Προς το περιεχόμενο

Κιθάρα για Hardcore/Deathcore καταστάσεις???


tns13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τι budget ???

 

Γενικά πάντως, όπως άλλωστε θα ξέρεις ήδη, κιθάρες γιαυτό το είδος είναι οι ESP, Jackson, Ibanez (σειρά RG) και άλλες με τους κατάλληλους μαγνήτες (ΕΜG 81 και βάλε) βέβαια. To θέμα είναι τι λεφτά διαθέτεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλεις οπωσδήποτε κιθάρα με high-output μαγνήτες είτε passive, είτε (ακόμα καλύτερα) active. Ανάλογα τα χρήματα που διαθέτεις υπάρχουν πολύ καλές επιλογές.

 

(edit: με πρόλαβε ο  DaRkNezZ)

 

Επίσης θες έναν άλλον ενισχυτή, αν σκοπεύεις να τον χρησιμοποιήσεις για το συγκεκριμένο είδος δεν θα έχεις ιδιαίτερα ικανοποιητικό αποτέλεσμα.

www.youtube.com/channel/UCelzEAB-vToaDU1y4jeUQpg

www.facebook.com/groups/garagevibe/ www.facebook.com/revoltedmasses http://vaggelisrevolted.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DaRkNezZ, αυτές τις κιθάρες έχω στο μυαλό μου κι εγώ... Αλλα δεν έχω καταλήξει σε κάτι συγκεκριμένο ακόμα! Και ψάχνομαι και για κανένα μεταχειρισμένο άμα κάτσει!

 

Ρε παιδιά, οι Schechter τι λένε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγουρα τα ibanezakia ειναι μια χαρα αλλα ειδα οτι ηστερουν σε μπασσα πολυ λογω design ...set-up...ειναι πιο καλες ομως για γρηγορα πραματα...

επειδη παρακολουθω εξονυχιστικα την hardcore σκηνη οι jacksson απλα δεν υπαρχουν στον χαρτη...

υπολογισε και τις schecter...γνωμη μου ομως να δωσεις κατι παραπανω απο φραγκα...να πιεστεις να πας πανω απο τα 600...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου