Προς το περιεχόμενο

Πλησιαζει η γιορτη μου, τι κιθαρα να παρω?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από την στιγμή που υπάρχει λευκή Explorer στις επιλογές, ο ανταγωνισμός έχει ήδη κατατροπωθει, η (λευκή) SG πάντως θα ήταν σίγουρα η εναλλακτική.

 

Όσοι νομίζουν πάντως ότι οι Explorer κάνουν μόνο για μέταλ, είναι χαλβάδες (το λιγότερο).

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Καμια παρεξηγηση φιλε, σε παραπεμπω σε ενα ποστ οπου εξηγω την κατασταση μου :)

http://www.noiz.gr/index.php?topic=170989.msg361285#msg361285

Δεν θα επιμείνω άλλο αφού έχεις ήδη την άποψη σου αλλά επαναδιατυπώνω την δική μου πιο ξεκάθαρα Μόνος σου λες πως κουτσοπαίζεις τραγούδια (οκ κανένας δεν είναι σούπερ παιχταράς, και αν είναι πάνω από τον μέσο όρο δεν το λέει δημόσια για να μην τον πουν ψώνιο). Αυτό ακριβώς εννοώ λάθος νοοτροπία ότι δηλαδή αφού είσαι πιτσιρικάς (και εγώ είμαι) είσαι εξελίξιμος στην κιθάρα, οπότε καλύτερα να ξεκ***θείς στο παίξιμο με ότι έχεις παρά να σπαταλάς τον χρόνο σου δοκιμάζοντας- ψάχνοντας –σκεφτόμενος μια άλλη κιθάρα ή πως θα κάνεις πιο καλή αυτή που έχεις. Γιατί όλη αυτή η διαδικασία σου τρώει την ώρα και σου γίνεται εμμονή.

Δεν βάζω θέμα πολλές φθηνές vs μία και καλή, αλλά μαθαίνω να παίζω vs κάνω συλλογή.

Οκ μπορεί όντως να μαθαίνεις αλλάζοντας όργανα και να την βρίσκεις περισσότερο αλλά πρακτικά μου φαίνεται πως χάνεις χρόνο άδικα.           

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kardc θα σου δωσω μια πολυ απλη απαντηση, ελλειψη κινητρου :)

 

Μαλλον αποκλειω τις 335, δεν νιωθω ετοιμος...

Από την στιγμή που υπάρχει λευκή Explorer στις επιλογές, ο ανταγωνισμός έχει ήδη κατατροπωθει, η (λευκή) SG πάντως θα ήταν σίγουρα η εναλλακτική.

Η λογικη εκλιπαρει για πρακτικοτητα, SG. Υπαρχουν ομως ψηγματα νεανικου

αυθορμητισμου που βροντοφωναζουν για υπερβαση, Explorer. Δυσκολα τα

πραγματα... my inner battle begins.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι αυτος επισης

 

[flash=200,200]

 

εμεις οι 3 θα ειμαστε μονο? ;D

 

3 θετικα της 335

-θα με δειχνει πιο λεπτο

-ειναι αντισυμβατικη (εως και ακυρη) για ροκιες και εμενα κατι τετοια ΜΕ αρεσουνε ;D

-λιγοτερες πιθανοτητες να θελω να την δωσω στο μελλον

Να την κανω λετε την τρελιτσα μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου