Προς το περιεχόμενο

Thomann everywhere...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οποτε καταλήγουμε στο οτι μπορείτε επώνυμα & δημοσίως να δηλώσετε το παρακάτω: "Αν στείλουμε ολοι απο ενα μας μισθό σε αλλοδαπές τσέπες, η Ελληνική οικονομία θα ανακάμψει. ...και ειμαι καλα".

Ή οτι "Οταν η Ελληνικη οικονομία φτάσει στον πάτο, οι υπόλοιπες ευρωπαικές χώρες θα μας αγκαλιάσουν με στοργη"

Διοτι αν κρίνω απο την εντονη δυσαρέσκεια σε ότι είπα, κατι τετοιο πιστεύετε :Ρ Πάντως εαν καποια στιγμή αποφασίσετε να προσέξετε τι έχω γράψει, θα δειτε οτι δεν κατηγόρησα όσους αγοράζουν απο έξω. Κι εγω απο εκει έχω αγοράσει και θα ξαναγοράσω με βάση το πενιχρό μου εισοδημα. Αλλα μην σφυρίζουμε κλέφτικα. ΚΑΙ σε αυτο το θέμα ειμαστε οι ελληνάρες που κοροιδέυουμε ξανα το ΧΑΖΟ ελληνικό κράτος ψωνίζοντας απο το εξωτερικό. Και βεβαίως το περηφανευόμαστε κι απο πάνω...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 125
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Do one brave thing today. Buy gear from Greece. Be poor. Live on the streets. Be a homeless idol. Live your myth! No more cheap gear!

 

Κι ένα κατάλληλο τραγουδάκι για περαιτέρω εμψύχωση...

 

 

 

 

 

;D  ;D  ;D

 

 

 

Και για να απαντήσω σοβαρά. Όταν ο δικός μας μισθός - εν έτει 2009 - που θα στείλουμε είναι το ένα τρίτο αυτού των Γερμανών κλπ. καταλαβαίνει κανείς για τι περιθώρια για πρόοδο και ανάπτυξη στην οικονομία της χώρας γενικώς υπάρχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε καταλήγουμε στο οτι μπορείτε επώνυμα & δημοσίως να δηλώσετε το παρακάτω: "Αν στείλουμε ολοι απο ενα μας μισθό σε αλλοδαπές τσέπες, η Ελληνική οικονομία θα ανακάμψει. ...και ειμαι καλα".

Ή οτι "Οταν η Ελληνικη οικονομία φτάσει στον πάτο, οι υπόλοιπες ευρωπαικές χώρες θα μας αγκαλιάσουν με στοργη"

Διοτι αν κρίνω απο την εντονη δυσαρέσκεια σε ότι είπα, κατι τετοιο πιστεύετε :Ρ Πάντως εαν καποια στιγμή αποφασίσετε να προσέξετε τι έχω γράψει,

 

 

θα δειτε οτι δεν κατηγόρησα όσους αγοράζουν απο έξω. Κι εγω απο εκει έχω αγοράσει και θα ξαναγοράσω με βάση το πενιχρό μου εισοδημα. Αλλα μην σφυρίζουμε κλέφτικα. ΚΑΙ σε αυτο το θέμα ειμαστε οι ελληνάρες που κοροιδέυουμε ξανα το ΧΑΖΟ ελληνικό κράτος ψωνίζοντας απο το εξωτερικό. Και βεβαίως το περηφανευόμαστε κι απο πάνω...

 

 

Απλα κοιτα τα bold. Μερικες φορες μετα απο λιγο βοηθαει να ξαναδει κανεις τι γραφει. Μονος σου λοιπον συμπεραινεις και αποφασιζεις τι λεμε, τι θα εννοουσαμε, τι θα δηλωναμε, τι εχουμε/δεν εχουμε προβλημα να πουμε, τι το ενα, τι το αλλο, μονος σου απαντας σε αυτα που ΘΑ λεγαμε, μονος σου φασκεις και αντιφασκεις (δεν τους κατηγορησα, αλλα να ειναι ελληναρες που κοροιδευουν το χαζο κρατος...), μονος σου κερδιζεις τον οποιο αγωνα μονος σου δινεις, μονος σου ακους χειροκροτηματα... Βρε συ ... τι ειναι αυτα που γραφεις παλι?

 

 

Αν το να βρισκεις νομιμοτατους, πληρως συγχρονους και προτεινομενους απο το κρατος μας και την εποχη μας και τροπους (οπως ειναι το ηλεκτρονικο εμποριο μεταξυ χωρων της ευρωπαικης ενωσης, με αντισυμβαλομενους πολιτες και αλυσιδες καταστηματων, με αποδειξεις, καταβολη ΦΠΑ, πληρωμη μεσω VISA, τηρηση ολων των κανονων εμποριου που διεπουν τις διακρατικες διαευρωπαικες συναλλαγες) για να μη σε κλεβουν στα ισα στη γειτονια σου, θελεις να το ονομαζεις ελληναραδικη περηφανια η κλεφτικο σφυριγμα η αλλα τετοια εντυπωσιακα παιδαριωδη εθνικιστικα πυροτεχνηματα, εγω ειμαι ο πρωτος που αποδεχομαι τον χαρακτηρισμο: Ναι. Ειμαι περηφανος και σφυριζω κλεφτικα και κανω συχνη χρηση του ηλεκτρονικου εμποριου και ψωνιζω απο ευρωπαικα μαγαζια. Εχω και Η/Υ και DSL και χρησιμοποιω VISA και παιρνω και υπεραστικο τηλεφωνο Γερμανια και μιλαω σε διαφορες γλωσσες με διαφορους ανθρωπους και χρησιμοποιω τα ΕΛΤΑ και τα Γερμανικα Ταχυδρομεια και αποδιδω ΦΠΑ.

 

Κανω για παρτι μου ο,τι ακριβως δηλαδη κανει και οποιοσδηποτε εισαγωγεας/μαγαζατορας που φερνει την κιθαρα Ελλαδα για παρτι τριτων.

 

Αν ειναι δυνατον, βρε συ Tthawth, εχεις νομιζω δεσμευτει οτι πρεπει σωνει και ντε να στηριξεις κατι που στην αρχη ετυχε να πεις και διαφωνια στην διαφωνια το χοντραινεις σε σημειο που δεν βγαζει πια νοημα.

 

ΝΙΚΗΣΕΣ. ΟΛΟΙ ΘΑ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΑΤΙ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΕΡΜΑΝΟ!

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να απαντήσω σοβαρά. Όταν ο δικός μας μισθός - εν έτει 2009 - που θα στείλουμε είναι το ένα τρίτο αυτού των Γερμανών κλπ. καταλαβαίνει κανείς για τι περιθώρια για πρόοδο και ανάπτυξη στην οικονομία της χώρας γενικώς υπάρχουν.

 

Ετσι ειναι, δυστυχώς. Αλλά επειδή στη Ελλάδα δε φέρνει κανεις εντώς 5 ημερών, την αγαπημένη μας tele με μπορδοροκόκκινες βουλες στην ταστιέρα & ενα στρουμφάκι στο volume pot, θα παμε να την παραγγείλουμε απο το εξωτερικό. Διοτι εμεις την κρίση μας την απολαμβάνουμε! (Θα έσκαγα αν δε το ελεγα κι αυτο)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι ειναι, δυστυχώς. Αλλά επειδή στη Ελλάδα δε φέρνει κανεις εντώς 5 ημερών, την αγαπημένη μας tele με μπορδοροκόκκινες βουλες στην ταστιέρα & ενα στρουμφάκι στο volume pot, θα παμε να την παραγγείλουμε απο το εξωτερικό. Διοτι εμεις την κρίση μας την απολαμβάνουμε! (Θα έσκαγα αν δε το ελεγα κι αυτο)

 

 

Σε πληροφορώ πως τη συγκεκριμένη tele την βρήκα σε έλληνα έμπορο και την είχε ένα μισθό ακριβότερα από τον Γερμανό!  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πληροφορώ πως τη συγκεκριμένη tele την βρήκα σε έλληνα έμπορο και την είχε ένα μισθό ακριβότερα από τον Γερμανό!  :P

 

Να πας στην Τρικουπη που την εχουν φθηνότερα απο το Γερμανό! Και παω στοίχημα οτι ο Γάλλος δεν την έχει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το οτι η αυξηση στη ζητηση σημαίνει και αυξηση στην τιμη τωρα θα το ανακαλύψουμε?

 

Κοίτα να λέμε τα καλά αλλά να λέμε και τα κακά

συγκεκριμενα είχα δει 71 ευρω το boss CS-3 στο γερμανο, και 60κατι 65 σε 2 μοναχα ελληνικά μαγαζια, αυτη ηταν η αφορμη (μαζι με κάποιες παρόμοιες περιπτωσεις) που μ εκανε να πω ότι δεν ειν κανας

αγιος ο μπαρμπα θωμας, που στην τελική εμπόριο κάνει και αυτός,

αλλά οι τιμές σε κάποια προιόντα δε  μ άρεσαν και γι αυτο ειπα ότι ειπα

 

ΒΕΒΑΙΑ ο γερμανος εχει 3 χρονια θομαν εγγυηση και 30 μερες περιθώριο επιστροφης χρηματων και το προιον σίγουρα διαθεσιμο (αν οχι διαθέσιμο, το λέει το ρημαδι το site, και αυτη τη ρημαδα τη διαθεσιμότητα την έχουν κανα δυο ιστοσελιδες ελληνικων μαγαζιων και απ αυτά μόνο το ένα την ανανεώνει όταν χρειάζεται)

σε αντιθεση με τον δικό μας που πρεπει να παρω κανα τηλεφωνακι να δω αν το χει και αν το φέρνει ακόμη, οπως εχει ξαναειπωθει

 

Τι λες? Ψαξιμο? Ιδρώτας? Πφφ! Γερμανος κυριες & κυριοι! peace of cake

 

ψάξιμο για να βρεις φτηνότερα εδω έλεγα

και ναι θέλει κόπο και χρόνο γι αυτο ;D

 

Βρε , πλακα κανετε? Το να ψωνιζεις απο γερμανια επειδη στην σολωνος τα βρίσκεις 200 ευρω ακριβότερα δεν ειναι κέρδος. Ειναι τεμπελια, διοτι στην Τρικουπη θα τα βρεις 50 ευρω φθηνοτερα απο Γερμανια (τυχαία αναφορα σε οδους).

Τωρα αν δε μπορουμε να κατανοησουμε οτι 100 ευρώ στον Γερμανο ειναι χειρότερο απο 200 ευρω στον Έλληνα, τι να πω. Απλη λογική. Το αν εχουμε την ικανοτητα να υποστηρίξουμε την ελληνική οικονομια, πάλι απλη λογικη. Όχι. Άλλωστε κι εγω προτιμάω το Playback-europe :Ρ Αλλα μη μου λετε οτι μας συμφερει ως Έλληνες αυτο το φαινόμενο... Έλεος.

 

Λίγα λόγια γιατι το ζαλισαμε...

άλλο ελληνικη οικονομια

και άλλο οικονομία της τσέπης του κάθε έμπορα

μαζί με αισχροκερδια εις βαρος του καταναλωτη

 

απλη λογικη, όπου βρισκεις φτηνότερα και με καλό service

και aftersales, αυτο προτιμας , και αυτο συνηθως το βρίσκεις

σε ξενα μαγαζια

 

και στην τελική να βγάλω και το αχτι μου

θέλω ενα πετάλι το οποίο ο γερμανος το χει 5 ευρω

ακριβότερα, αλλά επειδη μου την εσπασε ο έλληνας

μαγαζατορας που επειδη το χε λίγο φτηνοτερα νόμιζε ότι μου κανε

τη σουπερ προσφορα και δε μ αρεσε η αντιμετώπιση του

ε στο δ!@% η διαφορα, που στο κάτω κάτω θέλω 1-2 ευρω για να πάω

κέντρο στον κολο-καύσωνα, να κουβαλίσω το  τουβλακι :D

ενω ο νεάντερταλ κεντροευρωπαιος θα μου το φέρει και σπιτι μου (θα ψωνίσω & αλλα πραματα βεβαια για να μου το φέρει ''χωρίς'' Xtra cost ;D)

 

ΥΓ: Αμα φέρουν signature μοντελο telecaster μπαρμπαστρούμφ,

να μου το πείτε, να το χτυπήσω πριν ανεβάσουν την τιμή του  :P 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στην τελική να βγάλω και το αχτι μου

θέλω ενα πετάλι το οποίο ο γερμανος το χει 5 ευρω

ακριβότερα, αλλά επειδη μου την εσπασε ο έλληνας

μαγαζατορας

 

Βεβαιως ο καθενας μπορει να κανει την επιλογή του. Βεβαίως το ελληνικό κράτος υποστηρίζει την ελευθερη αγορα. Αυτό όμως δε σημαίνει ο κρατικός οργανισμός μπορεί να αντιμετωπίσει με επιτυχία τον διεθνή εμπορικό ανταγωνισμό και να λέμε οτι εφόσον ακολουθούμε νόμιμες διαδικασίες, όλα θα πανε τέλεια. Και το να χτίσω σε ένα καμένο δασος είναι κάτι που μπορεί να νομιμοποιηθεί. Θα κοκορεύομαι οτι έχω σπιταρόνα και οτι το περιβάλον δεν θα πάθει τίποτα εφόσον μου έδωσε άδεια το κράτος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου