Προς το περιεχόμενο

Maiden project!


kramer8

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους!!!Λοιπον εδω εχουμε μια ιδεα που μου ηρθε πριν λιγο καιρο,η ιδεα αυτη ηταν να "συνθεσω" ενα κομματακι που να περιεχει riffs-δισολιες των maiden,οχι απαραιτητα τα ιδια riffs(εχουμε και απο αυτα) αλλα ισως να μοιαζουν και σε καποια.Το επιχειρημα αυτο το εχω εμπλουτισει και με καποια δικα μου solos(αυτα δεν ειναι αντιγραφη).Τα τυμπανα και το μπασο δεν ειναι φυσικα(οπως θα καταλαβετε) αλλα τα εχω γραψει με προγραμμα,μονο οι κιθαρες ειναι δικες μου.Η ολη φαση εννοειται πως ειναι για πλακα,αλλα οταν ακουσα το αποτελεσμα το θεωρησα και ενδιαφερον και αποφασισα να το μοιραστω μαζι σας,περιμενω σχολια,καλη ακροαση!!!

maiden_project.mp3

hell aint a bad place to be...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα καθ ότι ΑΡΡΩΣΤΟΣ με τους Maiden και οτι ηχεί παρόμοια μου αρεσε πολυ.....και γενικά αυτά τα χύμα τα γουστάρω πολύ...μπράβο φίλε..μήπως να κάναμε και καμμιά μπάντα tribute??? ;)

seven deadly sins..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aσε και εγω ειμαι τερμα maidenας,δεν ειναι κακη ιδεα,ενα οργανωμενο τετοιο groupaki πολυ θα το γουσταρα.Ευχαριστω για τα καλα σου λογια παντως...

hell aint a bad place to be...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δεν είμαι αρμόδιος μιας και το στυλ δεν εμπίπτει στα γνωστικά μου αντικείμενα.

Αλλά μιας και το άκουσα να πω ότι μ' άρεσε. Εκείνες οι δισολίες μου φεραν στο νου το στυλ "όλοι οι ήρωες στη πίστα, πόδι στο μόνιτορ, προτεταμένα necks και πάμε να πάρουμε το κάστρο.". Ωραίο.

Εκει κοντά στο 2:30 όμως κάπου χάνεται η μπάλλα.

Το μπάσο overworked, ψηλά (συχνοτικά) και χοντροψεύτικο.

Τα ντραμς δεν ήταν άσχημα.

Τεσπα. As I said, μ' άρεσε και το διασκέδασα.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στυλ "όλοι οι ήρωες στη πίστα, πόδι στο μόνιτορ, προτεταμένα necks και πάμε να πάρουμε το κάστρο."

steve31may05Austria.jpg

 

kramer8 πολυ καλο, ως παλιοmaidenας το γουσταρα, θυμιζει αρκετα την

χρυση εποχη τους ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως φανατικός οπαδός των iron maiden από το 1982 και έχοντας εντρυφήσει πολύ στη μουσική τους, μπορώ να πω ότι είναι πολύ ωραίο το κλιπάκι σου φίλε μου, σε μία εποχή που οι ίδιοι οι maiden έχουν ξεχάσει το παλιό τους ταλέντο στις κιθαριστικές διφωνίες/αρμονίες...

Σωστό και κυρίως μελωδικό παίξιμο ως επί το πλείστον...

Τον ήχο δεν τον σχολιάζω διότι από home project και ερασιτεχνικά αυτιά είναι ατόπημα να κρίνουμε και να έχουμε απαιτήσεις για σωστές συχνότητες κτλ. κτλ...

Λοιπόν άντε μαζευτείτε οι πορωμένοι οπαδοί, αλλά θα έλεγα να μην κάνετε ακόμα μία βαρετή tribute band, προσπαθήστε να κάνετε δικό σας υλικό και εκτός από αυτά που ακούγονται στο συγκεκριμένο κλιπ να βάλετε μέσα και το δικό σας χαρακτήρα...

Μπράβο για άλλη μια φορά...

Πολλά +

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον ήχο δεν τον σχολιάζω διότι από home project και ερασιτεχνικά αυτιά είναι ατόπημα να κρίνουμε και να έχουμε απαιτήσεις για σωστές συχνότητες κτλ. κτλ...

Ποιός είπες ότι ατόπησε ρε layer, ε;

Ασε ρε θα μου πεις εσύ εμένα

Οταν πλέον εγώ βαριόμουνα τους Maiden εσύ άκουγες Rick Astley.

Ντοντ πόιντ γιορ νεκ ον μι γιατί........... αντε ...........

 

Εχεις δίκιο όμως

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός είπες ότι ατόπησε ρε layer, ε;

Ασε ρε θα μου πεις εσύ εμένα

Οταν πλέον εγώ βαριόμουνα τους Maiden εσύ άκουγες Rick Astley.

Ντοντ πόιντ γιορ νεκ ον μι γιατί........... αντε ...........

 

Εχεις δίκιο όμως

 

 

Έλα ρε videokosta τώρα που παρεξηγήθηκες επειδή σχολίασα το σχόλιό σου για τις ψηλοκοντομεσαιοδεξιοαριστεροχαμηλοβαρομετρικουπερηχητικές συχνότητες της σπιτικής ηχογράφησης που δεν είναι σωστές... Πρόσεχε γιατί θα σαμποτάρω το φράγμα του ήχου και όλες οι τσαλακωμενες νότες θα πέσουν πάνω σου σα σίφουνας...  ;D ;D ;D

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου