Προς το περιεχόμενο

MARSHALL MHZ15 HAZE / Γνώμες ;;;


LightStringer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για εμένα ο dual terror είναι ΠΟΛΥ ανώτερος του Haze.

 

Είναι ενισχυτής με χαρακτήρα στον ήχο και με πραγματικά ΠΟΛΥ όμορφο ήχο,σε αντίθεση με τον Haze που μου ακούγεται μουντός , εντελώς ουδέτερος και αδιάφορος.

 

Αλλά το θέμα είναι ότι όλα αυτά είναι εντελώς υποκειμενικά και δεν ξέρω κατα πόσο ο Dual Terror θα σου έδινε το ηχητικό αποτέλεσμα που θες...μιας και δεν μου κάνει τόσο κάφρικος!!! ;D

 

Υ.Γ.Δεν είναι πολύ καλύτερος και συμπαθέστερος ο τύπος του ProGuitarShop σε σχέση με αυτόν από το GearWire?? ;D

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι τοσο πολυ γουσταρετε και προτεινετε tiny και dual terror που ειναι τοσο κακοφτιαγμενοι και δεν εχουν γειωση

Tone is in the ear of the beholder

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι τοσο πολυ γουσταρετε και προτεινετε tiny και dual terror που ειναι τοσο κακοφτιαγμενοι και δεν εχουν γειωση

 

 

????????????????????????????????????

Εγω παντως τελευταια φορα που επαιξα με tiny terror δεν πεθανα!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως τελευταια φορα που επαιξα με tiny terror δεν πεθανα!

 

Ίσως να είχες εσύ γείωση.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

????????????????????????????????????

Εγω παντως τελευταια φορα που επαιξα με tiny terror δεν πεθανα!

 

 

Πόσο σίγουρος είσαι;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.naftemporiki.gr/presspoint//release.asp?id=131715

 

Ενταξει υποθετω οτι οι νεες παρτιδες θα ειναι κομπλε αλλα πως γινεται μια τοσο γνωστη εταιρια οπως η orange να κανει τετοια γκαφα καθαρα για να μειωσει το κοστος ?

Tone is in the ear of the beholder

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.naftemporiki.gr/presspoint//release.asp?id=131715

 

Ενταξει υποθετω οτι οι νεες παρτιδες θα ειναι κομπλε αλλα πως γινεται μια τοσο γνωστη εταιρια οπως η orange να κανει τετοια γκαφα καθαρα για να μειωσει το κοστος ?

 

Δεν ειναι γκαφα για μειωση του κοστους αυτη. Κατασκευαστικο λαθος ειναι, απο μια ελλατωματικη παρτιδα που τους ξεφυγε (κακως εννοειται).Το θυμαμαι και εγω το περιστατικο. Ο tiny terror σαν ενισχυτης εχει φυσικα γειωση. Ετσι οπως το ειπες με τρομαξες και σκεφτηκα ποιος διαδιδει τετοια πραματα (ακου ενισχυτης χωρις γειωση). Αφου αναφερεσαι σε εκεινη την ελλατωματικη παρτιδα φυσικα πασο.

 

Μιας και το αναφερουμε, ο tiny terror ειναι ο πρωτος orange ενισχυτης που κατασκευαζεται στην Κινα. Τον πρωτο καιρο κυκλοφοριας του υπηρχαν μερικα σχολια περι αναξιοπιστιας και κακης κατασκευης (η ελλατωματικη παρτιδα αναμεσα τους) μεχρι που η Orange εβαλε χερι στον κινεζο συνεργατη τους για να διορθωθουν τα πραγματα (κατα ποσο διορθωθηκαν δε μπορουμε να γνωριζουμε, αλλα αφου δεν ακουγονται και αλλα πολλα μαλλον θα καλυτερευσε η ποιοτητα και κυριως το QC).

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αληθεύει οτι είναι ο πρώτος Orange ενισχυτης που φτιάχνεται στην Κίνα, τότε θα πρέπει να ήταν ο πρώτος, γιατί πολλοί και από τους άλλους φτιάχνονται επίσης εκεί εδώ και χρόνια...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον φανταζομαι οτι οι φτηνοι τρανζιστορατοι ενισχυτες της Orange φτιαχνονται σε καποια χωρα της Απω Ανατολης και σιγουρα οχι στη Βρετανια, νομιζω πως φτιαχνονται στην Κορεα. Αυτα περι κινεζικου Tiny Terror τα πληροφορηθηκα μεσω guitarist, χαρη σε ενα γραμμα αναγνωστη. Παραθετω:

 

 

ΜANDARIN TINNY TERROR

 

RE the Orange Tinny Terror head review, issue 284: you say the head offers exceptional good value for money, but point out that for the first time Orange is sourcing the product from China. This raises the question as to how Orange is going to control its suplier - is it an Orange-run factory based in China with Orange personnel on site or merely a jobbing shop? If it's the latter then we must brace ourselves for high percentages of quality problems and warranty returns.

Martin

 

 

We forwarded your concerns, Martin, and Andrian Emsley, technical director of Orange Amps replies: "First of all, we deal with China through our Korean supplier who has its production manager permanently based in China to keep a firm eye on quality control. Secondly, the first 2000 Tiny Terrors have been built in Korea and not China. Because the TT was designed entirely in the UK by Orange, if we'd gone straight to China the Chinese would be selling them worldwide before we even swa our first shipment. A contract in the western world isn't worth the paper it's printed on in China. If the quality of future Chinese TTs isn't equal to the Korean TTs we'll carry on with Korean production, simple as that.

 

Αν εχει καποιος παραπανω ινφο, ας το μοιραστει (στην αναγκη σπαμε και σε ξεχωριστο thread).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου