Προς το περιεχόμενο

Κρεμαστάρια για κιθάρες


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.theguitarhanger.com/index.html

Μου φάνηκε χρήσιμο και έξυπνο.

Όλα τα λεφτά είναι το video με τη γάτα στη πρώτη σελίδα

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον σαν κόνσεπτ. Δε το "εγκρίνω" για τους εξής λόγους:

 

α) η κρεμάστρα μπορεί και παίζει πέρα-δώθε. Μεγάλη πιθανότητα να χτυπά το πλάι της κιθάρας στον τοίχο της ντουλάπας.

β) από αφηρημάδα μπορεί να γρατσουνιστεί η πρόσοψη μιας κιθάρας από κάποιο φερμουάρ κρεμασμένου μπουφάν, κτλ.

γ) στα παιδιά αρέσει να ψάχνουν στις ντουλάπες και να κρύβονται μέσα. Warning Will Robinson! Danger! Danger!

δ) εδώ κόσμος την πατάει μόνο με ρούχα και λυγίζει η μπάρα που τα κρεμάνε. Άμα βάλεις 2-3 κιθάρες συν ρούχα μπορεί να έχεις δυσάρεστες εκπλήξεις.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον σαν κόνσεπτ. Δε το "εγκρίνω" για τους εξής λόγους:

Eγώ πάλι νομίζω...

 

α) η κρεμάστρα μπορεί και παίζει πέρα-δώθε. Μεγάλη πιθανότητα να χτυπά το πλάι της κιθάρας στον τοίχο της ντουλάπας.

...ότι η κρεμάστρα γυρνάει, άρα μπορεί η κιθάρα να μην είναι τελείως κάθετη. Προφανώς όλα εξαρτώνται από το μέγεθος της ντουλάπας.

 

β) από αφηρημάδα μπορεί να γρατσουνιστεί η πρόσοψη μιας κιθάρας από κάποιο φερμουάρ κρεμασμένου μπουφάν, κτλ.

Νομίζω ότι έχεις λιγότερες πιθανότητες ζημειάς από οποιοδήποτε άλλο εξωτερικό σταντ

 

γ) στα παιδιά αρέσει να ψάχνουν στις ντουλάπες και να κρύβονται μέσα. Warning Will Robinson! Danger! Danger!

Τα παιδιά μου είναι 19 και 17 και δεν χωράνε στις ντουλάπες

 

δ) εδώ κόσμος την πατάει μόνο με ρούχα και λυγίζει η μπάρα που τα κρεμάνε. Άμα βάλεις 2-3 κιθάρες συν ρούχα μπορεί να έχεις δυσάρεστες εκπλήξεις.

Εδώ έχεις δίκαιο, αλλά όλα εξαρτώνται από το μέγεθος της ντουλάπας και τη διάμετρο του σωλήνα.

Πάντως νομίζω ότι θα σκονίζονται λιγότερο από οποιαδήποτε άλλη λύση

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως νομίζω ότι θα σκονίζονται λιγότερο από οποιαδήποτε άλλη λύση

 

για να μη σκονίζονται θα πρέπει να βγάλουν "κιθαρο-σακούλα με φερμουάρ" σαν αυτές που βάζουμε τα ρούχα. Για ακόμα μεγαλύτερη σιγουριά και έξτρα προστασία υπάρχουν οι σακούλες που αφαιρείται ο αέρας για να γλυτώνει όγκο {συνίσταται σε περίπτωση EMG} απ τις κιθάρες http://www.telemarketing.gr/default.asp?pID=4&ct=186&la=1

 

καλού κακού προσθέστε μερικές ναφθαλίνες ή καμιά Vapona, γιατί με τόσο ασφαλές πάκατζινγκ δε σας βλέπω να ξαναχρησιμοποιήτε την κιθάρα...  :P

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου