Προς το περιεχόμενο

BOSS GT-6 vs Digitech GNX3


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΑ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΩ! ΔΥΣΚΟΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ! ΑΝ ΤΙΣ ΕΧΕΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΣ ΠΕΙ ΚΑΜΙΑ ΓΝΩΜΗ! ΝΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΩ ΠΩΣ Ο RECORDER ΤΗΣ GNX-3 ΔΕΝ ΜΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ.

Superstarz band!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εμένα το GT-6 μου φαίνεται πολύ καλό και δεν νομίζω οτι τα Boss είναι μαλακίες. Ισως είναι λίγο πολύπλοκο και σίγουρα θέλει να αφιερώσει κανείς χρόνο για να το μάθει.

 

Σε αυτή την κατηγορία τιμής θα έβλεπα και το καινούργιο της VOX, το Tonelab SA. Δεν το έχω ακούσει ο ίδιος αλλα κυκλοφορούν καλά λόγια. Διάβασα και το manual και μου φαίνεται πολύ πιο ευχρηστο απο το GT-6.

 

Επίσης και τα Korg που νομίζω ότι είναι ίδια με τα VOX στο software (!)

 

Εμένα γενικώς δεν μου αρέσουν τα "ολα-σε-ένα" γιατί πιστεύω οτι κάπου θα πρέπει να γίνονται συμβιβασμοί στην ποιότητα. Δεν είμαι όμως και βέβαιος γιατι η τεχνολογία κάνει θαυματα μερικές φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα το GT-6 μου φαίνεται πολύ καλό και δεν νομίζω οτι τα Boss είναι μαλακίες. Ισως είναι λίγο πολύπλοκο και σίγουρα θέλει να αφιερώσει κανείς χρόνο για να το μάθει.

 

Σε αυτή την κατηγορία τιμής θα έβλεπα και το καινούργιο της VOX' date=' το Tonelab SA. Δεν το έχω ακούσει ο ίδιος αλλα κυκλοφορούν καλά λόγια. Διάβασα και το manual και μου φαίνεται πολύ πιο ευχρηστο απο το GT-6.

 

Επίσης και τα Korg που νομίζω ότι είναι ίδια με τα VOX στο software (!)

 

Εμένα γενικώς δεν μου αρέσουν τα "ολα-σε-ένα" γιατί πιστεύω οτι κάπου θα πρέπει να γίνονται συμβιβασμοί στην ποιότητα. Δεν είμαι όμως και βέβαιος γιατι η τεχνολογία κάνει θαυματα μερικές φορές.[/quote']

 

agele anaferomai sti shesi digitech-boss os pros ta effe-polyeffe. prosopika pisteyo oti ta petalia tis boss den einai kala se iho oute se eyhristia. i digitech vevaia ehei ligo pio 'digital' iho omos ta effe tis einai poly pio isiha kai hrisimopoiisima apo ta boss. eho mia gt3 kai meta apo ligo kairo pou epaiza me aytin phga na tin petakso apo to balconi. isos na kano lathos gia tin gt6. pantos einai gegonos pos oi boss petalieres den kanoun gia na tis peraseis apo enishiti kitharas kai einai ftiagmenes gia direct-in eframoges, se antithesi me ta petalia tis digitech.

 

oson afora tora to tonelab stin ekdosi tou se petaliera einai poly kalitero kai ta dyo proanaferomena (gnx3-2 kai gt6) afou diathetei proenishysi me mia lampa ecc83 kai etsi ehoume polu kaliteres paramorfoseis kai poly kalitera kathara. apo tin alli mporei na hrisimopoiithei aneta se enishiti kitharas.entoutois to tonelab einai kai poly ftino gia to 'boi' tou...

 

symfono vevaios mazi sou oti kalitera einai ta ksexorista petalakia(tzitzifia) ta opoia agorazoume akrivbotera kai parehoun kalitero apotelesma kai kaliteri poiotita ihou.

 

pantos i diki mou i gnomi einai na mi hrisimopoioume katholou effe diladi mia kali kithara ena kalo kalodio (isos ena petalaki overdrive gia booster tou enishyti) kai enan kalo enishyti.

 

pisteyo oti sas kalipsa. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΡΟΤΕΙΝΩ GNX2.BEBAIA ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΜΕ ΤΗ BOSS ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΗ ΣΧΕΣΗ ΕΙΔΙΚΑ ΜΕ ΤΑ DISTORTION ΤΗΣ(ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΑ ΜΤ-2 ΚΑΙ MD-2 ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΥΛΗΣΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ)ΤΗΣ DIGITECH ΓΕΝΙΚΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΤΑΛΙΑ.ΘΕΩΡΩ ΤΗΝ DIGITECH ΠΙΟ ΠΟΙΟΤΗΚΗ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΜΟΝΤΕΡΝΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΗΧΟΥΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ Η GNX.Η ΤΗΣ BOSS ΤΑ ΠΕΤΑΛΙΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΠΟΛΥ ΨΕΥΤΙΚΑ ΣΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΟΥ.

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΡΟΤΕΙΝΩ GNX2.BEBAIA ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΜΕ ΤΗ BOSS ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΗ ΣΧΕΣΗ ΕΙΔΙΚΑ ΜΕ ΤΑ DISTORTION ΤΗΣ(ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΑ ΜΤ-2 ΚΑΙ MD-2 ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΥΛΗΣΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ)ΤΗΣ DIGITECH ΓΕΝΙΚΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΤΑΛΙΑ.ΘΕΩΡΩ ΤΗΝ DIGITECH ΠΙΟ ΠΟΙΟΤΗΚΗ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΜΟΝΤΕΡΝΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΗΧΟΥΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ Η GNX.Η ΤΗΣ BOSS ΤΑ ΠΕΤΑΛΙΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΠΟΛΥ ΨΕΥΤΙΚΑ ΣΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΟΥ.

 

ma re paidia to provlima me tin BOSS einai stis paramorfoseis tis, oi opoies einai athlies, eno pragmati ta ypoloipa effe einai arketa kala gia tin timi toys. antitheta oi vromes tis digitech einai pio piotikes gia ta lefta toys. kai stis petalieres tis i digitech ehei authentikes prosomoioseis ton petalion tis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω σκεφτεί και εγω πολλές φορες οτι το GT-6 ή το VG-88 (είχα ενα τέτοιο 2 χρόνια) είναι φτιαγμένα για να μπαίνουν κατευθείαν σε κονσόλα και μικροφωνική (ηχεια flat δηλαδη) ή για ηχογράφιση. Δεν παίζουν τοσο καλά σε ενισχυτές κιθάρας.

 

Εμένα αυτό που τελικά με ενοχλεί με τα πολυεφφε είναι όχι τοσο ο ήχος τους όσο το ότι πρέπει να μπαινοβγαίνεις σε 100 μενού για να ρυθμίσεις κάτι. Μερικά απο αυτά είναι εξαιρέσεις, όπως ενα παλιό Digitech 2120 που έχω και πολλές ρυθμίσεις γίνονται με κανονικά ποτενσιόμετρα. Στο ίδιο στύλ είναι και το Tonelab SE απο οτι είδα. Στο GT-6 μονο ο ενισχυτής ρυθμίζει έτσι.

 

Τα καινούργια πεταλάκια της Digitech δεν τα έχω ακούσει, αλλα γενικά μου αρέσει σαν εταιρεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΓΝΩΜΕΣ ΟΠΟΤΕ ΠΑΝΕ ΑΚΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ 2(ΑΝ ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΘΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΗΔΗ)ΚΑΙ ΠΑΡΕ ΟΠΟΙΑ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΕΣΕΝΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΕΣΥ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΤΙ ΚΑΘΕΤΕ ΚΑΛΑ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΑΥΤΙ.ΑΠΛΑ ΠΡΑΜΑΤΑ.

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

na sou po feather... kalo iho eheis me tis direct siskeyes alla o kitharistas as poume pou thelei na paiksei grigora pote de tha hrisimopoiisei line-in giati polu apla den mporei na vgalei to skasimo pou tou hreiazetai kai o ihos einai arketa plastikos(apo tis prosopikes mou empeiries...)... prosopika pisteyo pisteyo oti o kaliteros ihos vgainei me ena kalo mikrofonaki ston enishiti mas.

 

filika, dionisis. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου