Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με εγκατάσταση active emg


panz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαίρεστε, είπα να βάλω emg 81-60, 3way switch, volume, tone. Αν και έχω κανει σωστά ο διάγραμμα δε παίζει. Μήπως θέλει stereo καλώδιο για να παίξει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

stereo είναι. Μια απορία που έχω είναι με τα άσπρα καλώδια των emg. Θέλουν τπτ κουφό 'η απλώς τα κολλάω sto volume? Το μπλεντάζ μόνο ή και το σήμα? ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ασημί είναι η γείωση (το κολλάς πάνω στο ποτενσιόμετρο) και το εσωτερικό στο ποδαράκι του ποτενσιομέτρου).

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βάλω το καλώδιο στη μισή διαδρομή και σε ένα tuner δείχνει κίνηση, στο site της emg Λέει ότι έχω βάλει ανάποδα το quicκ connect αλλά το δοκίμασα και ανάποδα και δεν παίζει καθόλου

sdfsd.jpg.2389ffa74bb46b128ab2ebbbcd8d78c1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΛΕΟΣ είχε κοπεί το καρφί καλώδιο που τέσταρα  :o. Ωραία, μάθαμε κάτι και σήμερα παιδάκια...να τεστάρουμε πρώτα αυτά που έχουμε για να τεστάρουμε  :P. Το διακοπτάκι μου επίσης έχει ανάποδα τα ποδαράκια. Help Κάποιος πως να τα συνδέσω γιατί εχω κάψει φλάντζες 3 μέρες  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ώρα δε κρατήθηκα και έβαλα μόνο τον 81. Επειδή με το 3w lever δε τα πάω καλά και επειδή το δικό μου είναι ανάποδα τα ποδαράκια αν έχει κανείς κανά μπούσουλα πως να συνδέσω και τους 2 pups και με το volume  θα με υποχρεώσει  :-[

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ακριβώς εννοείς είναι ανάποδα το lever?

Στο σχέδιο που έχει η EMG  (που ανέβασες) δείχνει και τα δύο καλώδια από τους μαγνήτες να κολλάνε πάνω στο volume pot

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Εκανα 18voltη μόντα αλλά πάλι έχω πρόβλημα με το 3-way switch....μπορεί να βοηθήσει κάπως στο πως να συνδέσω τα ποδαράκια? :-[

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου