Προς το περιεχόμενο

Τι Μετρονομο / κουρδιστήρι;


alkias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για σας και πάλι,

για άλλη μια φορά θα σας τρελάνω με της ψιλοηλίθιες ερωτήσεις μου.

 

Θέλω να αγωράσω έναν μετρονόμο/κουρδηστήρη και έχω καταλήξει σε δύο μοντέλα:

https://nireas.nakas.gr/Ecom_Nakas/Nakas_Gr/Show_Product.htm?Pnt=M,1,8,63,29272

 

https://nireas.nakas.gr/Ecom_Nakas/Nakas_Gr/Show_Product.htm?Pnt=M,1,8,63,31669

 

Πιο απά τα δύο λέτε να πάρω?

 

Επήσεις έχω και μια άλλη ερώτηση μπορήτε να μου πρωτήνετε κάπιο εκπαιδευτικό βιβλίο για ακουστηκή κιθάρα στα ελληνικά?

τύχη ευνοεί τους τολμηρούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να αγωράσω έναν μετρονόμο/κουρδηστήρη και έχω καταλήξει σε δύο μοντέλα:

 

Επήσεις έχω και μια άλλη ερώτηση μπορήτε να μου πρωτήνετε κάπιο εκπαιδευτικό βιβλίο για ακουστηκή κιθάρα στα ελληνικά?

 

Μήπως να ξεκινούσες πρώτα από ένα βιβλίο γραμματικής? :roll:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να αγωράσω έναν μετρονόμο/κουρδηστήρη και έχω καταλήξει σε δύο μοντέλα:

 

Επήσεις έχω και μια άλλη ερώτηση μπορήτε να μου πρωτήνετε κάπιο εκπαιδευτικό βιβλίο για ακουστηκή κιθάρα στα ελληνικά?

 

Μήπως να ξεκινούσες πρώτα από ένα βιβλίο γραμματικής? :roll:

 

:lol: :lol:

χωρις παρεξηγηση αλλα δεν νομιζω οτι εχει και αδικο ο elavd :!:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφηστε το παιδι ρε σεις.......(μπορει να ειναι δυσλεκτικος και αυτο δεν ειναι αστειο)em.icon.wink.png

Δεν μου λες alkias παιδι μου.....τα boss τα εχεις κοιταξει καθολου??Εγω που τα εχω δει σε εναν φιλο μου ηταν καλα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

elavd έγραψε:

Μήπως να ξεκινούσες πρώτα από ένα βιβλίο γραμματικής?

Takis έγραψε:

χωρις παρεξηγηση αλλα δεν νομιζω οτι εχει και αδικο ο elavd

 

Συγγνώμη ρε παιδία αλλά είμαι δυσλεκτικός και δεν έχω πάντα τον χρόνο να τα γράψω στο Word για να είναι ορθογραφημένα και στο κάτω κάτω δεν είμαι εδώ για να δώσω εξετάσεις αλλά για να σας θέσω κάποιες απορίες και όσοι θέλουν και μπορούν να μου απαντήσουν ειδάλλως δεν έχει κανένα νόημα να μου απαντάτε με παρατηρήσεις και να ξεφεύγουμε από το θέμα της συζήτησης.

 

τα boss τα εχεις κοιταξει καθολου??

 

Όχι δεν τα είδα αλλά πρέπει να διαλέξω ανάμεσα σε αυτά για δύο λόγους: Πρώτων λόγο έλλειψης χρημάτων και δεύτερων λόγο του ότι κοντά στο σπίτι μου υπάρχει μόνο ένα μαγαζί με κιθάρες και από κουρδιστήρι/μετρονόμος έχει μόνο αυτά και δεν έχω χρόνο να κατέβω Αθήνα.

τύχη ευνοεί τους τολμηρούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Alkias γιατί δεν κοιτάς αν μπορείς να παραγγείλεις κάτι μέσω internet? Όπως θα διαπιστώσεις εδω μέσα λίγοι είναι αυτοί που τα χώνουν στον Φάκα... (ή τον κάθε έλληνα ακατανόμαστο) και μόνο σε ιδιάζουσες περιπτώσεις...

 

Έχω ένα απλό Boss, το TU-80, είναι πολύ αξιοπρεπές και φτηνό. Μια άλλη λύση είναι να πάρεις ξεχωριστό ηλεκτρονικό μετρονόμο, με διάφορα odd meters κλπ και ένα φτηνό κουρδιστήρι έξτρα, θα σου κοστίσει περισσότερο, αλλά αν δίνεις το βάρος στο μετρονόμο ίσως αξίζει.

 

Υ.Γ. Κανένα από τα παιδιά δεν έχει κακό σκοπό, αν λέγεται μια κουβέντα παραπάνω συνήθως είναι είτε για πλάκα είτε με καλή πρόθεση. Διάφοροι κομπλεξικοί έχουν πάρει πόδι από το φόρουμ εδώ και καιρό... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

alkias συγνώμη αν έγινα λίγο προκλητικός, απλά για να είμαι ειλικρινής, με έτρωγε να το γράψω, βλέποντας τόσα ορθογραφικά λάθη... :oops:

Στο θέμα μας:

To Boss TU-80 το έχω κι εγώ και είμαι αρκετά ικανοποιημένος (όχι βέβαια και ξετρελαμένος)...

Πιστεύω ότι θα κάνει τη δουλειά σου πάντως. Είναι εκτός από κουρδιστήρι και μετρονόμος. Μάλιστα, εκτός από το απλό τικ-τακ έχει και διαφορετικούς "ρυθμούς" με τους οποίους θα χτυπάει τα bpms :D

To αγόρασα από Γερμανικό online store (...) 24€ ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου