Προς το περιεχόμενο

"Λυχνίας σβησθείσης..."


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειμαι της αποψης οτι η κιθαρα ειναι σαν την γυναικα...

Mα είναι θυληκό, Η κιθάρα...

γι αυτό και εγώ βάζω γυναικείες μορφές επάνω

http://www.customshop.gr/giger.html

http://www.customshop.gr/gilles.html

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Mα είναι θυληκό, Η κιθάρα...

γι αυτό και εγώ βάζω γυναικείες μορφές επάνω

 

Συνηθιζεις γενικοτερα να στοιβαζεις γυναικες την μια πανω στην αλλη? :P ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνηθιζεις γενικοτερα να στοιβαζεις γυναικες την μια πανω στην αλλη? :P ;D

Eίναι μια από τις φαντασιώσεις μου ;) ;) ;)...εδώ άλλοι φαντασιώνονται ότι τους χουφτώνει ο Yameth!!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτι πορτοκαλί yamaha και διάφορα τέτοια παρδαλά τα γουστάρω απίστευτα!

 

Κι'εμένα μου αρέσουν τα χρωματιστά, είμαι σαν τον ιθαγενή με τις χάνδρες σ'αυτό το θέμα.  ::) Ειδικά τα χρώματα αυτοκινήτου που χρησιμοποιούσε στα 50s η Fender είναι φετίχ για μένα.  :-[

 

Από την άλλη κάτι παθαίνω με τις κιθάρες έπιπλα... πολύ ωραίες να τις βλέπεις κρεμασμένες, αλλά με αποξενώνουν και με απομακρύνουν από το να τις κρατήσω και να παίξω. Κάπως σαν κάποια τοπ μοντέλα (γυναίκες εννοώ  ;D), ωραία στις φωτό αλλά επειδή έχει τύχει να δω αρκετά από κοντά λόγω επαγγέλματος παλιότερα και πιο πρόσφατα, δεν.... Για να κλείσω το off-topic πάντως υπάρχουν και πρωτοκλασσάτα μοντέλα που για τα γούστα μου είναι just right (π.χ, Όλγα, και μη ρωτήσετε ποια Όλγα...  ;D ;D ). Ομοίως μπορεί και ένα extra quilted maple top να μου κάνει το κλικ σε μια κιθάρα.

 

Πράγμα που αποδεικνύει ότι υπάρχουν εξαιρέσεις για όλα τα πράγματα. Ή ότι δεν ξέρω τι θέλω.  8)

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ εγώ νόμιζα πως κανένας λαμπάτος ενισχυτής χάλασε...

 

Τέλοσπάντων, προσπερνώντας το πόσοι βλέπετε τις κιθάρες σας σαν γυναίκες (και έχοντας την απορία αν δίνετε τόση προσοχή στις γυναίκες σας όπως τις κιθάρες) θα πω και τη δική μου άποψη, ότι η εμφάνιση μετράει στα πάντα :)

 

Άρα ναι, προφανώς θα κοιτάξεις να πάρεις ένα όργανο που ηχητικά σε καλύπτει και εμφανισιακά σ' αρέσει.

(Εκτός και αν είσαι bedroom player, όπου ε και τέλοσπάντων μόνο εσύ θα βλέπεις/ ακούς αυτό που πήγες και αγόρασες, οπότε δε βαριέσαι; :p )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σαφώς και η ομορφιά για μένα παίζει ρόλο στις κιθάρες. Εξάλλου, όπως έχω ξαναπεί τις θαυμάζω ΚΑΙ ως κατασκευάσματα. Στα χρώματα είμαι λίγο συντηρητικός αλλά that's me.

 

Μεταξύ όλων, θεωρώ ότι η stratocaster έχει το αρμονικότερο σχήμα. Είναι όμορφη από όπου και αν τη γυρίσεις να τη δεις.

 

Και επειδή κάποιοι έκαναν παραλληλισμό με το ωραίο φύλο.... ναι κι εγώ βλέπω μια αντιστοιχία.

 

Η ομορφιά είναι σημαντική -και πολλές φορές το στοιχείο που σου τραβάει την προσοχή- αλλά ΔΕΝ είναι αρκετή.

 

 

mens_health_guitar.jpg

 

 

@Evilnye, μη μας μαλώνεις. Η ομορφιά (της εμφάνισης) έχει πολλές μορφές. Οι κιθάρες νομίζω όλοι συμφωνούμε ( :P )- είναι όμορφες σαν κορίτσια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά η συγκεκριμένη είναι κιθάρα του κώλου.

 

 

πραγματι!

αν και ειμαι στρατοκαστερακιας, θα προτιμουσα να ελειπε απο την φωτογραφια!

(η κιθαρα, οχι το κοριτσι...)

 

 

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου