Προς το περιεχόμενο

MARSHALL MHZ15 HAZE / Γνώμες ;;;


LightStringer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

...χτες βραδυ χαζευοντας στο youtube επεσα τυχαια επανω σε αυτο το link και πραγματικα εντυπωσιαστηκα απο την αποδοση αυτης της κεφαλης. Θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας γιατι ΟΚ δεν εχω και μεγαλη εμπειρια απο λαμπατους ενισχυτες / κεφαλες και ενδεχομενως στα ιδια λεφτα να υπαρχει κατι καλυτερο και ηχητικα αλλα και σε περισσοτερα watt.

 

Dokken / Skid Row / White Lion / κ.λ.π .... το ηχοχρωμα που γουσταρω  Wink

 

Παραθετω το link:

 

 

Kαι περιμενω τη γνωμη σας / thanx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

κοιτα απο το διαφημιστικο review της marshall ως το δωματιο σου πιστευω οι διαφορες ειναι μεγαλες...βρες κανα βιντεακι με απλους καθημερινους guitar players  να ακουσεις που ειναι ουδετεροι ως προς το προιον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τον εχω ακουσει τον ενισχυτη, αλλα απο αυτο που ακουω στο βιντεο...ο ενισχυτης δεν εχει καθαρα! Δηλαδη το normal channel αρχιζει να "σπαει" απο το 3. Ειναι 15 watt, αρα δε παιζει να βγαλεις προβα/τζαμαρισμα/live με καθαρο ηχο, ειδικα αν εχεις κιθαρα με δυνατους μαγνητες (που απο τα ακουσματα σου υποψιαζομαι οτι αυτο συμβαινει).

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως φιλε μου η Marshall ΔΕΝ βρηκε την μαγικη συνταγη του φτηνου ενισχυτη που τα κανει ολα (καθαρα,βρωμικα εφφε διαφορα,κ.λ.π)

Ειναι μεν φτηνος αλλα ειναι ''φτηνος '' και σ αυτο που ακους.

Αν εχεις ακουσει ''πραγματικους'' Marshall καταλαβαινεις ποσο ''πλαστικος''  και ολιγον ψευτικος ακουγεται αυτος και οχι λογω των 15w βεβαιως-βεβαιως...

Βεβαια αν αυτος ειναι ο πρωτος σου λαμπατος για το σπιτι εκει το πραγμα αλλαζει γιατι κανεις την δουλιτσα σου μια χαρα χωρις πολλα αχρηστα watt,και πουλας και μουρη (πουλ-μουρ που λενε 8)),αλλα μεχρι εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι ο Nightrain (πρόσφατη αγορά για το σπιτικό rig) αλλά από μόνος του απλά δεν κάνει για αυτό που τον θέλει ο ibanezas (ούτε φυσικά ο Haze κάνει)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου για χαμηλα watt και για μεσα στο σπιτι μια ειναι η λυση.

RAT valve amps.

Εχω τον 15 w και εχει και γλυκα καθαρα μεχρι και σε μεγαλη ενταση και ωραιo στρογγυλο od και με ενα πεταλακι ανετα ερχεται και τσαγκ-τσαγκ distortion.Και που να τον ακουσεις σε προβα, δεν υπαρχει κανενα προβλημα ακομα και με καφρο drummisτα και με μπασο με 100w ενισχυτη

 

http://www.ratvalveamps.com/blackheart-bh15

Tone is in the ear of the beholder

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου