Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια με αγορά 1ου set drums!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε όλους τους χλαπατσιμπαλοτυμπανοκρούστες........

Θα ήθελα την σοφή γνώμη των drumer του noiz σε ένα δίλλημα που αντιμετοπίζω.

 

Όπως προανέφερα θέλω να αγοράσω ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! drums.

Λέω επιτέλους γιατί μέχρι πριν από 3 χρόνια περίπου ήταν αδύνατο για λόγους όπως σχολεία-@@κίες, διαμέρισμα... μην πω άλλα...

Παρόλα αυτά είχα κάνει μάγκες τους studiατζίδες της Θεσνίκης...

Τώρα όμως πιστεύω πως είναι η κατάλληλη στιγμή... ;D

 

Το budget που διαθέτω είναι 350, το πολύ 400 σε καμιά καλή περίπτωση.

Το δίλλημα είναι το εξής:

Αγορά ενός low budget set όπως πχ

 

http://www.thomann.de/gr/millenium_mx700_stage_1_pro_bundle.htm

καινούργιο,ολοκληρωμένο με πιατίνια κλπ

για καθαρά λόγους εξάσκησης,εξοικείωσης κλπ προς το παρόν και ΟΤΑΝ και  αν χρειαστώ κάτι καλύτερο ηχητικά να δώσω ένα μεγαλύτερο ποσο και να πάρω κάτι αξιόλογο...

 

ή

 

Αγορά ενός καλού σετ μεταχειρισμένο εκεί γύρω στα χρήματα???

 

Αν τελικά είναι συμφέρουσα η αγορά μεταχειρισμένου που θα μπορούσα να κοιτάξω?

 

Αυτά προς το παρόν...

Ακούω προτάσεις.....

 

Ευχαριστώ, Αντώνης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν παίζεις ήδη τρία χρόνια, πιστεύω ότι το σετ που παραθέτεις δε θα σε καλύψει σε τίποτα...

είναι σετ για αρχάριους και θα χρειαστεί αρκετά λέφτά για αλλαγές σε δέρματα και ίσως κάποιες βάσεις για να "στρώσει"

 

οπότε πιστεύω πως τα μεταχειρισμένα είναι μονόδρομος. Θέλει βέβαια αρκετό ψάξιμο και υπομονή τα οποία θέλουν χρόνο, που αν τον έχεις μπορεί να μαζέψεις περισσότερα λεφτά για κάτι ακόμα καλύτερο...

άποψη μου: αφού έκανες τόση υπομονή, μη βιαστείς τωρα...

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οτι η καλυτερη περιπτωση στα λεφτα που διαθετεις ειναι τα SONOR 507 STAGE 1.

 

http://www.thomann.de/gr/sonor_507_stage_1_black.htm

 

αλλα δεν εχουν πιατινια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν παίζεις ήδη τρία χρόνια, πιστεύω ότι το σετ που παραθέτεις δε θα σε καλύψει σε τίποτα...

είναι σετ για αρχάριους και θα χρειαστεί αρκετά λέφτά για αλλαγές σε δέρματα και ίσως κάποιες βάσεις για να "στρώσει"

 

οπότε πιστεύω πως τα μεταχειρισμένα είναι μονόδρομος. Θέλει βέβαια αρκετό ψάξιμο και υπομονή τα οποία θέλουν χρόνο, που αν τον έχεις μπορεί να μαζέψεις περισσότερα λεφτά για κάτι ακόμα καλύτερο...

άποψη μου: αφού έκανες τόση υπομονή, μη βιαστείς τωρα...

 

+1000

Τα μεταχειρισμένα σε αυτά τα λεφτά είναι μια καλή λύση και θα βρείς και αρκετά, άν όμως δεν αισθάνεσαι ασφαλής, μπορείς να πας για κάτι σαν αυτά που προαναφέρθηκαν [sonor, Premier]

Να ξέρεις πως ολα τα καινούρια σετ όλο κ κάτι θα χρειαστούν για να έχεις ενα καλό ηχητικό αποτέλεσμα [δέρματα πιάτα κτλ] οπότε τα λεφτά που δίνεις δεν φτάνουν. Αυτό όμως δεν σε εμποδίζει απο το να το πάρεις ώς έχει και στην πορεία να αλλάζεις σιγά σιγά αυτά που θες.

Συνήθως στα μεταχειρισμένα όλα αυτά έχουν αλλαχθεί οπότε γλυτώνεις αρκετά λεφτά. Επίσης τα περισσότερα μεταχειρισμένα είναι καλές προσφορές επειδή πολύς κόσμος τα αποχωρίζεται λόγω χώρου, φασαρίας κτλ οπότε διόλου απίθανο να βρείς σετ σε σχεδόν του κουτιού κατάσταση. Εσύ που όσο να ναι έχεις και μια επαφή μπορείς να διαπιστώσεις κ μόνος σου την κατάσταση τους [σκουριασμένο hardware, στεφάνια, βίδες σπασμένα ξύλα κτλ] οπότε δεν χάνεις και τίποτα να ψάξεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταχειρισμένο λοιπόν...!Νομίζω οτι είναι πιο σωστό.

 

Ξέρει κανείς να μου πει που να ψάξω,κάποια καθοδήγηση κάτι βρε αδερφέ...

 

Το google το έχω ήδη επισκευθεί,αλλά δεν έχω βρει αρκετά.

Ρωτάω για κάτι πιο εξειδικευμένο... ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου