Προς το περιεχόμενο

Harley Benton HBT16BE


skatemporas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πλακα πλακα μου ειπε ο kotsadoros οτι απο γεναρη o suhr θα συνεργαστει με harley benton

 

δηλαδη θα εχουμε τις...........suhrley :lol: :lol: αρε takis....εισαι θεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν αυτό δεν είναι το ΑΠΟΛΥΤΟ "παίζω και μαθαίνω" τότε τι είναι;;; :D

 

http://www.thomann.de/thoiw2_artikel-185163.html

 

Μέχρι και να πειραματιστεί κανείς με το βάψιμο μπορεί...

 

Πέρα απο την πλάκα...Έχει προοπτικές αυτή η κιθάρα;;Ξέρω ανάβω φωτιές αλλά είμαι περίεργος :twisted:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αυτό δεν είναι το ΑΠΟΛΥΤΟ "παίζω και μαθαίνω" τότε τι είναι;;; :D

 

http://www.thomann.de/thoiw2_artikel-185163.html

 

Μέχρι και να πειραματιστεί κανείς με το βάψιμο μπορεί...

 

Πέρα απο την πλάκα...Έχει προοπτικές αυτή η κιθάρα;;Ξέρω ανάβω φωτιές αλλά είμαι περίεργος :twisted:

 

Εγώ σκέφτομαι ΣΟΒΑΡΑ να διαπιστώσω ιδίοις όμασι και χερσί (μη το κοιτάτε περίεργα-αρχαία είναι.Ούτε ξέρω πως μου κατέβηκε...)

:D

 

Από βδομάδα λέω να παραγγείλω τον laney και να την τσιμπήσω.Σκεφτομαι εναλακτικά καμιά harley tele,αλλά δεν θα έχει τόσο "ταξίδι"....

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα απο την πλάκα...Έχει προοπτικές αυτή η κιθάρα;;Ξέρω ανάβω φωτιές αλλά είμαι περίεργος :twisted:

 

Καλά, δεν πρόκειται ακριβώς για "κιθάρα", αν εννοείς να την συναρμολογήσεις και να βγεις να παίζεις μάλλον θα σου λείπουν πράγματα... Αλλά από την άλλη με €80 δεν παίρνεις ούτε... μισό σώμα Alder, οπότε κατά τη γνώμη μου είναι καλή και οικονομική αρχή για να φτιάξεις μια καλή Strat μόνος σου. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα απο την πλάκα...Έχει προοπτικές αυτή η κιθάρα;;Ξέρω ανάβω φωτιές αλλά είμαι περίεργος :twisted:

 

Καλά' date=' δεν πρόκειται ακριβώς για "κιθάρα", αν εννοείς να την συναρμολογήσεις και να βγεις να παίζεις μάλλον θα σου λείπουν πράγματα... Αλλά από την άλλη με ¤80 δεν παίρνεις ούτε... μισό σώμα Alder, οπότε κατά τη γνώμη μου είναι καλή και οικονομική αρχή για να φτιάξεις μια καλή Strat μόνος σου. :wink:[/quote']

 

Τι εννοείς με το "θα σου λείπουν πράγματα";

 

Πάντως εγώ σκέφτομαι να την πάρω σύμφωνα με την λογική που περιγράφεις.Με 80 ευρώ αποκτάς ένα σώμα,ένα μανίκι και άλλα parts και τα κάνεις ότι σου κατέβει.Εγώ θέλω να πειραματιστώ και με το βάψιμο,κάτι που θα το σκεφτόμουν 10 φορές παραπάνω να κάνω σε ένα σώμα της Warmoth.

 

Βασικά,το βλέπω σαν προπόνηση για την Partscaster Που θα φτιάξω....κάποτε! :D

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς με το "θα σου λείπουν πράγματα";

 

Εννοώ ότι σύντομα οι μαγνήτες μάλλον δεν θα σου "φτάνουν", μάλλον πιο πριν θα σκεφτείς να αλλάξεις ίσως τα κλειδιά, σε λίγους μήνες ίσως θέλεις να αλλάξεις τα ποτενσιόμετρα, κλπ.

 

Επίσης όπως έχει δείξει η εμπειρία, τα τάστα στις HB πολλές φορές παρουσιάζουν προβληματάκια, όχι κάτι που δεν διορθώνεται, αλλά μάλλον θα σε υποχρεώσει να το κοιτάξεις.

 

Αν θέλει κανείς μια ολόκληρη κιθάρα με τις ίδιες προδιαγραφές, γιατί να μη δώσει €20 παραπάνω και να πάρει την ίδια "συναρμολογημένη"? Το κιτ είναι ακριβώς για τους πειραματισμούς που περιγράφεις. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς με το "θα σου λείπουν πράγματα";

 

Εννοώ ότι σύντομα οι μαγνήτες μάλλον δεν θα σου "φτάνουν"' date=' μάλλον πιο πριν θα σκεφτείς να αλλάξεις ίσως τα κλειδιά, σε λίγους μήνες ίσως θέλεις να αλλάξεις τα ποτενσιόμετρα, κλπ.

 

Επίσης όπως έχει δείξει η εμπειρία, τα τάστα στις HB πολλές φορές παρουσιάζουν προβληματάκια, όχι κάτι που δεν διορθώνεται, αλλά μάλλον θα σε υποχρεώσει να το κοιτάξεις.

 

Αν θέλει κανείς μια ολόκληρη κιθάρα με τις ίδιες προδιαγραφές, γιατί να μη δώσει ¤20 παραπάνω και να πάρει την ίδια "συναρμολογημένη"? Το κιτ είναι ακριβώς για τους πειραματισμούς που περιγράφεις. :wink:[/quote']

 

Το θέμα δεν είναι η κιθάρα καθαυτή.Αν ήθελα μόνο την κιθάρα θα έδινα λίγα παραπάνω για να πάρω μια squier,που τη θεωρώ σαφώς πιο σίγουρη αγορά.

Το θέμα είναι να βάλω τα χεράκια μου να δουλέψουν και να πειραματιστώ... :D

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα δεν είναι η κιθάρα καθαυτή.Αν ήθελα μόνο την κιθάρα θα έδινα λίγα παραπάνω για να πάρω μια squier' date='που τη θεωρώ σαφώς πιο σίγουρη αγορά.

Το θέμα είναι να βάλω τα χεράκια μου να δουλέψουν και να πειραματιστώ... :D[/quote']

 

Η απάντησή μου ήταν στον janick που αναφέρθηκε σε "κιθάρα", δεν διαφωνούμε. :wink:

 

Μάλιστα δεν το κρύβω πως ούτε εμένα με αφήνει αδιάφορο, αλλά θα προτιμούσα μια Tele για να "παίξω". :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου