Προς το περιεχόμενο

MesS-AgeS


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας! Ημαστε ενα Progressive Rock/Progressive Metal συγκρότημα απο την Θεσσαλονίκη και λεγόμαστε MesS-AgeS. Τα δυο λινκς πιο κατω ειναι απο τις σελιδες μας σε MySpace kai Facebook!

Θα με ενδιεφερε πολυ η αποψη σας για την μουσικη μας!

Ευχαριστω προκαταβολικα!

 

http://www.myspace.com/messagesgr

http://www.facebook.com/home.php?ref=logo#/pages/MesS-AgeS/93926909326?ref=nf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν φίλε μου ακούω progressive χρόνια τώρα οπότε ελπίζω η γνώμη να έχει μια κάποια αξία  ::)

 

Το μεγαλύτερο πρόβλημα με τα κομμάτια σας είναι η φωνή.  :-\ Η προφορά είναι κάργα ελληνική κ τα φάλτσα δίνουν κ παίρνουν. Ο τραγουδιστής σας πρέπει οπωσδήποτε να κάνει κάποια μαθήματα ή να εξασκηθεί περισσότερο (δοκιμάστε κ κανένα Autotune).

 

Το δεύτερο πρόβλημα είναι η παραγωγή. Δυστυχώς δεν αφήνει τα κομμάτια να αναδειχθούν. Αν δεν θέλετε να ξοδέψετε λεφτά σε στούντιο μελετήστε βιβλία για mixing κ recording κ στήστε ένα αξιοπρεπές homestudio. Αλλά εντάξει αυτό λύνεται οπότε οκ.

 

Τρίτο πρόβλημα: το παίξιμο σας. Χάνετε χρόνους ή χάνει ο drummer κ σας παίρνει όλους η μπάλα. Έχω την εντύπωση ότι δεν γράψατε με μετρονόμο.  ???

 

Γενικά θέλετε δουλειά σε πολλούς τομείς. Αλλά έχω την εντύπωση ότι είστε αρκετά νέοι οπότε έχετε χρόνο μπροστά σας για να λύσετε όλα τα προβλήματα. Χώρια που παίζετε σε δύσκολα χωράφια (progressive = δέσιμο)

 

Αυτά κ πάντα φιλικά.  ;)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου