Προς το περιεχόμενο

Πιατινια Bosphorus και Istanbul


hampis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδη το παλικαρι ρωτησε μεταξυ αλλων ...

 

Επίσης στην προοπτική ταξιδιού στην Πόλη ...

 

επιμενω και τονιζω ...

 

Αν ειναι να πας Κωνσταντινουπολη , ουτε κουβεντα....Παρ'τα απο κει!!!

 

Σαφως και δεν του προτεινω να παει Κων/πολη μονο και μονο για τα πιατινια.Αλλωστε και ο αδερφος μου βρεθηκε εκει , ειχε τα χρηματα και βολευτηκε μια χαρα.

 

Τωρα οσον αφορα καποιες αποριες που βλεπω οτι υπαρχουν ...

 

ΠΟΣΟ ΠΛΗΡΩΣΕ Ο ΦΙΛΟΣ ΤΕΛΩΝΕΙΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΙΑΤΑ ΠΟΥ ΕΦΕΡΕ ΑΠΟ ΤΟΥΡΚΙΑ?

 

Ουτε δραχμη!Για την ακριβεια ουτε λεπτο(του ευρω).Επιπλεον να εισαι σιγουρος οτι δεν προσπαθω να παραπλανησω τον hampis και αν ο αδερφος μου ειχε πληρωσει το παραμικρο ποσο στο τελωνειο θα του το ειχα αναφερει στο πρωτο μου κι ολας ποστ.

 

ΠΟΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ ΕΧΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΓΕΡΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΒΑΛΙΤΣΑ ΜΕ ΑΛΛΕΣ 30 ΒΑΛΙΤΣΕΣ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ?

 

Ειλικρινα δεν καταλαβα πως το εννοεις το "ΤΕΤΟΙΟ".Δεν μιλαμε για ταξιδι στον Αρη.

Μιλαμε για Κωνσταντινουπολη.Για ταξιδι με αεροπλανο ... αν δεν μπορεσεις να τα παρεις μαζι σου σαν χειραποσκευες , εφοσον πρωτα εψαξες πολυ καλα αλλα δεν τα καταφερες να βρεις σκληρες θηκες(δεν πιστευω οτι μπορουν να συμβουν μαζι και οι δυο παραπανω μαυρες περιπτωσεις ουτε στον πιο γκαντεμη) , ε.........δεν μιλαμε πια και για 20+ ωρες ταξιδι απο Αυστραλια που θα χρειαστει να αλλαξεις και 3-4 αεροσκαφη.Μιλαμε για περιπου καμια ωριτσα υποθεση ... ουτε να μουδιασουν τα ποδια σου δεν προλαβαινουν.

 

Αν μιλας για ταξιδι με τρενο , εχεις πολυ καιρο να ταξιδεψεις με τρενο.Οι αποσκευες σου βρισκονται καθ' ολη τη διαρκεια του ταξιδιου στην καμπινα σου.

 

Τελος να ξεκαθαρισω οτι ενω δεν εχω τιποτα με τον Γαβρηλο αλλα και με τον καθε Γαβρηλο (αλλωστε δεν γνωριζα οτι ειναι αυτος ο επισημος αντιπροσωπος) ειμαι σιγουρα πιο πολυ με το μερος του μουσικου παρα με του εμπορου.Σαφως και το ιδανικοτερο θα ηταν να μη διαρρεει πολιτιμο συναλλαγμα στο εξωτερικο.Ομως χαρη στον ανταγωνισμο που δημιουργηθηκε απο ονλαιν καταστηματα του εξωτερικου , εχουμε φτασει να βλεπουμε οτι οι τιμες πλεον σε αρκετα ελληνικα καταστηματα ειναι ιδιες αν οχι καλυτερες , σε καποιες περιπτωσεις , απ'εξω και πλεον ο Ελληνας μουσικος δε χρειαζεται να πληρωνει χρυσαφι για τον εξοπλισμο του.

 

hampis αν τελικα το κανεις το ταξιδι και χρειαστεις επιπλεον πληροφοριες θα χαρω να βοηθησω.

Live fast , die ... hard!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@duckino θα χαρώ να μιλήσουμε εαν αποφασίσω να παω

 

Να τονισω οτι θα παω ΜΟΝΟ για πιατίνια στην Πολη μια διανυκτερευση μονο.Εχω την τυχη να μπορω να παω αεροπορικώς με 40 μονο (φοροι) οπότε μάλλον με συμφέρει...

 

Υπαρχουν συγκεκριμένα μαγοαζια ή πιατσα που θα πρεπει να παω ?

Επίσης θα χαρώ να εξηπηρετήσω καμία παραγγελία εαν θέλετε αρκει να μπορώ να τα μεταφέρω.Εγω θα περιοριστώ  (πιστευω) σε κανα στ hats κανα craSH και effects πιατα

Φυσικά το πιο ωραιο θα ηταν να πηγαινα παρεα με καποιον απο εσας η να διναμε ραντεβου σε καμια μεγαλη πλατεια στην Πολη και μετα να παμε για γλυκά βεβαιως βεβαιως ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη το παλικαρι ρωτησε μεταξυ αλλων ...

 

επιμενω και τονιζω ...

 

Σαφως και δεν του προτεινω να παει Κων/πολη μονο και μονο για τα πιατινια.Αλλωστε και ο αδερφος μου βρεθηκε εκει , ειχε τα χρηματα και βολευτηκε μια χαρα.

 

Τωρα οσον αφορα καποιες αποριες που βλεπω οτι υπαρχουν ...

 

Ουτε δραχμη!Για την ακριβεια ουτε λεπτο(του ευρω).Επιπλεον να εισαι σιγουρος οτι δεν προσπαθω να παραπλανησω τον hampis και αν ο αδερφος μου ειχε πληρωσει το παραμικρο ποσο στο τελωνειο θα του το ειχα αναφερει στο πρωτο μου κι ολας ποστ.

 

Ειλικρινα δεν καταλαβα πως το εννοεις το "ΤΕΤΟΙΟ".Δεν μιλαμε για ταξιδι στον Αρη.

Μιλαμε για Κωνσταντινουπολη.Για ταξιδι με αεροπλανο ... αν δεν μπορεσεις να τα παρεις μαζι σου σαν χειραποσκευες , εφοσον πρωτα εψαξες πολυ καλα αλλα δεν τα καταφερες να βρεις σκληρες θηκες(δεν πιστευω οτι μπορουν να συμβουν μαζι και οι δυο παραπανω μαυρες περιπτωσεις ουτε στον πιο γκαντεμη) , ε.........δεν μιλαμε πια και για 20+ ωρες ταξιδι απο Αυστραλια που θα χρειαστει να αλλαξεις και 3-4 αεροσκαφη.Μιλαμε για περιπου καμια ωριτσα υποθεση ... ουτε να μουδιασουν τα ποδια σου δεν προλαβαινουν.

 

Αν μιλας για ταξιδι με τρενο , εχεις πολυ καιρο να ταξιδεψεις με τρενο.Οι αποσκευες σου βρισκονται καθ' ολη τη διαρκεια του ταξιδιου στην καμπινα σου.

 

Τελος να ξεκαθαρισω οτι ενω δεν εχω τιποτα με τον Γαβρηλο αλλα και με τον καθε Γαβρηλο (αλλωστε δεν γνωριζα οτι ειναι αυτος ο επισημος αντιπροσωπος) ειμαι σιγουρα πιο πολυ με το μερος του μουσικου παρα με του εμπορου.Σαφως και το ιδανικοτερο θα ηταν να μη διαρρεει πολιτιμο συναλλαγμα στο εξωτερικο.Ομως χαρη στον ανταγωνισμο που δημιουργηθηκε απο ονλαιν καταστηματα του εξωτερικου , εχουμε φτασει να βλεπουμε οτι οι τιμες πλεον σε αρκετα ελληνικα καταστηματα ειναι ιδιες αν οχι καλυτερες , σε καποιες περιπτωσεις , απ'εξω και πλεον ο Ελληνας μουσικος δε χρειαζεται να πληρωνει χρυσαφι για τον εξοπλισμο του.

 

hampis αν τελικα το κανεις το ταξιδι και χρειαστεις επιπλεον πληροφοριες θα χαρω να βοηθησω.

Ποιο ειναι το on-line μαγαζι?Γιατι εχω μια αναφορα απο ΓΕΡΜΑΝΙΑ για ενα τυπο στην ΑΥΣΤΡΙΑ μαλλον απατεωνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο ειναι το on-line μαγαζι?Γιατι εχω μια αναφορα απο ΓΕΡΜΑΝΙΑ για ενα τυπο στην ΑΥΣΤΡΙΑ μαλλον απατεωνα

 

 

Δεν ειδα να αναφερει κατι σχετικο με on line μαγαζι.Αλλα πραγματα ελεγε το παλικαρι... ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

εχω ψηθει κι εγω για τετοια πιατινια και σκεφτηκα ενα ακραιο ενδεχομενο. 29/1 εχω ηχογραφηση και χρειαζομαι επειγοντως ενα αξιοπρεπες 16'' crash (μαλλον bosphorus gold). Eπειδη λεφτα δεν παιζουν ειπα να ρωτησω μηπως υπαρχει κανενας απο εδω που θα τυχει να βρεθει τουρκια αυτες τις μερες και κανει το ψυχικο μπας και γλιτωσω κανενα ψιλο...(λεμε τωρα). Αν καποιος χριστιανος (μουσουλμανος, βουδιστης κλπ) προτιθεται να το κανει αυτο, ας στειλει πμ. θα χρωσταω αιωνια ευγνωμοσυνη  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου