Προς το περιεχόμενο

Ενισχυτης Crate...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους!!

Είμαι νέος στο site και αιώνια νέοπας στην κιθάρα...

Χρησιμοποίησα το search όσο μπορούσα και δεν μπόρεσα να σχηματίσω ακριβή άποψη...αν έχει απαντηθεί το θέμα καπου αλλού ενα link θα μου ήταν πολύ χρήσιμο για να μην σας σπάω τα......νεύρα!!! :P

 

Το θέμα μου λοιπόν είναι το εξής...σκέφτομαι να αγοράσω τον crate gt 212...και οι απορίες μου είναι οι εξής,

1ον Τα αξίζει τα λεφτά του? απο θέμα ποιότητας ηχου, έντασης και τα λοιπά..

2ον Είναι όντως 120 watt η θα το βάλω στην πρίζα και θα ακούγεται χειρότερα απο το ibanez το 10αρακι που έχω?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά! ???

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ένταση δεν θα σου λείψει, σίγουρα

 

ως προς ποιότητα, ναι αξίζει τα λεφτά του

 

τώρα, αν αξίζει τα λεφτά του και είναι πολύ φτηνός... τι συμπέρασμα βγάζεις για την ποιότητα;     ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!

Αξίζει δηλαδή τα 214 ευρόπουλα που θέλει για να έρθει κοντά μου αλλά γενικά θεωρείται φτηνός...αν καταλαβαίνω καλα!!

Δεν θεωρείται καλή αυτήν η μάρκα (ράτσα) στους ενισχυτές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά μάρκα είναι η Crate. Το αν αξίζει τα λεφτά του ο συγκεκριμένος θα το κρίνεις εσύ ακούγοντάς τον. Εγώ πχ είχα παίξει καρφί σε έναν Crate 10watts και είχα τρελαθεί με το overdrive του. Αν έχεις την δυνατότητα πήγαινε σε κάποιο κατάστημα να τον δοκιμάσεις.

Shoot him again. His soul is still dancing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ hitman!

Θα προσπαθήσω να το δοκιμάσω πριν την τελική απόφαση!

Ευχαριστώ για την ενημέρωση παίδες! Και γρήγοροι και ακρίβεια στις απαντήσεις! Είστε φοβεροί! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω εναν crate εγω (18αρης λαμπατος v18-112) και ειναι μια χαρα!

ειδικα σε συναρτηση με την τιμη του που ειναι πολυ ανταγωνιστικη..

 

Και τουλαχιστον ο δικος μου ο crate ειναι ΠΟΛΥ δυνατος σε ενταση.

ΠΟΛΥ ομως :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanx φίλτατε plj667! Μου ανέβασες την ψυχολογία!! Αν είναι έστω και το 1/10 δυνατός δηλαδή ο gt 212 σε σχέση με τον δικό σου θα με διώξουν από την πολυκατοικία φαντάζομαι!! :P Ψήθηκα τώρα...σε χαμηλή φωτιά...ροδοκοκκίνησα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. ο φίλος παραπάνω έχει ΛΑΜΠΑΤΟ crate, αντιστοιχίες και παραλληλισμοί μεταξύ solid-state και λαμπάτων δεν πρέπει να γίνονται, ούτε σε ποιότητα αλλά ούτε και σε ένταση, απλά ψάξε να δεις πόσο κοστίζει ο φτηνότερος 18άρης ή 15άρης λαμπάτος με ένα 12άρι...

 

2. αν μένεις σε πολυκατοικία δεν έχει νόημα να πάρεις 120άρη ενισχυτή με δύο 12άρια μεγάφωνα...  και με 30άρη solid-state, η έξωση είναι λίγα λεπτά μακριά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως gdevelek έχεις δίκιο και η πλάκα είναι πως κάτι έχω καταλάβει περί λαμπάτων από αυτά που διάβασα εδώ μέσα!

Ήταν μία πραγματικά ατυχής στιγμή για εμένα αυτήν η σύγκριση!

Από την άλλη προσανατολίζομαι σε αυτόν τον ενισχυτή ως επένδυση γενικώς...κι αορίστως! Είναι και μισή τιμή και κάτι μου κάνει... :o

Δεν θα το έλεγα ακριβώς γυφτιλίκι...αλλά μου φαίνεται πολύ καλή προσφορά...κάνω λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου