμάσεις και στο σώμα, στο πίσω μέρος, εκεί που ήδη θα έχει κάνει τα πρώτα σημάδια από τη ζώνη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα σου προτεινα να ξυσεις ολο το μανικι σαν τα μοντελα του zakk αν παλι δεν θες να το κανεις αυτο ξυσε το μανικι με light γιαλοχαρτο για να γινει απαλο αλλα να φυγει μονο το βερινκι οχι το χρωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου