Προς το περιεχόμενο

Κιθάρα για Hardcore/Deathcore καταστάσεις???


tns13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαι τα φτηνα ειναι παραπανω απο αξιοπρεπη...ειδικα αν σκεφτεσαι να αναβαθμισεις τους μαγνητες στο μελλον, θα εχεις μια πολυ καλη κιθαρα. Αξιζει να τους ριξεις μια ματια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

και γω το ιδιο με σενα ειχα κανει...ειχα μια ibanez rg240 φτηνουλα της ταξης των 300 και εβαλα emg...δεν αξιζε τον κοπο...οταν πηρα την ltd ειδα χαωδη διαφορα...τους εχει stock...επισης δεν μας εχεις πει αν παιζεις live...γιατι αν δεν παιζεις παω πασο..μη δωσεις πολλα λεφτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι shecter είναι κορυφή στα high end μοντέλα. Έχω μία hellraiser και θερίζει. Τώρα για τα φτηνά δεν ξέρω.

 

 

high end μοντελα ? ποιες ειναι οι high end schecter ? εννοεις τις αμερικανες των 3000 ευρω ?

Γιατι τις κορεατικες δεν τις λες  και high end

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

high end μοντελα ? ποιες ειναι οι high end schecter ? εννοεις τις αμερικανες των 3000 ευρω ?

Γιατι τις κορεατικες δεν τις λες  και high end

 

Γιατί? Άμα δίνεις πάνω απο 800 ευρώ για μένα θεωρείται high end. Ντάξει δεν με νοιάζει πόσο μεροκάματο παίρνει ο αμερικάνος και πόσο ο κορεάτης ή ο ινδονήσιος για να πω αν η κιθάρα που φτιάχνει είναι high end. Εγώ βλέπω τα specs.

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ειναι πανω απο το μπατζετ σου και δεν ξερω αν σου αρεσει απο αισθητικης αποψης !εγω για κατι σαν αυτη θα πηγαινα

 

http://www.thomann.de/gr/epiphone_futura_custom_ex.htm

 

και αυτη απο της αγγελιες,μιας και ειπες για μεταχειρισμενα και schecter.και νομιζω οτι αυτη ειναι και active αρα εχει και ετοιμο σκαψιμο αφου σκοπευεις να την αναβαθμισεις με emg 81 85

 

http://smart.noiz.gr/details.php?id=6153

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ βλέπω τα specs.

 

 

Ποια specs ??

Δεν λεω καλα φαινονται οταν τα διαβαζεις στο site.

Δεν ξερω ποιο μοντελο hellraiser εχεις ΑΛΛΑ αυτο που εχω πιασει εγω ( μοντελο 2008) εχει κορεατικο ORIGINAL (xoxoxo) floyd και λεει οτι εχει quilt maple top . Οταν ομως βγαλεις τον μαγνητη θα δεις οτι ισως να μην εχει καν maple .Πιο πολυ μου φανηκε σαν ζωγραφισμενο απο πανω το σχεδιο απο το πλουμιστο κελεμπεκι παρα να υπηρχε.

 

 

 

 

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ποια specs ??

Δεν λεω καλα φαινονται οταν τα διαβαζεις στο site.

Δεν ξερω ποιο μοντελο hellraiser εχεις ΑΛΛΑ αυτο που εχω πιασει εγω ( μοντελο 2008) εχει κορεατικο ORIGINAL (xoxoxo) floyd και λεει οτι εχει quilt maple top . Οταν ομως βγαλεις τον μαγνητη θα δεις οτι ισως να μην εχει καν maple .Πιο πολυ μου φανηκε σαν ζωγραφισμενο απο πανω το σχεδιο απο το πλουμιστο κελεμπεκι παρα να υπηρχε.

 

 

 

 

 

ksekoyrdiste με ολο το σεβασμο και χωρις να σε γνωριζω αλλα δεν νομιζεις οτι ειναι λιγο ασχημο να γ***με το τοπικ του παιδιου.

 

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ποια specs ??

Δεν λεω καλα φαινονται οταν τα διαβαζεις στο site.

Δεν ξερω ποιο μοντελο hellraiser εχεις ΑΛΛΑ αυτο που εχω πιασει εγω ( μοντελο 2008) εχει κορεατικο ORIGINAL (xoxoxo) floyd και λεει οτι εχει quilt maple top . Οταν ομως βγαλεις τον μαγνητη θα δεις οτι ισως να μην εχει καν maple .Πιο πολυ μου φανηκε σαν ζωγραφισμενο απο πανω το σχεδιο απο το πλουμιστο κελεμπεκι παρα να υπηρχε.

 

 

 

 

Δεν ξέρω, εγώ είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με τη δική μου. Και δεν έχει ούτε floyd ούτε quilt maple top. Ίσως σε αυτά τα μοντέλα να υπαρχει πράγματι πρόβλημα.

 

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ποια specs ??

Δεν λεω καλα φαινονται οταν τα διαβαζεις στο site.

Δεν ξερω ποιο μοντελο hellraiser εχεις ΑΛΛΑ αυτο που εχω πιασει εγω ( μοντελο 2008) εχει κορεατικο ORIGINAL (xoxoxo) floyd και λεει οτι εχει quilt maple top . Οταν ομως βγαλεις τον μαγνητη θα δεις οτι ισως να μην εχει καν maple .Πιο πολυ μου φανηκε σαν ζωγραφισμενο απο πανω το σχεδιο απο το πλουμιστο κελεμπεκι παρα να υπηρχε.

 

Δε νομιζω να ειναι ζωγραφιστο...

Απλα θα ειναι μια φλιδα πολυ λεπτη σε αντιθεση με τις Γκιμπσον για παραδειγμα...

Η φλιδα δεν ειναι απαραιτητα κατι το κακο...

Μη ξεχναμε πως οσο περισσοτερο maple top εχει η κιθαρα τοσο βαραινει και γινεται και πιο πριμαριστη...

Και κακα τα ψεμματα απο τη Schecter Hellraiser περιμενεις να ακουσεις τα γκαζια των EMG και οχι το συνδιασμο του τοπ με το σωμα χρησιμοποιωντας PAF μαγνητη...

Πιο πολυ ειναι θεμα εμφανισης νομιζω...

Για το θεμα του Floyd...ΟΛΑ τα οριτζιναλ φτιαχνονται πλεον Κορεα...

Μονο τα Σαλλερ στη Γερμανια ειναι η εξαιρεση...

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ψηφιζω les paul profecy...και emg-ιλα....και ομορφο οργανο...και η τιμη λογικη..

 

σκεψου την καθε σου κιθαρα σαν επενδυση για σενα, για τον ηχο σου, και βεβαια σκεψου την μεταπωλητικη αξια του οργανου... (η profecy δεν εχει μετ. αξια..αλλα τελος παντων!! ;D) αν καταφερεις να δεις καμια σε κανα μαγαζι...ριξε δυο πενιες! :)

 

my 2 cents

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου